رمضان ماه دستگیری از فقرا و توجه به محرومین است/روزه گرفتن بسیاری از بلاها و بیماری ها را از انسان دور می کند سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آینده تغییری نکرد مرمت بقعه سماق بنه تفرش آغاز شد خسارت کم بارشی به مزارع استان مرکزی و پیش بینی کاهش تولید گندم/ برای زراعت دیم نگرانیم برنامه را رها کن؛ از کارنامه بگو آقای مرعشی!/ آیت‌اللهی که تصویرش در اتاق ملاقات رهبری قرار دارد حاشیه اطراف «بچه مهندس»؛ حمله بازیگر قبلی به بازیگر جدید! سردار ایرانی، پدر موشکی حزب‌الله لبنان/ سردار حجازی را بهتر بشناسیم جرائم سنگین دولت برای ایجاد محدودیت دسترسی شهروندان به فضای مجازی تهدید کرونا را به فرصتی برای ایجاد اشتغال تبدیل کردم/ تولید روتختی و کاور پرستاری دو بیمارستان توسط 10 بانوی روستایی وکیلی: دولت روحانی آبرویی برای اصلاح‌طلبان نگذاشته است
دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵
کد خبر: 81791
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
عضو شورای شهر اراک خبر داد؛

803 هکتار به محدوده شهری اراک اضافه خواهد شد

مرادی با اشاره به طرح جدیدِ جامع شهری اراک که قرار است ابلاغ شود، گفت: بنا بر این طرح جدید حدود 803 هکتار زمین به محدوده شهری اراک اضافه می شود که امیدواریم مشکلات زمین های مسکونی ای که شهروندان در آن ساکنند ولی خدمات شهری را دریافت نمی کنند را حل کند.

علیرضا مرادی عضو شورای شهر اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص مشکلاتی که برخی زمین های خارج از محدوده شهری هشتمین کلانشهر کشور دارد، گفت: برای ارائه خدمات شهری، نیاز است تا محدوده مد نظر در محدوده شهری باشد و در غیر این صورت مشکل قانونی در ارائه خدمات ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه به لحاظ مدیریت شهری تعریف هایی در خصوص محدوده شهری صورت گرفته که شهرداری ملزم به رعایت آن هاست، افزود: لذا برخی زمین های شهرک قنات ناصری که جزو محدوده شهری نیست با این مشکلات مواجه است.

مرادی با اشاره به طرح جدیدِ جامع شهری اراک که قرار است ابلاغ شود، گفت: بنا بر این طرح جدید حدود 803 هکتار زمین به محدوده شهری اراک اضافه می شود که امیدواریم مشکلات زمین های مسکونی ای که شهروندان در آن ساکنند ولی خدمات شهری را دریافت نمی کنند را حل کند.

طرح جامع شهر اراک پس از ۱۶ سال دی ماه امسال از سوی وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده است.

سال‌ها بود که استان مرکزی و اراک منتظر ابلاغ این طرح زیرساختی و توسعه محور بود و در نسخه ابلاغی به استان نکات مورد انتظار راه وشهرسازی و شهرداری نیز گنجانده شده است.

این طرح می‌تواند افق ۱۰ سال آتی شهر اراک را به روشنی ترسیم کند و نقشه راه هدفمندی در توسعه متوازن عمرانی این کلانشهر است.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۸۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

انتهای پیام/

captcha