۵فوتی و شناسایی ۵۴ مورد از ابتلا به کرونا در استان مرکزی رئیس کل سازمان خصوصی سازی منصوب شد حداقل حقوق ماهیانه سرباز یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد شد مهدی قایدی بهترین بازیکن سال آسیا شد حسینی به اراک آمد/ تکلیف کاپیتان پرسپولیس فردا مشخص می‌شود یارانه نقدی ۲۸۶ هزار تومان شد + جزئیات فرمانده سپاه:‌ اجرای طرح شهید سلیمانی موجب کاهش آمار فوتی‌های کرونا شد بازدید دانشجویان اراکی از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان مرکزی ۴۵۰۰ دانشجو در قالب طرح شهید ایزد پناه از مکان های دفاع مقدس استان مرکزی بازدید کردند آلومینیوم اراک - پرسپولیس تهران/ تقابل اندیشه های یحیی و رسول برای قهرمانی و بقا!
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴
کد خبر: 81612
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
کارشناس مسائل سیاسی:

دموکراسی آمریکایی به پایان عمر خود نزدیک شده است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اتفاقاتی که در طی روزهای اخیر در ایالات متحده رخ داده، نشان می دهد دموکراسی آمریکایی به پایان عمر خود نزدیک شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ هانی زاده کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: اتفاقاتی که در طی روزهای اخیر در ایالات متحده به ویژه فراخوان ترامپ رئیس جمهور آمریکا از هواداران خود برای تصرف ساختمان کنگره آمریکا رخ داد، نشان می دهد  دموکراسی آمریکایی به پایان عمر خود نزدیک شده است.

هانی زاده اظهار کرد: مرگ تعدادی از هواداران ترامپ توسط گارد ملی خشن آمریکا نشان داد ساختار حاکمیتی و دموکراسی مورد ادعای آمریکا کاملا  لرزان و بی پایه است و چهره واقعی آمریکا که چهره وحشیانه ای است برای افکار عمومی جهان آشکار شد.

 هانی زاده بیان کرد: ادعای ترامپ رئیس جمهور آمریکا، مبنی برتقلب در انتخابات نشان می دهد سازمان های دموکراتیک و مردمی که ناظر بر انتخابات هستند از یک پایگاه قوی برخوردار نیستند و دموکراسی و حاکمیت مورد ادعای آمریکا که برخاسته از اراده ملت است کاملا ساختگی و غیر واقعی است.

وی تصریح کرد: برای نخستین بار در تاریخ ایالات متحده به مدت 15 روز حکومت نظامی اعلام شده است که نشان می دهد آمریکا به سمت تقابل طیف های مختلف و فروپاشی حرکت می کند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: دو جریان قدرتمند در سراسر ایالات متحده در برابر هم صف آرایی کرده اند، نژاد پرستان سفید پوست آمریکا که خواهان سرکوب سیاه پوستان و رنگین پوستان هستند و حاکمیت خود را بر اساس هژمونی نظامی آمریکا بنا گذاشتند و طیف دیگر سیاه پوستان و رنگین پوستان و مهاجرین هستند که احساس سرکوب می کنند و احساس می کنند به حاشیه رانده شده اند و در تقابل با جریان های سفید پوست افراطی هستند.

وی افزود: تعامل وحشیانه پلیس با هواداران ترامپ و اینکه ترامپ قصد کودتا داشت نشان می دهد آمریکا در واقع جایگاه خود را نزد ملت های جهان و افکار عمومی از دست داده است.

هانی زاده در پایان اظهار کرد: به نظر می رسد آمریکا وارد یک فضای تیره و تار شده و در آینده ممکن است جنگ داخلی در ایالات متحده به وقوع بپیوندند و فروپاشی آمریکا تدریجی به وقوع خواهد پیوست و سقوط ایالات متحده در حقیقت مشابه اتحاد جماهیر شوروی سابق خواهد بود و آمریکا دچار فروپاشی خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha