حبیب رحیم‌پور ازغدی سردبیر برنامه زاویه اخراج شد؟ رزمایش اقتدار نزاجا بیانگر مهارت‌های نیروی انسانی در اجرای عملیات ترکیبی بود عنابستانی از مردم و سرباز راهور عذرخواهی کرد جزئیات مبلغ عیدی بازنشستگان مشخص شد/ پرداخت عیدی در اواخر بهمن ماه روحانی: دولت تغییر شاکله بودجه را نمی‌پذیرد محکومیت «مهدی جهانگیری» به جرم قاچاق حرفه‌ای ارز/ قوه قضاییه هیچ پیام‌رسانی را مسدود نکرده است تخت‌روانچی: برنامه‌ای برای گفت‌وگو با دولت بایدن نداریم/ ترور سردار سلیمانی بدون پاسخ نمی‌ماند اخبار خوش رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درباره تولید واکسن ایرانی کرونا چرا دوباره شاهد خاموشی برق در بخش خانگی هستیم؟ تیم منتخب هفته دوازدهم در غیاب بازیکنان استقلال و پرسپولیس
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱
کد خبر: 80427
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
مدیرکل امور اقتصادی استانداری مرکزی:

فروش اجباری برخی اقلام به همراه روغن ممنوع است/فعالیت سه شرکت تولیدکننده روغن در استان مرکزی

نعمتی گفت: فروش اجباری برخی اقلام کالایی به همراه روغن توسط برخی فروشندگان ممنوع بوده و مفهومی ندارد، به‌شدت با این کار مخالف هستیم و به بازرسی سازمان صمت نیز تأکید شده است برخورد لازم صورت گیرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ طی هفته‌های اخیر موضوع کمبود و از طرفی افزایش قیمت روغن‌های خوراکی به‌عنوان یکی از اقلام اساسی در سبد مصرفی خانوار موردبحث قرارگرفته است.

به اذعان مسئولان مربوطه این کاهش عرضه ناشی از کاهش حجم واردات روغن خام و مواد اولیه موردنیاز کارخانه‌های تصفیه روغن خوراکی است و از سویی مشکلاتی در حوزه تخصیص به‌موقع ارز واردات آن نیز یکی از فاکتورهای مهم در ایجاد مشکلات اخیر عنوان می‌شود.

هر چند مسئولان وزارت صمت و متولیان تنظیم بازار از ابتدا این مشکلات را مقطعی دانسته و بر برطرف شدن آن در روزهای آتی تأکید داشتند اما کماکان مشکل کمبود روغن در بازار احساس می‌شود، همین مسئله باعث شد برخی از شهروندان برای تهیه روغن به فروشگاه‌ها مراجعه کنند و بعضاً صف‌هایی در بعضی از مراکز خرید عرضه‌کننده روغن ایجاد شود.

در استان مرکزی نیز به اذعان بسیاری از شهروندان مسئله کمبود روغن و حتی عدم عرضه از سوی برخی فروشگاه‌ها بخصوص سوپرمارکت‌ها پابرجاست لذا بر آن شدیم تا این موضوع را با مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی مطرح نماییم.

در تلاش هستیم نیاز روغن در استان را تأمین کنیم/ برای رفع مشکل باید عرضه در کشور اضافه شود

محمود نعمتی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛ در رابطه مشکلات کمبود روغن در استان گفت: البته مسئله کاهش عرضه روغن در همه کشور وجود دارد و تفاوتی بین استان‌ها نیست چون ورودی کم است و هم مصرف بالاست از طرفی عمدتاً روغن در صنایعی مانند تولید بیسکوییت و شکلات به کار گرفته می‌شود و محصولاتی تولید می‌کنند که به علت مقرون‌به‌صرفه بودن صادرات انجام می‌شود.

نعمتی اظهار داشت: لذا یکی از دلایل واردات پایین و کمبود تخصیص ارز است اما با این وجود در تلاش هستیم حتی خارج از سهمیه، نیازها را از شرکت‌های داخل استان تأمین و به بازار تزریق کنیم اما باز مشکل اصلی تا زمانی که عرضه به‌طورکلی در کشور اضافه نشود رفع نخواهد شد.

وی ادامه داد: سه شرکت تولیدکننده روغن در استان مرکزی وجود دارد که یکی در اراک و دو شرکت در ساوه و زرندیه کار تصفیه روغن را انجام می‌دهند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی همچنین خاطرنشان کرد: فروش اجباری برخی اقلام کالایی به همراه روغن توسط برخی فروشندگان ممنوع بوده و مفهومی ندارد، به‌شدت با این کار مخالف هستیم و به بازرسی سازمان صمت نیز تأکید شده است برخورد لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

captcha