برداشت 63هزار میلیاردی سهامداران حقوقی از جیب مردم در روزهای اوجِ بورس/ حسابرسی از عاملانِ تشویق مردم به سرمایه گذاری در بازار سرمایه، خواسته‌ای عمومی فرهنگ‌سازی اهمیت فرزند آوری مهم‌ترین رویکرد جشنواره «من برادر و خواهر می‌خواهم» است اصحاب فرهنگ و هنر برای تشویق جامعه به فرزند آوری تلاش کنند احداث 51کیلومتر شبکه برق در اراک 40 بنای تاریخی استان مرکزی سالانه نیاز به مرمت اضطراری دارد بررسی برنامه‌های 9 نفر برای تصدی پست شهرداری تفرش/دوم بهمن، شهردار انتخاب می‌شود واکسیناسیون 270 هزار رأس دام علیه بیماری‌ها در خنداب/انجام ۱۱۷۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآوردهای خام دامی رابط بین ارتش و سپاه پاسداران در دفاع مقدس چه کسی بود؟ تصاویر/زمستان جادویی روسیه قالیباف: ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی است؛ بگویند این‌ها چه کسانی هستند؟
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
کد خبر: 80329
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
دبیر نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی در استان مرکزی:

افزايش سطح سواد رسانه يكي از اصلی‌ترین ضروريات امروز جامعه است/آموزش بيش از 3800 فراگير و تربيت 140مربي سواد رسانه در استان

ملکی، تربیت مدرس سواد رسانه و آموزش سواد رسانه را از رسالت‌های نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی، دانست و گفت: از ابتدای فعالیت این نهضت تا به حال بیش از 3800 فراگیر در 200 کلاس آنلاین و آفلاین در حوزه‌های مختلف سواد رسانه آموزش‌دیده‌اند که عدد قابل‌توجهی است.

 میلاد ملکی دبیر نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی در استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص فعالیت نهضت سواد رسانه در استان مرکزی گفت: ما معتقدیم که سواد رسانه یکی از اصلی‌ترین ضروریات حال حاضر جامعه ماست که نیاز است در سطوح مختلف به آن توجه ویژه‌ای شود. به این معنا که باید سطح سواد رسانه‌ای جامعه از بالاترین رده‌های مسئولیتی تا کف جامعه افزایش یابد.

ملکی افزود: البته بر این باوریم که سواد رسانه در بعد دانشی‌اش اولین مرحله از کار ماست و نیاز داریم که به سمت تربیت رسانه‌ای حرکت کنیم تا در هیچ‌یک از ابعاد زندگی‌مان تحت تأثیر رسانه‌ها نباشیم و به عبارتی پیام‌های رسانه‌ای تحت مدیریت ما باشند.

وی عنوان کرد: نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی در استان مرکزی بیش از دو سال است که فعالیت‌های خود را آغاز کرده و همان‌طور که مطرح شد در این مدت به دنبال آن بوده تا سواد رسانه را در جای‌جای جامعه به بهترین شکل ممکن ارائه دهد.

دبیر نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی، تربیت مدرس سواد رسانه و آموزش سواد رسانه را از رسالت‌های این نهضت دانست و بیان کرد: از ابتدای فعالیت این نهضت تابه‌حال بیش از 3800 فراگیر در 200 کلاس آنلاین و آفلاین در حوزه‌های مختلف سواد رسانه آموزش‌دیده‌اند که عدد قابل‌توجهی است.

وی با تأکید بر اینکه تا به این لحظه 140 مربی سواد رسانه در اقصی نقاط استان تربیت‌شده‌اند تصریح کرد: می‌توانیم بگوییم که امروز از شهرستان‌ها و حتی روستاهای استان نیز مربیانی را شناسایی کرده‌ایم که از توانایی علمی و بیانی بالایی برخوردارند. به عبارتی استعدادهای بسیاری را در نقاط مختلف کشف کرده‌ایم.

ملکی اضافه کرد: فعالیت‌های نهضت در حوزه تولید محتوا نیز برقرار است که تولیدات گرافیکی با محوریت سواد رسانه و در کنار آن تولیدات آموزشی در قالب‌های جزوه، پاورپوینت و فیلم‌های آموزشی از جمله این تولیدات است.

وی به دوره‌های برگزارشده این نهضت نیز اشاره کرد و افزود: تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم که دوره‌های مان به سمت مسائل روز جامعه حرکت کند و هر چه بیشتر از موارد دانشی به سمت موارد کاربردی‌تر برویم. دوره‌هایی که در آن به مسائلی چون خانواده و فضای مجازی و نقش رسانه‌ها در برخی از آسیب‌های اجتماعی پرداخته می‌شود.

دبیر نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا در فراگیر شدن تربیت رسانه‌ای نقش ایفا کنیم و بتوانیم تا جای ممکن از نقش منفی رسانه‌ها بر زندگی مردم بکاهیم.

انتهای پیام/

captcha