معافیت مالیات یا نرخ صفر مالیاتی؟!/ اظهارنامه هایی که مالیات ندارد! اجرای مرحله جدید طرح «شهید سلیمانی» از نوروز/ ملت ایران بر چالش بزرگ کرونا غلبه کرد سرما در راه است/ وزش شدید باد در استان مرکزی آرایش سیاسی جناح‌ها برای انتخابات شوراها؛ از سازوکار پیچیده اصولگرایان تا بلاتکلیفی اصلاح‌طلبان جزییات ممنوعیت سفر به شهرها با وضعیت‌های مختلف در نوروز/ اعلام رنگ‌بندی شهرها ۲۵ اسفند امروز کارگران با دریافتی زیر 6 میلیون تومان امکان گذران زندگی ندارند/ دولت نسبت به تأمین بن کالای کارگران اقدام کند زنان مجاهد، شجاع و فداکار از برترین قله‌های افتخارات انقلاب اسلامی هستند انرژی صبحگاهی مجری های رادیو از کجاست؟/ توکلی: چشممان به دوست داشتن مردم است «چلنگری» هنری به قدمت تاریخ فقر محتوای فرهنگی و پول‌هایی که هدر می‌شود/ ابتلا به «بی‌تفاوتی»!
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
کد خبر: 81821
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۳
عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک:

مسئولین در روزهای آلوده به جای اقدامات اساسی به دنبال پیدا کردن مقصر می گردند

مرادی با بیان اینکه این روزها که آلودگی شهر اراک به اوج خود رسیده، عده ای از مسئولان به دنبال پیدا کردن مقصر می گردند، گفت: یک سال کیفیت بنزین تولید داخل، سال دیگر خودروهای فرسوده و موتور سیکلت ها، سال دیگر صنایع آلاینده و خلاصه هر سال دست روی یک نقطه گذاشته و آن را مقصر آلودگی شهری می دانند.

علیرضا مرادی عضو شورای شهر اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص وضعیت آلودگی این روزهای کلانشهر اراک، گفت: یکی از مشکلاتی که در آلودگی شهر اراک وجود دارد، این است که مسئولین مرتبط در طول سال این مسئله را پیگیر نیستند و صرفا زمانی به فکر رفع این مشکل می افتند که شهر درگیر آن شده است.

وی افزود: این در حالی است که اگر می خواهیم کار موثری انجام دهیم باید در زمان های فراغت از این کار، مقدمات آن را فراهم کرده تا زمانی که این مشکل ایجاد می شود به دنبال مسائل حاشیه ای نباشیم.

در روزهای آلوده مسئولین به جای اقدامات اساسی به دنبال پیدا کردن مقصر می گردند

مرادی با بیان اینکه این روزها که آلودگی شهر اراک به اوج خود رسیده، عده ای از مسئولان به دنبال پیدا کردن مقصر می گردند، تصریح کرد: یک سال کیفیت بنزین تولید داخل، سال دیگر خودروهای فرسوده و موتور سیکلت ها، سال دیگر صنایع آلاینده و خلاصه هر سال دست روی یک نقطه گذاشته و آن را مقصر آلودگی شهری می دانند.

عضو شورای پنجم شهر اراک با بیان اینکه آلودگی شهر اراک به علت مشکلات عدیده ای رخ می دهد، گفت: افزایش ذرات معلقی که باعث هشدار های جدی شده است و افراد را به ماندن در خانه توصیه می کند نشانگر این است که این آلودگی می تواند افراد دارای بیماری زمینه ای را با مشکلات خطرناکی رو به رو کند.

وی با اشاره به مازوت سوزی نیروگاه شازند که اثر مستقیمی بر کیفیت هوای اراک دارد، گفت: متاسفانه علی رغم وعده رئیس جمهور مبنی بر عدم استفاده از مازوت در این نیروگاه که در سال 95 داده شد، ولی این روزها باز هم شاهد استفاده از این سوخت آلاینده در نیروگاه شازند هستیم.

 شورای شهر اراک در جایگاهی نیست که بتواند از حقوق مردم حراست کند

مرادی در پاسخ به این سوال که شورای شهر اراک چه اقدامی در راستای کاهش آلودگی هوای اراک داشته است، گفت: باید قبول کرد که شوراهای شهری و خصوصا شورای شهر اراک جایگاه اصلی خود را برای انجام اقداماتی در این سطح ندارد. اینجا نمی خواهم در مورد علل آن صحبت کنم ولی این شورا در حال حاضر نمی تواند به خوبی از حقوق مردم حفظ و حراست کند.

عضو شورای شهر اراک تاکید کرد: البته آلودگی شهر اراک موضوعی است که مسئولین ارشد استان از جمله استاندار و معاونین مربوطه و نهادهای ذیربط در حال پیگیری آن هستند و اگر قرار بود نتیجه قابل قبولی رخ دهد، باید پیگیری مسئولین ارشد استان به جایی می رسید.

وی اضافه کرد: البته شورای شهر اراک نیز در این راستا با برگزاری جلسات، هشدار های لازم را می دهد ولی باید پذیرفت که این مشکل با برگزاری جلسه برطرف نمی شود. مگر شورای شهر اراک می تواند با استفاده از جایگاه خود، جلوی نیروگاه شازند که یکی از اصلی ترین منابع آلودگی این روزهای شهر اراک است را بگیرد؟ آیا جز این است که رفع این مشکل تنها با ورود مسئولین ارشد استانی قابل حل است؟

کاهش آلودگی اراک نیازمند کار زیربنایی دارد

مرادی با بیان اینکه برای کاهش آلودگی امسال شهر اراک کار زیربنایی خاصی نمی توان انجام داد، گفت: لذا بنظر می رسد اگر می خواهیم کاری برای کاهش آلودگی هشتمین کلانشهر کشور انجام دهیم باید از الان به فکر باشیم تا بتوان برای سال های آینده به نتیجه رسید. لذا اگر برای کاهش آلودگی این روزهای اراک تصمیمی هم گرفته می شود، در حکم مُسکن است.

انتهای پیام/

captcha