۵فوتی و شناسایی ۵۴ مورد از ابتلا به کرونا در استان مرکزی رئیس کل سازمان خصوصی سازی منصوب شد حداقل حقوق ماهیانه سرباز یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد شد مهدی قایدی بهترین بازیکن سال آسیا شد حسینی به اراک آمد/ تکلیف کاپیتان پرسپولیس فردا مشخص می‌شود یارانه نقدی ۲۸۶ هزار تومان شد + جزئیات فرمانده سپاه:‌ اجرای طرح شهید سلیمانی موجب کاهش آمار فوتی‌های کرونا شد بازدید دانشجویان اراکی از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان مرکزی ۴۵۰۰ دانشجو در قالب طرح شهید ایزد پناه از مکان های دفاع مقدس استان مرکزی بازدید کردند آلومینیوم اراک - پرسپولیس تهران/ تقابل اندیشه های یحیی و رسول برای قهرمانی و بقا!
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵
کد خبر: 81814
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
بندپی در گفت‌وگو با دانا:

امروز وقت تحقیق‌ و‌ تفحص از وزارت بهداشت نیست؛ باید به وزیر کمک کنیم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در واکنش به اظهارات نماینده مردم زاهدان که از به جریان افتادن طرح تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت، خبر داده بود، گفت: باید به وزیر بهداشت اعتماد کنیم چرا که امروز برای به حاشیه کشاندن وزیر بهداشت وقت مناسبی نیست.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمدعلی محسنی بندپی، نماینده مردم چالوس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به طرح  پیشنهادی تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت، اظهار کرد: برخی از نمایندگان درباره توزیع اعتبارات کرونا در شهرهای مختلف کشور سؤالاتی مطرح کرده‌اند که با توجه به شیوع متناوب کرونا در تمامی شهرهای کشور، وزارت بهداشت مجبور بوده اعتبارات را نگهداری کند. به‌طور مثال هنگامی‌که یک بیماری مانند کرونا از روزهای نخست سال در تمامی استان‌های کشور ما به‌طور یکسان شیوع پیدا می‌کند، وزارت بهداشت می‌تواند اعتبارات را در همان زمان به‌صورت یکسان در میان آنها تقسیم کند.

وی در ادامه این گفت و گو خاطرنشان کرد: زمانی که یک بیمارستان با افزایش بستری‌های کرونایی و کمبود تخت‌های بیمارستانی مواجه می‌شود؛ وزیر بهداشت مجبور است بخشی از اعتبارات را به آن بیمارستان اختصاص دهد. ازاین‌رو این وزارتخانه مجبور می‌شود اعتبارات را بر اساس شرایط بیماری کرونا تقسیم کند؛ به همین خاطر از دیدگاه ما شاید این تحقیق و تفحص در شرایط فعلی مورد استقبال قرار نگیرد.

محسنی بندپی، تصریح کرد: ما باید بپذیریم در یک جنگ بیولوژیک قرار داریم و در این جنگ باید به رزمندگان خط مقدم کمک کنیم، باید به فرمانده خط مقدم کرونا یعنی وزیر بهداشت اعتماد کنیم و اگر بخواهیم طرح تحقیق و تفحص را مطرح کنیم، وزیر باید صحنه مقابله با کرونا را ترک کند و پاسخگوی مجلس باشد؛ این رویه در شرایط کنونی برای به حاشیه کشاندن وزیر و معاونین وزارت بهداشت وقت مناسبی نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به سخنان برخی از نمایندگان همکار خود مبنی بر  بی‌توجهی به برخی شهرها، ابراز کرد: کم‌وکاستی‌های یک شهر یا یک استان در ایام شیوع کرونا را می‌توان به وزیر بهداشت منتقل کرد، درواقع آقای وزیر وقت و زندگی خود را صرف مقابله با کرونا و سلامت مردم کرده است و می‌تواند در کنار مدیریت و فرماندهی مقابله با کرونا  آن مسائل را نیز حل کند.

وی متذکر شد: در صورت استقبال از طرح تحقیق و تفحص، وزیر بهداشت قطعاً پاسخ‌های مطلوبی را خواهد داشت؛ بنده این طرح را امضا نکرده‌ام و بعید می‌دانم که اعضای کمیسیون بهداشت و درمان نیز این طرح را امضا کرده باشند.

بندپی، با اشاره به سفر وزیر بهداشت به استان مازندران، عنوان کرد: وزیر بهداشت در این هفته پس از کاهش شیوع کرونا در تهران و دیگر استان‌ها به مازندران که افزایش آمار مبتلایان در آین اسنان بی سابقه بود، سفر کرد. لذا نوسان شاخص های  آمار نشان‌دهنده آن است که گردش ویروس به‌صورت غیرمترقبه و متناوب است و حتی وزارت بهداشت قادر به پیش‌بینی  وضعیت پیشرفت بیماری کرونا نیست.

وی ضمن قدردانی از همکاری مردم و مسئولان در کاهش شیوع کرونا، گفت: مردم، وزارت بهداشت، رسانه‌ها و مسئولان اجرایی در کاهش روند شیوع کرونا در کشور نقش مهمی را ایفا کرده‌اند و باید از آن‌ها قدردانی کرد.

انتهای پیام/ا

captcha