ادعای دستکاری در جداول بودجه ۱۴۰۰ خلاف واقع است ضد و نقیض‌گویی‌ها درباره واکسن کرونا؛ رایگان یا پولی؟ چرا ریاض چاره‌ای جز مذاکره با تهران ندارد؟ برنامه های دفاع مقدس و مقاومت با شعار «ما مقتدریم» برگزار می شود ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است حیات سردار حجازی سرشار از مجاهدت در راه اسلام بود بازیکنانی که برای اتلتیکو مادرید ارزشی قائل نمی‌شدند + عکس آقای روحانی! مشکلات را حل نکنید! بلکه وضعیت را به سال 92 باز گردانید صعود چشمگیر استقلال و پرسپولیس در رنکینگ جهانی ۳۱ اردیبهشت؛ پایان دوران آموزشی مقطع ابتدایی/ آموزش مجازی بعد از کرونا تداوم دارد
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۳
کد خبر: 81550
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶

مرمت بنای تاریخی اعتصام‌الملک آشتیانی انجام شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آشتیان از مرمت بنای تاریخی اعتصام‌الملک آشتیانی با مشارکت مالک خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا امیری رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آشتیان گفت: خانه تاریخی میرزا ابراهیم اعتصام‌الملک یکی از خانه‌های زیبای شهرستان آشتیان است که در کنار رودخانه‌ای در وسط شهر آشتیان واقع‌شده و مالک این بنا خانم نسرین محبی برای حفظ و نگهداری آن دست به مرمت و حفاظت این مجموعه زیبا زده است.

امیری افزود: این بنا مربوط به دوره قاجار بوده و دسترسی به این خانه از طریق یک کوچه باریک میسر است و این موضوع باعث شده خانه از شلوغی‌های شهری دورمانده و از آرامشی بی‌نظیر برخوردار باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آشتیان گفت: مرمت خانه تاریخی خانه میرزا ابراهیم‌اعتصام‌الملک‌مستوفی‌آشتیانی با مشارکت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان و مالک بنا باهدف استحکام‌بخشی بنا بااعتباری بالغ‌بر 4 میلیارد و 400 میلیون ریال انجام شد.

امیری عنوان کرد: بازسازی و مرمت بام، تزئینات آجری و نمای بیرونی ساختمان، اتاق‌ها و برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به آن  پی‌بندی بنا، شیب بندی و تسطیح اطراف این اثر تاریخی بازسازی‌شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آشتیان با اشاره به اینکه بانو پروين اعتصامي شاعر بلندآوازه ایران نوه ميرزا ابراهيم اعتصام‌الملک آشتياني است گفت: «حکایت خانه‌های تاریخی در ایران  بخشی از هویت فرهنگی و تاریخی کشور را تشکیل می‌دهند که تخریب آنها از میان رفتن شناسنامه فرهنگی و هویت تاریخی است.

بنای خانه میرزا ابراهیم اعتصام‌الملک با شماره 32497 مورخ 18/2/1398 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

captcha