دولت گذشته توجهی به ظرفیت‌های شرق آسیا نداشت/ عضویت دائم در شانگهای نه بزرگ به سیاست انزاوایی غرب علیه ایران بود انهدام شبکه قاچاق دارو و واکسن کرونا در استان مرکزی انگیزه‌ها و پیامدهای عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای / نقش تهران در مدیریت امنیت منطقه‌ای پررنگ‌تر شد حسینی‌کیا: قیمت خودرو‌های خارجی در کشور ۸ برابر نرخ واقعی است اردوهای جهادی خط مقدم ترویج روحیه جهادی و ازخودگذشتگی است دفاع مقدس هویت ملت ایران است/ ایجاد پاتوق فرهنگی برای جوانان یکی از سیاست های دهکده مقاومت است افت تحصیلی پنهان معضل جدید نظام آموزشی/ کرونا چطور بر کیفیت آموزش‌ها اثر گذاشت؟ کاظمی: پاداش فرهنگیان بازنشسته را هر روز پیگیری می‌کنم تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) اراک نیاز به 300 میلیارد تومان اعتبار دارد/ قصور پیمانکار قبلی پروژه در حال بررسی است الگوسازی زندگی شهدا، مهمترین اقدام در گام دوم انقلاب
شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰
کد خبر: 81545
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
سرپرست آموزش و پرورش تفرش:

بیش از 97 درصد از جمعیت شهرستان تفرش باسواد هستند/استقبال کم سوادآموزان از آموزش های مجازی

سرپرست آموزش و پرورش تفرش با بیان این مطلب که ۹۷.۹۶درصد از جمعیت شهرستان تفرش باسواد هستند، گفت: بیش از 14 هزار نفر از جمعیت تفرش در سن 10 تا 49 سال قرار دارند، که۹۹.۶۶درصد از جمعیت شهری و ۹۳.۹ درصد از جمعیت روستاهای تفرش باسواد هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حسین حبیبی سرپرست آموزش و پرورش تفرش در گفتگو با ندای تفرش، با بیان این مطلب که ۹۷.۹۶درصد از جمعیت شهرستان تفرش باسواد هستند، گفت: بیش از 14 هزار نفر از جمعیت تفرش در سن 10 تا 49 سال قرار دارند، که۹۹.۶۶درصد از جمعیت شهری و ۹۳.۹ درصد از جمعیت روستاهای تفرش باسواد هستند.

حبیبی اظهار کرد: در سال گذشته از حجم ابلاغی استان در دوره سواد آموزی به صورت بیش از 100 درصد انجام شده است. در دوره انتقال 116 درصد و در دوره تحکیم 106 درصد از سواد آموزان تحت پوشش بوده اند.

وی، غیر حضوری شدن آموزشها به دلیل شرایط کرونا در چند ماه گذشته را یکی از مشکلات سوادآموزان دانست و افزود: با پیگیری های انجام شده و مساعدت ستاد کرونا شهرستان مبنی بر حضوری شدن آموزش با رعایت پروتکل ها، مشکلات کمتر شده است ولی رفع تنگناهای موجود دیگر نیازمند پیگیری، فرهنگ سازی و اتخاذ تصمیماتی در سطح شهرستان است.

سرپرست آموزش و پرورش تفرش طرح خود آموز را یکی از طرحهای قابل اجرا در شرایط فعلی دانست و بیان کرد: در این طرح، اعضای خانواده با پشتیبانی واحد سواد آموزی آموزش و پرورش فرد بی سواد و کم سواد را به صورت فردی آموزش می دهند.

حبیبی ادامه داد: آموزشهای مجازی در دوره های انتقال و تحکیم سواد آموزی، در صورت توانایی سواد آموزان در خرید و همچنین استفاده از گوشی می تواند در جهت ارتقای سطح سوادآموزی موثر واقع شود.

وی خاطر نشان کرد: باتوجه به شرایط امسال، علی رغم اینکه شرایط کرونایی کار را سخت کرده خوشبختانه از لحاظ تحت پوشش قرار دادن سواد آموزان با ۶۰درصد پوشش رتبه اول استانی کسب شده است؛ امیدواریم با بهتر شدن شرایط بتوانیم به ۱۰۰ درصد عملکرد ابلاغی برسیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار