دانشنامه دفاع مقدس سند افتخار استان مرکزی است برگزاری بیش از ۱۵۰۰برنامه در سطح استان توسط سپاه و بسیج به مناسبت دهه فجر/افتتاح ۴۰ واحد مسکونی برای سیل زدگان و محرومین نگاهی دوباره به ماجرای عنابستانی و سرباز راهور؛ تکذیب، تحریف ، تقدیر! نخستین روستای سبز کشور در استان مرکزی افتتاح می شود حواشی انتخابات هیئت فوتبال استان مرکزی؛ از کنایه‌های میثاقی تا 5 دوره ریاست غفاری حجاریان (اردیبهشت ۹۶) : روحانی با یک دسته کلید آمده است/ حجاریان (بهمن ۹۹) : کلید از خودمان نبود! هوای اراک در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت گشودن کلاف کرونا با هنر بافندگی/ حمایت از کارآفرینان سبب اقتدار در تولید و اشتغال زایی در جامعه می شود معدوم سازی 960هزار قطعه پرنده به دلیل آنفلوانزای پرندگان/ حجم اصلی درگیری در استان خراسان جنوبی، استان مرکزی مشکل جدی ندارند انقلاب اسلامی روح تازه‌ای در سینمای کشور دمید/ سینما قبل از انقلاب پوچ و بی محتوا بود
پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳
کد خبر: 81592
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۶
آیت‌الله اراکی:

چشمه بصیرت و مکتب اسلام ناب محمدی در وجود آیت الله مصباح یزدی همواره می جوشید

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه آیت الله مصباح یزدی به حق عمار انقلاب و زمان بودند گفت: چشمه بصیرت و مکتب ناب اسلام ناب محمدی در ایشان همواره می جوشید و ایشان برای ترویج مکتب اهل بیت(ع) از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله محسن اراکی نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری در آیین بزرگداشت آیت الله مصباح یزدی با اشاره به شخصیت ایشان گفت: آیت الله مصباح یزدی به حق عمار انقلاب و زمان بودند که چشمه بصیرت و مکتب ناب اسلام ناب محمدی در ایشان همواره می جوشید و ایشان برای ترویج مکتب اهل بیت(ع) از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

شهید سلیمانی همواره از حریم ولایت و نظام اسلامی دفاع می کرد

وی با اشاره به اولین سالگرد شهادت شهید سلیمانی بیان کرد: امروز در ایام سالگرد شهادت شهید سلیمانی بیش از هر زمانی جای خالی این بزرگ مرد تاریخ احساس می شود و به حق شهید سلیمانی مالک اشتر زمان بود که همواره از حریم ولایت و نظام اسلامی دفاع می کرد.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری افزود: از خصوصیات مهم جمع مومن این است که وقتی شهید می دهد رشد بیشتری پیدا می کند و برای جمع مومن شهید دادن از دست دادن نیست بلکه شهید موجب رشد و بالندگی می شود چراکه شهدا علاوه بر اینکه بشارت می دهند موجب سعادت خواهند شد.

آرمان های رسول گرامی اکرم(ص) توسط فاطمه(س) ماندگار و رشد پیدا کرد

وی با تسلیت ایام فاطمیه بیان کرد: در مورد حضرت فاطمه(س) قیام فاطمی مطرح است چراکه اولین قیام بعد از حضرت رسول توسط حضرت فاطمه زهرا(س) شکل گرفت و اگر فاطمه(س) نبود اسلام نبود و حق باقی نمی ماند و آرمان های رسول گرامی اکرم(ص) توسط فاطمه(س) ماندگار و رشد پیدا کرد.

اراکی با اشاره به عظمت کار پیامبر گرامی اسلام، گفت: انسان هنوز به عظمت کار پیامبر اسلام پی نبرده است چراکه ایشان یک جامعه خشن، همیشه در جنگ و فساد را به بهترین جامعه اسلامی تبدیل کرد و عظمت این کار بسیار زیاد است و باید به خوبی بررسی شود. 

وی با بیان اینکه بعد از پیامبر عده ای پیمان شکنی و پشت به رسول گرامی اسلام(ص) کردند، افزود: کسانی که علیه امیرالمومنین(ع) به پاخاستند علیه همه خوبی ها شدند و به جامعه بشری خیانت و ظلم کردند و همه خوبی ها را لگد مال کردند.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری افزود:نقش فاطمه(س) بعد از پیامبر(ص) بسیار با اهمیت است چراکه فاطمه(س) همواره به دنبال رضایت ولی و امام زمان خود بودند و این مسئله باید امروز مورد توجه ما باشد که در راستای رضایت ولی و امام زمان حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه کسانی که علیه امیرالمومنین(ع) و فاطمه زهرا(س) ماندند منافع شخصی خود را در خطر دیدند و لذا علیه ولی زمان خود ماندند و پیمان شکنی کردند،گفت: تعبیر" ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند" یک عبارت با محتوا و بسیار پرمغز است و یک تاریخ پشت سر این جمله کوتاه نهفته است.

اراکی با تأکید براینکه انقلاب اسلامی بازگشتن به خانه امیرالمومنین(ع) است،افزود: انقلاب اسلامی بعد از سالیان سال عهد شکنی به وقوع پیوسته و تشکیل این انقلاب از آرزوهای انبیاء الهی و اهل بیت(ع) بود که توسط امام(ره) محقق شد.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم دو نوع رحمت مطرح شده،گفت: رحمت رحمانی که بسیار گسترده است و همگان را شامل می شود و عذاب هم همراه آن است و رحمت رحیمی که جدایی پذیر نیست و خالی از عذاب است و همه آن نیکی و محبت است و تا انسان را به اوج کمال و سعادت نرساند دست بردار نیست.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: انقلاب اسلامی رحمت رحیمی است که برای رساندن ملت ایران به کمال و سعادت تشکیل شده و لذا باید قدر بدانیم.

وی با اشاره به اینکه شهدا از بهترین های انقلاب اسلامی بودند و اینکه می بینیم بزرگترین شخصیت های کشور از جمله رئیس جمهور،رئیس قوه قضائیه و دیگر مقامات ارشد شهید می شوند نشان از مورد رضایت بودن حرکت انقلاب اسلامی دارد،گفت: دفاع مقدس بی نظیر ترین صحنه ها را در طول تاریخ به ثبت رساند و جنگ ما این نبود که فرماندهان بگویند بروید بلکه خودشان از رزمندگان جلوتر حرکت می کردند  و دفاع مقدس بازگشت دوم به خانه امیرالمومنین(ع) است و این بازگشت اول با دوم تفاوت دارد چراکه در بازگشت اول سرباز مطیع کامل است و سربازان تنها به دنبال اطاعت هستند.

اراکی افزود: بعد از بازگشت دوم بازگشت سوم مطرح می شود که همان تشکیل تمدن اسلامی می باشد و در واقع انقلاب اسلامی رحمت جدایی ناپذیر است که به ملت ایران اهدا شده و لذا باید قدر آن را بدانیم.

وی تأکید کرد: سختی ها و توطئه هایی که دشمنان به انقلاب اسلامی وارد می کنند نشان از حقانیت و حرکت شتابنده انقلاب به سمت حق دارد که نباید در انگیزه ها تاثیر بگذارد.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: سختی های در انقلاب اسلامی در برابر سختی هایی که اهل بیت(ع) در زمان خود کشیدند بسیار ناچیز است و این سختی ها نشان از در مسیر بودن انقلاب در مکتب اسلام ناب محمدی(ص) است.

وی با بیان اینکه مکتب اهل بیت(ع) به ما درس می دهد پس از سختی ها گشایش های عظیم راه می افتد،افزود:انقلاب اسلامی امروز در آستانه پیروزی بزرگ است و این یک وعده الهی است که قطعا محقق خواهد شد.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی به سمت تشکیل دولت فاطمی حرکت می کند و در این مسیر باید سیره و منش حضرت زهرا(س) الگوی همگان قرار گیرد

انتهای پیام/ 

captcha