سقف افزایش حقوق کارمندان دولت ۲.۵ میلیون تومان شد بارش برف و باران در اکثر مناطق کشور/بارش‌های ۵ روزه در برخی استان‌ها پیام رهبر معظم انقلاب به هفتمین مراسم ملی شب خاطره جهادی ویروس کرونا انگلیسی در ۱۱ شهرستان استان مرکزی شناسایی شده/ابتلای ۴۵ نفر سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه از سال ۱۴۰۱ اجرایی می شود مواد محترقه باعث قطع عضو جوان ساوجی شد آخرین خبرها از عملیات بزرگ رزمندگان یمنی در مارب/ تقلای ائتلاف سعودی برای فرار از شکست + نقشه میدانی و عکس پروژه‌های نیمه‌تمام؛ استخوانی در گلوی پیشرفت اقتصادی استان‌ها/ کلنگ‌های بی‌فرجام، متوقف در ایستگاه وعده‌ها کاخ سفید: برای پاسخ به حمله راکتی به عین‌الاسد، تصمیم عجولانه‌ای نمی‌گیریم تصادف زنجیره‌ای در جاده ساوه به تهران/عکس
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
کد خبر: 80078
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
وزارت صمت منافع تولیدکنندگان را تامین می کند یا واردکنندگان را؛

سؤال نماینده خمین از وزیر صمت درخصوص پرونده ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی آلمانی/ پشت‌پرده ترک فعل وظایف این وزارتخانه چیست؟

نظری نماینده مردم خمین در سؤالی از وزیر صمعت، خواستار شفاف‌سازی رزم‌حسینی در خصوص موضوع عدم‌اقدام به‌موقع در اعتراض به رأی بدوی پرونده تمدید ثبت سفارش ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی برند آلمانی شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در سوالی از وزیر صمت خواستار شفاف سازی علیرضا رزم حسینی در خصوص ابهامات پرونده تمدید مجوز ثبت سفارش 420 دستگاه لوزام خانگی برند آلمانی بوش شد.

در سوال نظری از وزیر صمت آمده است، چرا در اعتراض به رای بدوی دیوان عدالت اداری در مهلت مقرر قانونی درخصوص تمدید مجوز ثبت سفارش برای واردات یک محموله 420کانتینریلوازم خانگی اقدام نشده است؟ پشت پرده ترک فعل وظایف آن وزارتخانه چیست؟ وزارت صمت منافع تولیدکنندگان را تامین میکند یا واردکنندگان را؟

در شرح این سوال آمده است:

1. بررسی اسناد و احکام دیوان عدالت اداری، بعد از شکایت صاحب کالا نشان میدهد، وزارت صمت بعد از مهلت قانونی 20 روزه، به رای بدوی دیوان اعتراض کرده است و همین موضوع باعث تایید رای بدوی در دادگاه تجدید نظر و قطعی شدن حکم بدوی شده است. بر این اساس باید مشخص شود در بدنه وزارت صنعت دقیقا کدام بخش در این خصوص قصور داشته است؟ 

2. با توجه به تنگناهای ارزی کشور و صعوبت تولید در شرایط سخت تحریمی و کاهش میزان تولید شرکتهای داخلی به دلیل عدم تامین به موقع ارز وزارت صمت چه پاسخی برای ورود این حجم بزرگ از کالای گروه چهار( که از سال 97 واردات و ثبت سفارش آن ممنوع شده است) دارد؟

همچنین نظری در واکنش نسبت به این موضوع طی پیامی توییتری با کلید واژه «ترک فعل» نوشت: « منافع تولید کننده مهم است یا وارد کننده؟ در وزارت صمت چه خبر است؟ رأی بدوی در خصوص 420 کانتینر لوازم خانگی صادر می شود اما رفتار وزارت صمت با ترک فعل در اعتراض به موقع به رأی بدوی دیوان عدالت اداری، شبهه انگیز است! وزیر صمت باید در مجلس پاسخگو باشد»

گفتنی است طی روزهای اخیر محموله پرحرف‌وحدیث ۴۲۰ کانتینری لوازم خانگی بوش آلمان دستور ترخیص این محموله لوازم خانگی از سوی گمرگ صادر شد، واردات این دسته از کالاها در زمان حاضر به کشور ممنوع است و نیز مدت زمان ترخیص کالاهای گروه چهار که پیش از اعلام ممنوعیت به کشور رسیده بودند پایان یافته است اما تمدید ثبت سفارش این محموله 420کانتینری با رأی دیوان عدالت اداری انجام شده بود.

انتهای پیام/

captcha