سرپرست اداره صمت تفرش

توزیع بیش از 30 تن روغن خوراکی در تفرش/اوضاع در 2 هفته آینده عادی می شود

سرپرست اداره صمت تفرش گفت: در طول 3 هفته گذشته بیش از 30 تن روغن با قیمت کارخانه در سطح شهر توزیع شده است، اما متاسفانه به سبب هجوم مردم برای خرید روغن و انباشت در انبارهای خانگی، روغن در مغازه ها و فروشگاه‌ها به سرعت به فروش می‌رسد.
کد خبر: ۸۰۵۰۱ تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ندای تفرش، روغن خوراکی به عنوان یکی از کالاهای اساسی در سبد کالای خانواده‌های ایرانی، اخیرا با کمبود و گرانی مواجه شده است.

در شهرستان تفرش در هفته های اخیر این کمبود به روغن مایع خوراکی نیز سرایت کرده است، به طوری که در فروشگاه‌ها و مغازه های خرده فروشی، روغن مایع وجود نداشت و در صورت وجود نیز به صورت محدود(هر نفر یک روغن یک لیتری) به فروش می‌رسید.

زمانی سرپرست اداره صمت تفرش در گفتگو با ندای تفرش گفت: کمبود روغن در تفرش، تنها مشکل تفرش نیست. بلکه به دلیل تعطیلی خط تولید کارخانجات این مشکل در سطح کشور ایجاد شد که با راه اندازی مجدد این خطوط، روغن در حال تولید و عرضه است. می توان گفت اوضاع در 2 هفته آینده عادی می شود.

زمانی اظهار کرد: در طول 3 هفته گذشته بیش از 30 تن روغن با قیمت کارخانه در سطح شهر توزیع شده است، اما متاسفانه به سبب هجوم مردم برای خرید روغن و انباشت در انبارهای خانگی، روغن در مغازه ها و فروشگاه‌ها به سرعت به فروش می‌رسد.

وی افزود: به صورت روزانه پیگیری های متعددی با شرکت های پخش روغن در سطح استان مرکزی انجام شده و می شود. حتی برخی از مغازه داران به صورت مستقیم روغن تامین و توزیع کرده اند.

سرپرست اداره صمت تفرش در خصوص عدم عرضه روغن جامد خوراکی خاطر نشان کرد: روغن جامد از سوی شرکت های تولید کننده، عرضه نمی شود. با توجه به نیاز برخی از صنوف نظیر قنادی ها، رستورانها و خشکه پزی ها و... به روغن جامد و پیگیری های انجام شده در این خصوص، در روزهای آتی نیاز این صنوف شهرستان هم رفع می شود.

انتهای پیام/