حبیب رحیم‌پور ازغدی سردبیر برنامه زاویه اخراج شد؟ رزمایش اقتدار نزاجا بیانگر مهارت‌های نیروی انسانی در اجرای عملیات ترکیبی بود عنابستانی از مردم و سرباز راهور عذرخواهی کرد جزئیات مبلغ عیدی بازنشستگان مشخص شد/ پرداخت عیدی در اواخر بهمن ماه روحانی: دولت تغییر شاکله بودجه را نمی‌پذیرد محکومیت «مهدی جهانگیری» به جرم قاچاق حرفه‌ای ارز/ قوه قضاییه هیچ پیام‌رسانی را مسدود نکرده است تخت‌روانچی: برنامه‌ای برای گفت‌وگو با دولت بایدن نداریم/ ترور سردار سلیمانی بدون پاسخ نمی‌ماند اخبار خوش رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درباره تولید واکسن ایرانی کرونا چرا دوباره شاهد خاموشی برق در بخش خانگی هستیم؟ تیم منتخب هفته دوازدهم در غیاب بازیکنان استقلال و پرسپولیس
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۴
کد خبر: 80178
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۹
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس:

راهی جز قوی شدن برای حل مشکلات نداریم/ قدرت دفاعی و نفوذ منطقه‌ای ایران غربی‌ها را پای میز مذاکره کشاند

آصفری گفت: تجربه برجام نشان می‌دهد در برابر زورگویان راهی جز قوی شدن نداریم و آن‌چنان خودمان را باید در حوزه‌های مختلف قوی کنیم که دیگر نیازی به بیگانگان نداشته باشیم و ما در بسیاری از حوزه‌ها و عرصه‌های علمی و دفاعی به این مرحله رسیده‌ایم.

محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به سخنرانی رهبر انقلاب در شورای اقتصادی سران قوا، گفت: رهبر انقلاب در این جلسه یک بار دیگر تأکید کردند که علاج حل مشکلات در داخل کشور است و نگاه به خارج از کشور نمی تواند راهکار حل مشکلات باشد.

وی افزود: اگر نگاهی اجمالی به گذشته داشته باشیم متوجه خواهیم شد هر زمانی که متکی به خودمان بودیم و روی پای خود ایستادیم توانستیم حرفی برای گفتن داشته باشیم و هر زمانی که متکی به بیگانگان شدیم آنها قاشق خالی به ما دادند و این یک درس بزرگ است.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس اظهار کرد: امروز در تجربه تلخ برجام به وضوح دیدم که اعتماد به غربی ها و چشم داشتن به بیگانگان نه تنها نمی تواند راهکار حل مشکلات باشد بلکه روز به روز بر مشکلات کشور افزوده می شود.

قدرت دفاعی و نفوذ منطقه ای ایران غربی ها را پای میز مذاکره کشاند

وی با اشاره به تجربه تلخ برجام بیان کرد: همچنین در مسئله برجام دیدیم آنچیزی که موجب شد غربی ها و دولت آمریکا با ما پای میز مذاکره بیایند توانمندی ها و دستاوردهای عظیم دفاعی همچون برد موشک ها و تشکیل جبهه مقاومت و نفوذ در منطقه بود که آمریکائیها ناچار به تسلیم و مذاکره شد و این یک درس برگ است.

آصفری افزود: تجربه برجام نشان می دهد در برابر زورگویان راهی جز قوی شدن نداریم و آنچنان خودمان را باید در حوزه های مختلف قوی کنیم که دیگر نیازی به بیگانگان نداشته باشیم و ما در بسیاری از حوزه ها و عرصه های علمی و دفاعی به این مرحله رسیده ایم.

وی ادامه داد: امروز اگر می بینیم که طرف مقابل در برجام زیر حرف های خود می زند و به وعده های خود عمل نمی کند به دلیل این است که در حوزه هسته ای دست خود را خالی کردیم و امروز دشمنان ایران اسلامی به دنبال این هستند توانمندی موشکی را از ما بگیرند و به اهداف شوم خود دست پیدا کنند .

گرانی کالاهای اساسی هیچ ارتباطی با غربی ها ندارد

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس با اشاره به اینکه امروز مسئولین و دولت باید متوجه باشند گرانی کالاهای اساسی هیچ ارتباطی با غربی ها و آمریکای ندارد،گفت: اگر با آنها مذاکره هم داشته باشیم اما مدیریت داخلی کشور ضعیف، ناتوان و ناکارآمد و خسته باشد دوباره همین وضعیت به وجود می آید.

وی تأکید کرد: امروز حل مشکلات داخلی نیازمند همت و اراده های بلند است که باید متکی به توانمندی های داخلی باشد و امروز بسیاری از گرانی ها ارتباطی به تحریم ندارد و در واقع چه مذاکره بشود و چه مذاکره نکنیم اگر نگاهمان به غربی ها و آمریکائی ها باشد قطعا موفق نخواهیم بود.

آصفری با اشاره به مشکلات داخل آمریکا بیان کرد: وجود بیش از 40 میلیون بی خانمان نشانه فروپاشی و درماندگی آمریکا در برابر مسائل داخلی خودشان است. امروز آمریکائی ها خودشان در داخل کشور دچار سردرگمی و مشکلات زیادی هستند و آنها اگر می توانستند مشکلات داخلی خودشان را حل می کردند و لذا نباید انتظاری از آنها داشت.

وی با بیان اینکه متأسفانه امروز برخی ها در دولت تنها دست روی دست گذاشتند و اقدامی برای رفع مشکلات انجام نمی دهند،گفت: برخی ها منتظر هستند تا با رابطه با آمریکا مشکلات داخلی را حل کند.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس افزود: اگر قرار باشد مذاکره و یا رابطه ای انجام شود ابتدا باید توانمندی خودمان را بالا ببریم تا قدرت چانه زنی پشت میز مذاکره داشته باشیم و اگر بخواهیم از موضع ضعف با آمریکائی ها مذاکره کنیم قطعا باید داشته های خودمان را بدهیم و قطعا چیزی عاید کشور نخواهد شد.

وی ادامه داد: اگر بخواهد مذاکره ای در هر سطح با آمریکائی ها انجام شود ابتدا آمریکائی ها باید به برجام بازگردند و بعد تحریم های ناجوانمردانه را یکجا رفع کنند و خسارت های 5 ساله ای که به ایران تحمیل شده را پرداخت کنند و آن زمان می توان برای چگونگی مذاکره تصمیم گرفت.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس در پایان خاطر نشان کرد: امروز گرانی ها راهکار مدیریتی دارد و دولت هم باید برای حل مشکلات عزم و اراده قوی داشته باشد.

انتهای پیام/

captcha