دانشنامه دفاع مقدس سند افتخار استان مرکزی است برگزاری بیش از ۱۵۰۰برنامه در سطح استان توسط سپاه و بسیج به مناسبت دهه فجر/افتتاح ۴۰ واحد مسکونی برای سیل زدگان و محرومین نگاهی دوباره به ماجرای عنابستانی و سرباز راهور؛ تکذیب، تحریف ، تقدیر! نخستین روستای سبز کشور در استان مرکزی افتتاح می شود حواشی انتخابات هیئت فوتبال استان مرکزی؛ از کنایه‌های میثاقی تا 5 دوره ریاست غفاری حجاریان (اردیبهشت ۹۶) : روحانی با یک دسته کلید آمده است/ حجاریان (بهمن ۹۹) : کلید از خودمان نبود! هوای اراک در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت گشودن کلاف کرونا با هنر بافندگی/ حمایت از کارآفرینان سبب اقتدار در تولید و اشتغال زایی در جامعه می شود معدوم سازی 960هزار قطعه پرنده به دلیل آنفلوانزای پرندگان/ حجم اصلی درگیری در استان خراسان جنوبی، استان مرکزی مشکل جدی ندارند انقلاب اسلامی روح تازه‌ای در سینمای کشور دمید/ سینما قبل از انقلاب پوچ و بی محتوا بود
پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
کد خبر: 81789
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۸
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی:

جای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در بودجه خالی است/دریافتی نیروهای شرکتی و خدماتی وحشتناک است

سلیمی با اشاره به نادیده گرفته شدن موضوع همسان‌سازی،افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، حقوق نیروهای شرکتی و حق التدریسی هادر لایحه بودجه 1400 گفت: امیدواریم با همکاری دولت در این مدت باقی‌مانده در رسیدگی به بودجه حق این قشر پایمال نشود چراکه به‌هرحال فشار سنگینی در این حوزه‌ها بر دوش مردم است.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در رابطه با برخی ایرادات بخش حقوق و مزایا در لایحه بودجه 1400 گفت: در بودجه 1400 چند مورد نادیده گرفته‌شده است که یکی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است، با توجه به اینکه همسان‌سازی تکلیف ماده 30 قانون برنامه ششم بوده اما متأسفانه منبع دقیقی چه در سال‌های قبل و چه امسال برای آن در نظر گرفته نشده است.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع بعدی افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی است که جای آن در بودجه به‌شدت خالی است، از طرف دیگر نکته سومی که موردتوجه قرار نگرفته است همین افزایش 25 درصدی حقوق برای سال آینده است که به نظر می‌رسد با توجه به تورم  قابل پیش بینی جبران تورم سالانه را نخواهد داد.

سلیمی در ادامه افزود: دریافتی نیروهای شرکتی و خدماتی وحشتناک است ولی در لایحه پیشنهادی دولت ردیفی که این شکاف را جبران کند وجود ندارد، همچنین در مورد حقوق حق‌التدریسی‌ها خلأ جدی در بودجه 1400 دیده می‌شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اعتقاد ما این است که در حوزه پرداخت دستمزدها، حقوق و مزایا لایحه بودجه 1400 باید دچار یک تحول شود، از طرفی دولت هم می‌گوید شاکله بودجه نباید به هم بخورد لذا با توجه به اینکه باید دولت در این رابطه موافقت کند و از طرفی با توجه به اصل هفتاد و پنجی بودن دست مجلس هم‌بسته است.

نماینده مردم دلیجان و محلات  خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری دولت در این مدت باقی‌مانده در رسیدگی به بودجه حق این قشر پایمال نشود چراکه به‌هرحال فشار سنگینی در این حوزه‌ها بر دوش مردم است و ما نیز توصیه‌های لازم را به دولت داشته‌ایم.

انتهای پیام/

captcha