تولید مستند و محتوای راهیان نور مجازی صدور مجوز افزایش سرمایه «آذرآب» از محل تجدید ارزیابی/ چرا سهامداران عمده برای تزریق نقدینگی مقاومت می کنند؟ اردوهای راهیان نور بستری تأثیرگذار برای تربیت نسل جوان است راه‌اندازی مراکز مشاوره تخصصی حوزه‌های علمیه در راستای گره‌گشای از مشکلات مردم سرما در راه است/ وزش شدید باد در استان مرکزی مصاحبه مردمی| نگرانی خانواده ها از رها بودن فضای مجازی تذکر ۱۵ نماینده به وزرای «صمت» و کشاورزی درباره قیمت میوه/ ورود مجلس به موضوع گرانی‌ها زن کلاهبردار در اراک دستگیر شد/اعتراف به 3 میلیارد ریال کلاهبرداری تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصر‌های کریسکان» طارمی در ترکیب ثابت پورتو مقابل یوونتوس
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
کد خبر: 81732
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خنداب خبر داد

واکسیناسیون 270 هزار رأس دام علیه بیماری‌ها در خنداب/انجام ۱۱۷۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآوردهای خام دامی

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خنداب گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۷۰ هزار رأس دام در شهرستان در برابر بیماری‌های مختلف واکسینه شده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ مجید محمدی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: دامپزشکی فعالیت‌های مختلفی دارد که عمده فعالیت دامپزشکی واکسیناسیون دام و طیور است.

مجیدی اظهار کرد: شهرستان خنداب با دارا بودن ۱۲۰ رأس هزار دام سبک و ۹ هزار رأس  دام سنگین به‌عنوان پنجمین جمعیت دامی استان است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون ۲۷۰ هزار رأس دام در شهرستان در برابر بیماری‌های مختلف واکسینه شده‌اند در بحث واکسیناسیون تب مالت دام سبک و سنگین پوشش خوبی داشتیم که منجر می‌شود مبتلایان انسانی کاهش پیدا کند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خنداب بیان کرد: مهم‌ترین کار پیش رو واکسیناسیون تب برفکی در سطح شهرستان است که با توجه به اینکه بودجه‌ای امسال برای اجرای این طرح قرار نگرفته امسال هزینه واکسن و دستمزد مایه‌کوب به عهده دامدار است. با توجه به اینکه هزینه واکسن در مقابل هزینه درمان ناچیز است انتظار می‌رود دامداران شهرستان اهتمام ویژه‌ای نسبت به واکسیناسیون‌های دام‌های خود داشته باشند.

محمدی بیان کرد: در شهرستان خنداب دو داروخانه و دو درمانگاه دامپزشکی داریم که دامداران با مراجعه به این مراکز می‌تواند نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه دامپزشکی نظارت مستقیم بر روی تولید و بسته‌بندی و عرضه انواع فرآورده‌های خام دامی نظیر گوشت، تخم‌مرغ، شیر، عسل و .. دارد بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۱۷۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه نظیر قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها و سایر مراکز مرتبط صورت گرفته است و در این راستا ۵ مرکز متخلف به مراجع قضایی معرفی و در این خصوص اعمال قانون شده‌اند.

رئیس دامپزشکی خنداب گفت: در خنداب یک واحد کشتارگاه دام وجود دارد. کشتار به‌صورت بهداشتی و پس از معاینه توسط ناظر بهداشتی دامپزشکی و نگهداری در سردخانه به مدت ۲۴ ساعت برای عرضه عموم راهی بازار می‌شود. ابتدای سال تعداد ۱۶۰ رأس دام سنگین و ۱۱۵۰ رأس دام سبک در این کشتارگاه ذبح‌شده است و با توجه به انتقال کشتار شهر جاورسیان به این کشتارگاه رشد حدود ۲۰۰ درصدی نسبت به سال های قبل دارد.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون ۴ رأس دام سبک و ۳ رأس دام سنگین در کشتارگاه به علت بیماری معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج‌شده و ۵ واحد متخلف به مراجع غذایی معرفی و ۲۶۰ کیلوگرم انواع فراورده‌های خام دامی تاریخ گذشته ضبط و معدوم گردیده است.

انتهای پیام/

captcha