اعلام رنگ‌بندی جدید کرونایی استان مرکزی/ ۶ شهرستان آبی، ۶ شهرستان زرد طرح استیضاح شهردار اراک کلید خورد خیز قیمت سکه و دلار؛ رشد بورس تا کجا ادامه دارد؟ دشمن با لبخند و غضب به دشمنی خود ادامه می دهد قیمت خودرو باز هم کاهش یافت/ قیمت ۲۰۶ به ۴ ماه قبل بازگشت دولت ژاپن لغو المپیک را تکذیب کرد کارنامه انقلاب اسلامی با همه مشکلات و تنگناها درخشان و مایه امید است/ رزمایش های های اخیر سپاه و ارتش مانور عزت و قدرت بود نشست فعالان مطالبه‌گری، دانشجویی و رسانه‌ای استان مرکزی با اعضای کمیسیون صنایع مجلس مراسم بزرگداشت کربلایی کاظم ساروقی و یادواره شهدای ساروق شهرستان اراک اقتدار نیروهای مسلح كشور سدی محكم در برابر تهدیدهای دشمنان است
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۰
کد خبر: 80197
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱

فوتونیوز| هیچ گزارشی از سرایت آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان به مرغداری‌ها و انسان نداشتیم

محسن شانقی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: هنوز مورد انسانی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان(گونه تالاب میقان) در هیچ کجای دنیا گزارش نشده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ شانقی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با بیان اینکه آنفلوآنزای تشخیص داده شده در تالاب میقان امکان سرایت به انسان را ندارد، گفت: هنوز مورد انسانی این بیماری در هیچ کجای دنیا گزارش نشده است ولی به هر حال کسانی که با پرندگان سر و کار دارند باید با جدی گرفتن مباحث امنیت زیستی، هر گونه تماس پرندگان خود با پرندگان دیگر(کلاغ، گنجشک و پرنده های مهاجر) را جلوگیری کنند تا با کمترین مشکل از این بیماری عبور کنیم.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون تمام واحدهای مرغداری استان علیه این بیماری صورت گرفته و نگرانی خاصی از این بابت وجود ندارد، گفت: تا به حال ۲میلیون و ۲۰۰هزار قطعه مرغ واکسن دریافت کردند. البته باید در نظر داشت که عمر این واکسن یکساله است و واحدهایی که بیش از یکسال گذشته این واکسن را دریافت کرده اند باید مراقبت بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

captcha