اعلام رنگ‌بندی جدید کرونایی استان مرکزی/ ۶ شهرستان آبی، ۶ شهرستان زرد طرح استیضاح شهردار اراک کلید خورد خیز قیمت سکه و دلار؛ رشد بورس تا کجا ادامه دارد؟ دشمن با لبخند و غضب به دشمنی خود ادامه می دهد قیمت خودرو باز هم کاهش یافت/ قیمت ۲۰۶ به ۴ ماه قبل بازگشت دولت ژاپن لغو المپیک را تکذیب کرد کارنامه انقلاب اسلامی با همه مشکلات و تنگناها درخشان و مایه امید است/ رزمایش های های اخیر سپاه و ارتش مانور عزت و قدرت بود نشست فعالان مطالبه‌گری، دانشجویی و رسانه‌ای استان مرکزی با اعضای کمیسیون صنایع مجلس مراسم بزرگداشت کربلایی کاظم ساروقی و یادواره شهدای ساروق شهرستان اراک اقتدار نیروهای مسلح كشور سدی محكم در برابر تهدیدهای دشمنان است
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۹
کد خبر: 80212
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۴
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد:

مشکلات کشور به دلیل ضعف مدیریت است/ ظرفیت های فراوانی برای بی اثر کردن مشکلات دشمن وجود دارد

جهانبخشی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور ناشی از عدم مدیریت است، گفت: اگر ایران از نظر ظرفیت های خدادادی در وضعیت خوبی نبود، شاید می شد مذاکره با دیگر کشورها را به طریقی توجیه کرد ولی وقتی این همه ظرفیت داریم، می توان با مدیریت صحیح از این مشکلات عبور کرد.

حیدر جهانبخشی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص راهکار برون رفت از مشکلات کشور، گفت: همانطور که رهبر انقلاب بار ها تکرار کرده اند بسیاری از مشکلات کشور به ضعف مدیریت و ناتوانی و نداشتن همت مسئولین برمی گردد.

وی با بیان اینکه ظرفیت های فراوانی برای بی اثر کردن مشکلات دشمن وجود دارد، افزود: ایران اسلامی در رتبه خوبی از نظر داشتن ظرفیت های متعدد و فراوان قرار دارد ولی متاسفانه برخی اوقات به این ظرفیت ها توجه نمی شود. نیروی انسانی، منابع طبیعی، معادن، نفت و گاز و ... منابع بسیار خوبی برای کشور است. علاوه بر تمام اینها، علاقه مندی مردم به نظام اسلامی سرمایه بزرگی برای کشور است که می توان با این سرمایه بزرگ، به اهداف بلندی رسید.

جهانبخشی با بیان اینکه باید از این ظرفیت استفاده کرد و دعواهای سیاسی نباید مانعی در این راه شود، گفت: اگر کسی به قدرت رسیده نباید برای بقای خود با عوام فریبی و یا بیان نکاتی باعث سوء استفاده دشمن شود.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه خدمت مخلصانه باید مد نظر مدیران باشد، گفت: اگر کسی خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد و از توانمندی خود در راستای رضایت مندی مردم استفاده کند، این باعث دلگرمی مردم به مسئولین و نظام اسلامی می شود. ولی وقتی مسئولان تصمیم درستی نگیرند و مدیریت را تنها در حرف زدن خلاصه کنند و برای فرار از ناتوانی خود دیگران را مقصر عملی نشدن وعده ها بدانند، طبیعی است که نمی توانند به وظیفه خود که خادمی برای ملت ایران است جامه عمل بپوشانند. بنابراین نقطه ضعف کشور در برون رفت از مشکلات، ضعف مدیریت و عدم همت مدیران است.

وی تصریح کرد: دشمنان قسم خورده ای داریم که به دنبال آن هستند که مردم ایران به نظام خود وفادار نباشند و خواستار سلطه بر ایران و مردم ایران هستند. به بیان دیگر دشمنان به دنبال استعمار ایران هستند و به اشکال گوناگون این هدف شوم خود را دنبال می کنند.

جهانبخشی با بیان اینکه باید از ظرفیت های کشور برای تبدیل تهدید ها به فرصت ها استفاده کرد، گفت: وجود همسایگان فراوانی در اطراف ایران ظرفیت بسیار خوبی برای مراوات مالی است و نباید صرفا به دنبال کشورهای اروپایی و آمریکا بدویم. آنها به جز خصومت و خیانت به مردم ایران، کاری نکرده و نخواهند کرد.

این کارشناس سیاسی تاکید کرد: برای مقابله با مشکلات و دشمنان باید قوی بود و برنامه ریزی کرد و اگر اینطور نباشد آنان جلوتر می آیند ولی اگر قوی باشیم، دشمن چاره ای جز عقب نشینی نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه باید با تفکر انقلابی و تعصی به راه شهیدان، دشمنان را شکست دهیم، گفت: نبایستی بازی های سیاسی باعث گرا دادن به دشمن شود. به عنوان مثال بیان این موضوع که خزانه ما خالی است آسیب زیادی به نظام زد و باعث شد تا دشمن با برنامه ریزی در صدد افزایش فشار ها بر کشور باشد.

جهانبخشی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور ناشی از عدم مدیریت است، گفت: اگر ایران از نظر ظرفیت های خدادادی در وضعیت خوبی نبود، شاید می شد مذاکره با دیگر کشورها را به طریقی توجیه کرد ولی وقتی این همه ظرفیت داریم، می توان با مدیریت صحیح از این مشکلات عبور کرد.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از مشورت با نخبگان اقتصادی کشور، بارها بر اقتصاد مقاومتی تاکید کرده اند و مسئولان هم در جلسات در تایید این بیانات سر تکان می دهند ولی در مقام عمل سستی به خرج می دهند و باید پاسخگوی این کم کاری خود باشند.

انتهای پیام/

captcha