حسینی‌کیا: قیمت خودرو‌های خارجی در کشور ۸ برابر نرخ واقعی است اردوهای جهادی خط مقدم ترویج روحیه جهادی و ازخودگذشتگی است دفاع مقدس هویت ملت ایران است/ ایجاد پاتوق فرهنگی برای جوانان یکی از سیاست های دهکده مقاومت است افت تحصیلی پنهان معضل جدید نظام آموزشی/ کرونا چطور بر کیفیت آموزش‌ها اثر گذاشت؟ کاظمی: پاداش فرهنگیان بازنشسته را هر روز پیگیری می‌کنم تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) اراک نیاز به 300 میلیارد تومان اعتبار دارد/ قصور پیمانکار قبلی پروژه در حال بررسی است الگوسازی زندگی شهدا، مهمترین اقدام در گام دوم انقلاب توزیع ۶ هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی به مناسبت هفته دفاع مقدس در اراک تبیین و تقویت ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس ضروری است آخرین رنگ بندی کرونایی شهر‌های کشور/ تهران از وضعیت قرمز خارج شد
شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳
کد خبر: 81164
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان خنداب:

حدود 96 درصد جامعه هدف خنداب باسواد هستند

میرزایی با اشاره به اینکه گروه سنی ۱۰تا ۴۹ سال جامعه هدف نهضت سوادآموزی است گفت: با توجه به فعالیت نهضت سوادآموزی در شهرستان حدود ۹۶ درصد از جامعه هدف شهرستان باسواد شده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ میرزایی مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: سوادآموزی به توفیق فرمان امام خمینی (ره) از یک حرکت محدود فرهنگی به نهضتی فراگیر تبدیل شد و از آن پس در شمار مقدس‌ترین آرمان‌های انقلاب اسلامی درآمد.

میرزایی اظهار کرد: در شهرستان خنداب ۴۰ نفر آموزش‌دهنده داریم که در سه دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: دوره سوادآموزی شامل کلاس اول و دوم ابتدایی و دوره تحکیم کلاس سوم و چهارم و کلاس ششم دوره انتقال محسوب می‌شوند که فراگیران بعد از اخذ مدرک دوره انتقال می‌توانند جهت ادامه تحصیل در دوره‌های بزرگسالان ثبت‌نام و ادامه تحصیل دهند.

مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان خنداب با اشاره به اینکه گروه سنی ۱۰تا ۴۹ سال جامعه هدف نهضت سوادآموزی است گفت: با توجه به فعالیت نهضت سوادآموزی در شهرستان حدود ۹۶ درصد از جامعه هدف شهرستان باسواد شده‌اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر اکثر فراگیران شهرستان بین ۲۵ تا ۳۵ سال سن دارند.

میرزایی بیان کرد: سال گذشته تعداد ۱۱ نفر از مربیان نهضت سوادآموزی که قبل از سال ۹۲ با نهضت همکاری داشتند در حال حاضر به‌صورت حق‌التدریس در آموزش‌وپرورش مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار