مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان خنداب:

حدود 96 درصد جامعه هدف خنداب باسواد هستند

میرزایی با اشاره به اینکه گروه سنی ۱۰تا ۴۹ سال جامعه هدف نهضت سوادآموزی است گفت: با توجه به فعالیت نهضت سوادآموزی در شهرستان حدود ۹۶ درصد از جامعه هدف شهرستان باسواد شده‌اند.
کد خبر: ۸۱۱۶۴ تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

به گزارش دیار آفتاب؛ میرزایی مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: سوادآموزی به توفیق فرمان امام خمینی (ره) از یک حرکت محدود فرهنگی به نهضتی فراگیر تبدیل شد و از آن پس در شمار مقدس‌ترین آرمان‌های انقلاب اسلامی درآمد.

میرزایی اظهار کرد: در شهرستان خنداب ۴۰ نفر آموزش‌دهنده داریم که در سه دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: دوره سوادآموزی شامل کلاس اول و دوم ابتدایی و دوره تحکیم کلاس سوم و چهارم و کلاس ششم دوره انتقال محسوب می‌شوند که فراگیران بعد از اخذ مدرک دوره انتقال می‌توانند جهت ادامه تحصیل در دوره‌های بزرگسالان ثبت‌نام و ادامه تحصیل دهند.

مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان خنداب با اشاره به اینکه گروه سنی ۱۰تا ۴۹ سال جامعه هدف نهضت سوادآموزی است گفت: با توجه به فعالیت نهضت سوادآموزی در شهرستان حدود ۹۶ درصد از جامعه هدف شهرستان باسواد شده‌اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر اکثر فراگیران شهرستان بین ۲۵ تا ۳۵ سال سن دارند.

میرزایی بیان کرد: سال گذشته تعداد ۱۱ نفر از مربیان نهضت سوادآموزی که قبل از سال ۹۲ با نهضت همکاری داشتند در حال حاضر به‌صورت حق‌التدریس در آموزش‌وپرورش مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام/