برداشت 63هزار میلیاردی سهامداران حقوقی از جیب مردم در روزهای اوجِ بورس/ حسابرسی از عاملانِ تشویق مردم به سرمایه گذاری در بازار سرمایه، خواسته‌ای عمومی فرهنگ‌سازی اهمیت فرزند آوری مهم‌ترین رویکرد جشنواره «من برادر و خواهر می‌خواهم» است اصحاب فرهنگ و هنر برای تشویق جامعه به فرزند آوری تلاش کنند احداث 51کیلومتر شبکه برق در اراک 40 بنای تاریخی استان مرکزی سالانه نیاز به مرمت اضطراری دارد دستگيري فرد حیوان آزار در اراک بررسی برنامه‌های 9 نفر برای تصدی پست شهرداری تفرش/دوم بهمن، شهردار انتخاب می‌شود واکسیناسیون 270 هزار رأس دام علیه بیماری‌ها در خنداب/انجام ۱۱۷۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآوردهای خام دامی سارق قطعات و محتویات خودرو در اراک دستگیر شد/اعتراف به 15 فقره سرقت رابط بین ارتش و سپاه پاسداران در دفاع مقدس چه کسی بود؟
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
کد خبر: 80334
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
استاد فیزیک هسته‌ای دانشگاه:

واکنش‌ها به ترور شهید فخری زاده به‌گونه‌ای باشد که لرزه بر اندام دشمنان بیندازد/ملت ایران راه پرافتخار شهدای خود را باقوت ادامه می‌دهند

پورایمانی گفت: مواضع جمهوری اسلامی در برابر ترور ناجوانمردانه دانشمند برجسته کشور شهید محسن فخری زاده باید به‌گونه‌ای باشد که بر اندام دشمنان لرزه بیندازد که دیگر دنبال این‌گونه جنایت‌ها نباشند.

رضا پور ایمانی استاد فیزیک هسته‌ای دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی استان مرکزی عضو هیئت‌علمی دانشگاه اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به حادثه تروریستی دانشمند برجسته صنعت هسته‌ای و دفاعی کشور گفت: استکبار جهانی استقلال سیاسی،علمی ، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشورهای جهان سوم را بر نمی‌تابد و به همین دلیل به طریق‌های مختلفی سعی می‌کنند جلوی پیشرفت آن کشورها را بگیرند و روش‌های مختلفی را در این راستا استفاده می‌کنند.

وی افزود: ترور شخصیت‌ها، تحریم‌های ناجوانمردانه، حمله نظامی، خرابکاری‌های صنعتی ، ترورهای بیولوژیک و سایر روش‌های دیگر شاخه‌های اعمال‌نفوذ از طرف یک کشور خارجی برای یک کشوری است که قصد مستقل شدن دارد را استفاده می‌کنند و هرکدام از این‌ها را که بتوانند انجام می‌دهند.

پورایمانی اظهار کرد: چهره‌ای که از غرب در رسانه‌ها و سینمای هالیوود نشان داده می‌شود کاملاً غیرواقعی و خلاف است و چهره واقعی غرب کاملاً خشن ، ضد انسانی و بشریت، بدون اخلاق و کاملاً جنایت‌آمیزی دارند و درواقع ماهیت غرب با فساد و جنایت آمیخته‌شده است.

وی ادامه داد: امروز جنگ نرم، جنگ اقتصادی ، جنگ نظامی و ترور شخصیت‌های علمی ازجمله اهرم‌های غرب برای تسلط به جامعه جهانی است و لذا نیازمند این هستیم که از همه ابعاد در برابر زورگویی‌های غرب آماده‌باشیم.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه اراک، وجود دیپلماسی قوی، اقتصادی امن، مجهز به ابزارهای مقابله با جنگ نرم و تقویت بنیه دفاعی و امنیتی را ازجمله سلاح‌های قوی شدن در برابر غرب عنوان کرد و افزود: ما لحظه‌ای نباید از جنایات غرب و دنیای استکبار غفلت کنیم چراکه آنها برای رسیدن به اهداف شوم و پلید خود دست از هیچ جنایتی کوتاهی نمی‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه حمایت از حقوق بشر توسط دنیای استکباری و حامیان آنها کاملاً دروغ است، گفت: آنها علیه هر کشوری نهایت ظلم را انجام می‌دهند و نمونه آن را در همین چند سال اخیر در منطقه  دیدیم که آمریکا و حامیان آنها بزرگ‌ترین جنایت را در افغانستان، سوریه، عراق ، یمن و پاکستان انجام دادند اما نه‌تنها این جنایت‌ها را در رسانه‌هایشان انعکاس نمی‌دادند بلکه حامی اصلی هم بودند و اگر در کشوری ۴ نظامی آمریکایی کشته شود مطبوعات و رسانه های جهان غرب آن کشور را محکوم می کنند.

پورایمانی افزود: ترور دانشمندان برجسته و نخبه جمهوری اسلامی توسط دنیای استکبار و رژیم منحوس صهیونیستی در راستای متوقف کردن روند پیشرفت و توسعه ایران و نشانه گرفتن استقلال همه بعدی کشور انجام می شود و با استفاده از امپراطوری های رسانه ای خود به گونه ای اینگونه اقدامات را توجیه می کنند که این اقدام لازم بوده است.

استاد فیزیک هسته‌ای دانشگاه با اشاره به رفتار دولت جمهوری اسلامی در برابر این اقدام تروریستی بیان کرد: امروز نیازمند اتخاذ موضع محکم هستیم و مسئولین دولتی و خصوصا وزارت امور خارجه ترور شهید دانشمند محسن فخری زاده را پیگیری کنند و بیانیه محکمی در این خصوص صادر کنند و حتی باید در خصوص توافق برجام و معاهدات هسته ای تجدید نظر جدی صورت پذیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه اراک افزود: مواضع جمهوری اسلامی در برابر ترور ناجوان مردانه دانشمند برجسته کشور شهید محسن فخری زاده باید به گونه ای باشد که بر اندام دشمنان لرزه بیندازد که دیگر دنبال اینگونه جنایت ها نباشند.

وی با تأکید بر اینکه اين جنایت ها و ترورهاي كور در طول تاريخ انقلاب نتوانسته ملت ايران را از مسير پيشرفت باز دارد و برعكس موجب بالندگي و رشد شده، گفت: پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخش های مختلف قطعا با قدرت توسط جامعه علمی کشور دنبال خواهد شد و لحظه ای از این امر مهم نباید غفلت بود.

پورایمانی خاطر نشان کرد: ملت ایران در طول این چهل سال گذشته نشان داده راه پر افتخار شهدای خود را با قوت ادامه می دهد و در هر مقطعی که شهدای مختلفی تقدیم انقلاب اسلامی شده از جمله شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای هسته ای ، شهدای امنیت ، شهدای مدافع حرم و شهدای سلامت، ملت همواره قدردان این عزیزان بوده و امروز هم با تأسی از این شهید بزرگوار راه ایشان را با اقتدار ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/

captcha