۵فوتی و شناسایی ۵۴ مورد از ابتلا به کرونا در استان مرکزی رئیس کل سازمان خصوصی سازی منصوب شد حداقل حقوق ماهیانه سرباز یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد شد مهدی قایدی بهترین بازیکن سال آسیا شد حسینی به اراک آمد/ تکلیف کاپیتان پرسپولیس فردا مشخص می‌شود یارانه نقدی ۲۸۶ هزار تومان شد + جزئیات فرمانده سپاه:‌ اجرای طرح شهید سلیمانی موجب کاهش آمار فوتی‌های کرونا شد بازدید دانشجویان اراکی از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان مرکزی ۴۵۰۰ دانشجو در قالب طرح شهید ایزد پناه از مکان های دفاع مقدس استان مرکزی بازدید کردند آلومینیوم اراک - پرسپولیس تهران/ تقابل اندیشه های یحیی و رسول برای قهرمانی و بقا!
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
کد خبر: 81517
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
گزارش تصویری؛

عملیات مرمت و بازسازی کاروانسرای «ورده»

عملیات مرمت و بازسازی کاروانسرای ورده در ساوه با کاربری مجتمع تفریحی گردشگری و اقامتگاه بوم‌گردی توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی در حال انجام است.

به گزارش دیار آفتاب؛ کاروانسرای شاه‌عباسی ورده در کیلومتر ۳۷ جاده ساوه به بوئین‌زهرا و در یک کیلومتری شمال شرق روستای ورده از توابع بخش مرکزی زرندیه و از آثار دوره صفوی است که در کنار جاده سنگفرش شده قزوین به اصفهان قرار دارد.

كاروانسراي فوق فاقد كتيبه يا سنگ‌نوشته بوده و با توجه به سبك و سياق معماري آن و معروفيت آن به كاروانسراي شاه‌عباس اول، به‌احتمال‌زیاد از بناهاي دوره شاه‌عباس كبير است كه در دوره قاجاريه نيز از آن استفاده مي‌شده و تغييراتي جزئي در آن داده‌شده است.

بناي فوق به تاريخ 1354/7/14 و به شماره 1188 در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.

عملیات مرمت و بازسازی  این طرح با کاربری مجتمع تفریحی گردشگری و اقامتگاه بوم‌گردی توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی در حال انجام است.

انتهای پیام/

captcha