لوح ثبتی روستای ملی صنایع دستی سمقاور رونمایی شد دانشنامه دفاع مقدس سند افتخار استان مرکزی است برگزاری بیش از ۱۵۰۰برنامه در سطح استان توسط سپاه و بسیج به مناسبت دهه فجر/افتتاح ۴۰ واحد مسکونی برای سیل زدگان و محرومین نگاهی دوباره به ماجرای عنابستانی و سرباز راهور؛ تکذیب، تحریف ، تقدیر! نخستین روستای سبز کشور در استان مرکزی افتتاح می شود حواشی انتخابات هیئت فوتبال استان مرکزی؛ از کنایه‌های میثاقی تا 5 دوره ریاست غفاری حجاریان (اردیبهشت ۹۶) : روحانی با یک دسته کلید آمده است/ حجاریان (بهمن ۹۹) : کلید از خودمان نبود! هوای اراک در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت گشودن کلاف کرونا با هنر بافندگی/ حمایت از کارآفرینان سبب اقتدار در تولید و اشتغال زایی در جامعه می شود معدوم سازی 960هزار قطعه پرنده به دلیل آنفلوانزای پرندگان/ حجم اصلی درگیری در استان خراسان جنوبی، استان مرکزی مشکل جدی ندارند
پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
کد خبر: 81823
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی:؛

تأمین برق پایدار با مدیریت مصرف انرژی میسر است/ رفع محدودیت سوخت نیروگاه ها با کاهش ۱۰ درصدی مصرف

اله داد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: تأمین برق پایدار با مدیریت مصرف انرژی میسر است و با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌ها برطرف می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد اله داد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان  افزود: با توجه به افزایش 5 درصدی مصرف برق در استان مرکزی و محدودیت تحویل گاز به نیروگاه‌ها، ضرورت مدیریت مصرف انرژی و کاهش مصرف برق توسط مشترکین فهیم برای جلوگیری از قطعی‌ها مورد انتظاراست.

وی با بیان اینکه 70 درصد مصرف برق استان مرکزی در بخش صنایع است، افزود: از صنایع درخواست می‌شود با اعمال مدیریت مصرف انرژی، این شرکت را در ارائه تامین برق پایدار یاری کنند و توصیه شد تا رفع محدودیت، یک روز در هفته را تعطیل کنند تا در برنامه اضطراری روزانه قرار نگیرند.

اله داد با بیان اینکه استفاده از گاز نیز بدون آلایندگی نیست، اما نسبت به دیگر سوخت‌ها آلودگی کمتری دارد، گفت: زمانی که نیروگاه بر مدار استفاده از سوخت مایع قرار می‌گیرد، برای هرکیلووات ساعت تولید برق ۹۰۰ گرم آلودگی تولید می کند و با توجه به اینکه نیروگاه‌های کشور بزرگ هستند سوخت فسیلی مصرف می‌کنند.

وی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته و به جهت کاهش میزان مصرف برق در استان، مکاتبه به جهت قطع برق مصارف غیرضروری مانند روشنایی پارک ها و فضای سبز که این روزها کمتر استفاده می‌شود، انجام‌شده است که از ابتدای هفته این قطع برق صورت گرفته است، همچنین با هماهنگی راهداری استان مرکزی، مقرر است که روشنایی راه‌های بین‌شهری در نقاط غیر مه گیر و غیر خطرناک کاملا خاموش شده یا روشنایی‌ها یک‌درمیان خاموش شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، گفت: با تعطیلی ادارات در یکشنبه 21 دی نسبت به مدت مشابه، ۴۰ مگاوات کاهش پیک و ۲۸۰ مگاوات ساعت صرفه‌جویی در انرژی صورت گرفته است.

شناسایی  70 مزرعه غیر مجاز ارز دیجیتال در استان مرکزی

وی بیان اینکه تاکنون 70 مزرعه غیر مجاز استخراج ارز دیجیتال با بیش از 6 هزار دستگاه ماینر شناسایی‌شده است، تصریح کرد: مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال علاوه بر مصرف بالای برق، خسارات بسیاری را به شبکه برق تحمیل کرده اند، به همین دلیل برخورد انتظامی و قضایی با صاحبان مزارع غیر مجاز انجام خواهد شد.

اله داد با اشاره به اینکه وزارت نیرو با مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال برخورد قضایی خواهد کرد، افزود: مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال از طریق اطلاع‌رسانی مردمی، از طریق نظارت مراکز پایش صنعت برق و از طریق ۴۰۰ هزار کنتور هوشمند و همچنین رصد دستگاه قضایی و انتظامی شناسایی می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با اشاره به برگزاری مانور مشترک با شرکت گاز در استان گفت: به جهت مدیریت مصرف، مانوری به منظور کنترل مصرف برق ادارت، بانک ها، دانشگاه‌ها و ... برگزار می‌شود تا میزان مصرف به حداقل برسد، میزان مصرف مشترکان براساس سقف مصرف ارزیابی می‌شود و تلاش می شود بدون اخلال در کار تولید، مصارف غیرضروری و غیرقانونی تحت کنترل درآید، همچنین در برنامه است که برق‌های غیر مجاز در نقاط مختلف استان رصد و کنترل شود.

وی تصریح کرد: با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق، می‌توان مصرف گاز نیروگاه‌ها را معادل ۷۰ میلیون مترمکعب کاهش داد که این صرفه‌جویی، به طور کامل، محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌ها برطرف می‌شود.

انتهای پیام/

captcha