خسارت کم بارشی به مزارع استان مرکزی و پیش بینی کاهش تولید گندم/ برای زراعت دیم نگرانیم برنامه را رها کن؛ از کارنامه بگو آقای مرعشی!/ آیت‌اللهی که تصویرش در اتاق ملاقات رهبری قرار دارد حاشیه اطراف «بچه مهندس»؛ حمله بازیگر قبلی به بازیگر جدید! سردار ایرانی، پدر موشکی حزب‌الله لبنان/ سردار حجازی را بهتر بشناسیم جرائم سنگین دولت برای ایجاد محدودیت دسترسی شهروندان به فضای مجازی تهدید کرونا را به فرصتی برای ایجاد اشتغال تبدیل کردم/ تولید روتختی و کاور پرستاری دو بیمارستان توسط 10 بانوی روستایی وکیلی: دولت روحانی آبرویی برای اصلاح‌طلبان نگذاشته است «جبهه»؛ دانشگاهی به وسعت خاک ایران توان پهپادی ارتش برگ برنده نیرو‌های مسلح است قالیباف: سردار حجازی ستارۀ درخشان محور مقاومت بود
دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
کد خبر: 81826
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
استاندار مرکزی:

فشار زیادی از وزارت نفت و نیرو برای سوزاندن مازوت در نیروگاه وارد می شود/ خاموشی ها حداقل تا یک ماه ادامه دار است

آقازاده با بیان اینکه فشارهای زیادی از جانب وزارت نفت و وزارت نیرو برای سوزاندن ۷ میلیون لیتر مازوت در نیروگاه شازند وارد می شود، گفت: اما سلامت مردم یک اصل است و همواره بر این مسئله تاکید داریم. البته این باعث می شود تا خاموشی ها تا یک ماه آینده وجود داشته باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در جلسه شورای اداری استان، گفت: اقامه نماز جماعت باشکوه در نمازخانه های ادارات و دستگاه های دولتی یک وظیفه مهم اداری محسوب می شود و همه باید به آن اهتمام ویژه داشته باشند تا در شرایط کرونایی با رعایت دستورالعمل ها نماز جماعت با صفوف منظم و باشکوه برگزار شود.

وی افزود: برگزاری اجلاسیه غدیر در ایام با سعادت ولادت حضرت امیرالمومنین(ع) در شهر اراک توفیق بسیار بزرگی است که تاکنون تلاش های بسیار قابل تقدیری در این راستا انجام شده و همکاری کلیه دستگاه ها برای برگزاری اجلاسیه در ششم اسفند ماه یک ضرورت است.

آقازاده ادامه داد: عملکرد بنیاد غدیر استان مرکزی عملکرد بسیار قابل قبولی است و سال گذشته اطعام در ایام غدیر یک برنامه قابل توجه بود که در سطح کشور بازتاب بسیار خوبی به همراه داشت.

وی با بیان اینکه متاسفانه در طی این یک ماه آلودگی هوا اکثر مناطق کشور و همچنین استان مرکزی و شهر اراک را درگیر کرده، تصریح کرد: مهمترین دلیل آن عدم بارش باران و برف است چراکه در دی ماه یک میلیمتر هم بارندگی نداشتیم و به دلیل وارونگی هوا و پایداری جوی شرایط بدی را تجربه می کنیم.

آلودگی شهر اراک از دیگر کلانشهر ها کمتر است

استاندار مرکزی افزود: متاسفانه امروز همه عوامل دست به دست یکدیگر داده اند و هوای نامطلوبی را شاهد هستیم و البته آلودگی شهر اراک نسبت به دیگر کلان شهرها کمتر است و سعی کرده ایم آلودگی تا حد قابل توجهی کاهش یابد اما این میزان هم غیرقابل قبول است.

آقازاده تاکید کرد: امروز مشکلی در حوزه تولید برق در استان نداریم اما در تامین سوخت نیروگاه مشکل وجود دارد و خاموشی ها به این دلیل است که البته به برخی از نیروگاه ها سوخت نمی رسد اما نیروگاه شازند می تواند سوخت مازوت را از پالایشگاه تامین کند ولی به دلیل سلامت و تعهد در قبال سلامت مردم اجازه سوخت بیش از اندازه را نمی دهیم و همین باعث شده تا شاهد خاموشی باشیم. آن چیزی که امروز برای جلوگیری از خاموشی باید مورد توجه باشد رعایت استانداردهای لازم و اصلاح الگوی مصرف در کاهش ۱۰ درصدی است که اگر انجام شود قطعا شاهد خاموشی نخواهیم بود.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل اجازه ندادن سوزاندن مازوت در نیروگاه شازند فشارهای زیادی از جانب وزارت نفت و وزارت نیرو انجام می شود و تاکید دارند که تا ۷ میلیون لیتر سوخت باید مصرف شود تا ۲۰۰ هزار مگابایت برق را تولید کند اما سلامت مردم یک اصل است و همواره بر این مسئله تاکید داریم.

خاموشی ها حداقل تا یک ماه ادامه دار است

استاندار مرکزی گفت: به دلیل شرایط موجود خاموشی ها تا یک ماه آینده وجود دارد اما خاموشی ها باید با برنامه ریزی انجام شود چراکه متاسفانه در فضای مجازی شبهه ایجاد می کنند و لذا باید برنامه ریزی داشت. خاموشی ها باید با اطلاع قبلی باشد تا مردم، شهرداری ها، دستگاه های اداری و اصناف در جریان باشند چراکه این مسئله تا یکی دو روز آینده حل نخواهد شد و امکان دارد بیش از یک ماه باشد.

وی با بیان اینکه پیشنهاد تعطیلی یک روز در هفته صنایع مناسب نیست، اظهار داشت: باید کمترین فشار به صنایع وارد شود چراکه مسئله تولید یک مسئله مهم است و باید چرخ تولید بچرخد هیچ آسیبی نباید به آن وارد شود.

آقازاده با اشاره به مرحله سوم پویش کمک مومنانه در سطح استان، گفت: تا پایان سال در قالب مرحله سوم کمک مومنانه باید ۱۰۰ هزار بسته معیشتی در سطح استان توزیع شود و همانگونه که استان مرکزی در طی دو مرحله قبل خوش درخشید این مرحله نیز باید با مشارکت کلیه مردم و خیرین ماندگار شود.

وی با اشاره به برگزاری متفاوت دهه فجر امسال، خاطرنشان کرد: در خصوص برنامه های دهه فجر امسال به دلیل شرایط کرونا با یک دهه فجر متفاوت همراه هستیم و لذا باید تمام توان برای گرامیداشت باشکوه ایام الله فجر گذاشته شود و استفاده از تجربیات ۴۲ سال گذشته یک ضرورت مهم است.

انتهای پیام/

captcha