سقف افزایش حقوق کارمندان دولت ۲.۵ میلیون تومان شد بارش برف و باران در اکثر مناطق کشور/بارش‌های ۵ روزه در برخی استان‌ها پیام رهبر معظم انقلاب به هفتمین مراسم ملی شب خاطره جهادی ویروس کرونا انگلیسی در ۱۱ شهرستان استان مرکزی شناسایی شده/ابتلای ۴۵ نفر سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه از سال ۱۴۰۱ اجرایی می شود مواد محترقه باعث قطع عضو جوان ساوجی شد آخرین خبرها از عملیات بزرگ رزمندگان یمنی در مارب/ تقلای ائتلاف سعودی برای فرار از شکست + نقشه میدانی و عکس پروژه‌های نیمه‌تمام؛ استخوانی در گلوی پیشرفت اقتصادی استان‌ها/ کلنگ‌های بی‌فرجام، متوقف در ایستگاه وعده‌ها کاخ سفید: برای پاسخ به حمله راکتی به عین‌الاسد، تصمیم عجولانه‌ای نمی‌گیریم تصادف زنجیره‌ای در جاده ساوه به تهران/عکس
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
کد خبر: 81313
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
کارشناس مسائل فرهنگی:

اخلاص مهمترین درس از سیره حضرت زهرا(س) است/شهید سلیمانی با الگو گیری از حضرت فاطمه(س) در مقابل کفر ایستاد

الهامی نیا گفت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از انسان‌هایی بود که با اقتدا به حضرت زهرا(س) در برابر کفر و ظلم ایستاد و آرمان حضرت زهرا(س) را منصه ظهور رساند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام الهامی نیا، کارشناس مسائل فرهنگی در گفتگو با فراهان خبر ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت: عباس محمود عَقّاد، نویسنده مصری در کتاب «عبقریّة الامام» کلید شخصیت حضرت علی(ع) را عدالت و شهید مطهری هم در کتاب حماسه حسینی کلید شخصیت امام حسین(ع) را حماسه سازی بیان می کند.

وی با اشاره به اینکه کلید شخصیت حضرت زهرا(س) اخلاص است بیان کرد: حضرت فاطمه (س) فرمودند:؛ «هر کس عبادت خالص خود را به سوی خداوند بالا فرستد (و پیشکش آستان او کند)، خدا هم بهترین مصلحت خود را بر او فرو می فرستد».

الهامی نیا اظهار کرد: حضرت زهرا(س) فقط برای خدا کار می‌کرد، زندگی حضرت و اعمال، رفتار، تربیت فرزندان و مواضع و حتی سکوت ایشان فقط برای وجود خدا بود.

کارشناس فرهنگی گفت: درآیات قرآن کلمه مخلَصين واردشده که به معنای معصوم است، حضرت زهرا(س) به درجه مخلَصين رسیده بود و معصوم و عارى از هرگونه گناه و خطایی بود و تمام وجودش برای خدا بود.

وی افزود: مهم‌ترین شاخصه وجودی حضرت زهرا(س)، اخلاص است. حضرت زهرا(س) برای غیر خدا قدم برنداشت و حضرت زهرا(س) در مراتب اخلاص و کمال به‌جایی رسیدند که مراحل بالای ارادت و عبودیت به پیشگاه خداوند را طی کرد.

الهامی نیا اظهار کرد: افکار و آرمان حضرت زهرا(س) وصف توحیدی شدن ملت است، در سوره کوثر اشاره‌شده که وجود حضرت زهرا(س) تکثیرشده و میلیون‌ها انسان اعم از زن و مرد از سال ۱۱ هجری به بعد افکار و اعمال حضرت الگو و سرمشق قراردادند.

کارشناس فرهنگی گفت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از انسان‌هایی بود که با اقتدا به حضرت زهرا(س) در برابر کفر و ظلم ایستاد و آرمان حضرت زهرا(س) را منصه ظهور رساند.

وی افزود: شهید سلیمانی با الگو گیری از ظلم‌ستیزی حضرت زهرا(س) توانست داعش را زمین‌گیر کند و توطئه‌های شوم استکبار و رژیم صهیونیستی را نقش برآب کرد.

الهامی نیا با بیان اینکه حضرت زهرا(س) درس مقاومت داد، اظهار کرد: تربیت‌شدگان فاطمیه از حرم دختر فاطمه زهرا (س) در سوریه که داعش قصد داشت آن را با خاک یکسان کند، دفاع کردند.

کارشناس فرهنگی گفت: با اقتدا به حضرت زهرا(س) لشکر فاطمیون شکل گرفت و به‌تدریج با بسیج نیروهای مردمی سایر گروه‌های جبهه مقاومت ازجمله حشدالشعبی و حیدریون با آرمان فاطمی تکثیر شدند و روبه رشد و تعالی هستند.

وی خاطرنشان کرد: جبهه مقاومت با الگوگیری از حضرت زهرا(س) شکل گرفت و بسیاری از شهدای جبهه مقاومت هم مانند حضرت غریبانه به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/

captcha