دانشنامه دفاع مقدس سند افتخار استان مرکزی است برگزاری بیش از ۱۵۰۰برنامه در سطح استان توسط سپاه و بسیج به مناسبت دهه فجر/افتتاح ۴۰ واحد مسکونی برای سیل زدگان و محرومین نگاهی دوباره به ماجرای عنابستانی و سرباز راهور؛ تکذیب، تحریف ، تقدیر! نخستین روستای سبز کشور در استان مرکزی افتتاح می شود حواشی انتخابات هیئت فوتبال استان مرکزی؛ از کنایه‌های میثاقی تا 5 دوره ریاست غفاری حجاریان (اردیبهشت ۹۶) : روحانی با یک دسته کلید آمده است/ حجاریان (بهمن ۹۹) : کلید از خودمان نبود! هوای اراک در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت گشودن کلاف کرونا با هنر بافندگی/ حمایت از کارآفرینان سبب اقتدار در تولید و اشتغال زایی در جامعه می شود معدوم سازی 960هزار قطعه پرنده به دلیل آنفلوانزای پرندگان/ حجم اصلی درگیری در استان خراسان جنوبی، استان مرکزی مشکل جدی ندارند انقلاب اسلامی روح تازه‌ای در سینمای کشور دمید/ سینما قبل از انقلاب پوچ و بی محتوا بود
پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷
کد خبر: 81791
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
عضو شورای شهر اراک خبر داد؛

803 هکتار به محدوده شهری اراک اضافه خواهد شد

مرادی با اشاره به طرح جدیدِ جامع شهری اراک که قرار است ابلاغ شود، گفت: بنا بر این طرح جدید حدود 803 هکتار زمین به محدوده شهری اراک اضافه می شود که امیدواریم مشکلات زمین های مسکونی ای که شهروندان در آن ساکنند ولی خدمات شهری را دریافت نمی کنند را حل کند.

علیرضا مرادی عضو شورای شهر اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص مشکلاتی که برخی زمین های خارج از محدوده شهری هشتمین کلانشهر کشور دارد، گفت: برای ارائه خدمات شهری، نیاز است تا محدوده مد نظر در محدوده شهری باشد و در غیر این صورت مشکل قانونی در ارائه خدمات ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه به لحاظ مدیریت شهری تعریف هایی در خصوص محدوده شهری صورت گرفته که شهرداری ملزم به رعایت آن هاست، افزود: لذا برخی زمین های شهرک قنات ناصری که جزو محدوده شهری نیست با این مشکلات مواجه است.

مرادی با اشاره به طرح جدیدِ جامع شهری اراک که قرار است ابلاغ شود، گفت: بنا بر این طرح جدید حدود 803 هکتار زمین به محدوده شهری اراک اضافه می شود که امیدواریم مشکلات زمین های مسکونی ای که شهروندان در آن ساکنند ولی خدمات شهری را دریافت نمی کنند را حل کند.

طرح جامع شهر اراک پس از ۱۶ سال دی ماه امسال از سوی وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده است.

سال‌ها بود که استان مرکزی و اراک منتظر ابلاغ این طرح زیرساختی و توسعه محور بود و در نسخه ابلاغی به استان نکات مورد انتظار راه وشهرسازی و شهرداری نیز گنجانده شده است.

این طرح می‌تواند افق ۱۰ سال آتی شهر اراک را به روشنی ترسیم کند و نقشه راه هدفمندی در توسعه متوازن عمرانی این کلانشهر است.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۸۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

انتهای پیام/

captcha