وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۹
کد خبر: 81328
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
یادداشت | بازخوانی فتنه 88 نیاز هر روز انقلاب؛

خروش ملی 9 دی مسیر حرکت آینده انقلاب  را برای فتح قله‌های افتخار تضمین کرد

نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به مناسبت سالروز حماسه عظیم 9 دی 88 نوشت: بر همگان آشکار شد که هدف دشمنان در فتنه سال ۸۸، جدایی امت از امام جامعه و نظام اسلامی بود اما با روشنگری رهبر معظم انقلاب، مردم با فتنه گران همراهی نکردند و نخبگان سیاسی و انسان‌های با بصیرت، طراحی دشمنان را نقش بر آب کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به مناسبت سالروز حماسه نهم دی ماه نوشت: بی‌تردید ، نهم دی تداوم‌دهنده مسیر روشن انقلاب و پایان دهنده فتنه هشت‌ماهه در سال ۱۳۸۸ بود، فتنه‌ای که با حضور و بصیرت مردم بصیر ایران اسلامی خاموش شد و بازخوانی آن حماسه بزرگ ، نیاز هر روز این انقلاب است.

در ترسیم نگاه عالمانه و حکیمانه مقام عظمای ولایت به مسائل روز کشور همین بس که به شیوه مواجهه رهبر معظم انقلاب با نخبگان و مردم، اشاره کنیم که بحق مدیریت بی‌بدیلی از ولایت‌فقیه را در مدیریت فتنه ۸۸ به نمایش گذاردند ، اقدامی که نمونه تاریخی آن را می‌توان در مدیریت فتنه جمل و نهروان توسط امیر المومنین (علیه‌السلام) مشاهده کرد.

آن حضرت در آن دو فتنه با هر گروهی به شیوه‌ای برخورد کردند، برخی را نصیحت، و با برخی به شیوه‌ای متناسب با شرایط برخورد کردند و پس از پایان فتنه نهروان فرمودند: «فانی فقأت عین الفتنه؛ من بودم که چشم فتنه را در آوردم»( نهج‌البلاغه، خطبه ۹۳)

بر همگان آشکار شد که هدف دشمنان در فتنه سال ۸۸، جدایی امت از امام جامعه و نظام اسلامی بود اما با روشنگری رهبر معظم انقلاب، مردم با فتنه گران همراهی نکردند و نخبگان سیاسی و انسان‌های با بصیرت، طراحی دشمنان را نقش بر آب کرد.

با تصویرسازی ذهنی از آن حماسه جاودان ، می‌توان حضور کمی و کیفی مردم را که نشان از پیوند عمیق مردم با نظام اسلامی و امام جامعه داشت،به رخ بدخواهان کشید و به آن‌ها یادآور شد که جامعه اسلامی ، تا ظهور مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف)،  پیرو ولی و امام خود خواهد بود.

در آن روز تاریخی، عموم مردم برخلاف برخی خواص به توصیه ولی‌فقیه و رهبر جامعه اسلامی عمل کرده و صفوف خود را از فتنه گران متمایز ساختند و با مواضع صریح خود اهانت به ساحت امام حسین (علیه‌السلام) را محکوم کردند.

دشمنان نظام اسلامی بدانند، اگرچه تحمیل آن فتنه بر نظام مقدس جمهوری اسلامی گران آمد و هزینه‌های سنگینی بر آن وارد ساخت، اما حضور پرشور و حماسی مردم در نهم دی‌ماه ۸۸ به‌مثابه واکسینه کردن انقلاب و مردم در مقابل فتنه و فتنه گران بود و این خروش ملی و عظیم مسیر حرکت آینده انقلاب  را برای فتح قله‌های افتخار تضمین نمود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار