تصادف زنجیره ای 8 وسیله نقلیه در پل بسیج اراک سه مجروح داشت آلومینیوم اراک-فولاد خوزستان/ خطیبی به دنبال اولین برد، نکونام در اندیشه صدر نشینی ترور دانشمندان نشانه ضعف و ناتوانایی دشمنان است/ ماهیت پلید رژیم صهیونیستی نزد جامعه ورزشی کشور کاملاً روشن است مشاور خانواده نماینده بخش معدن در اتاق بازرگانی شد/ فرارهای مالیاتی با کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای انجام می‌شود واکنش‌ها به ترور شهید فخری زاده به‌گونه‌ای باشد که لرزه بر اندام دشمنان بیندازد/ملت ایران راه پرافتخار شهدای خود را باقوت ادامه می‌دهند اقدامات مجلس یازدهم از حمایت معیشتی تا طرح جمعیت و تعالی خانواده شتاب بخشی به روند اجرای پروژه‌های عمرانی شازند با ورود قرارگاه خاتم‌الانبیاء/تکمیل 5 پروژه با اعتبار 300 میلیارد تومانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام شهیدی را تسلیت گفتند. میراث حسن روحانی برای اصلاح‌طلبان چیست؟ وزارت اطلاعات: سرنخ‌هایی از عاملان حمله تروریستی به دست آمده است
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
کد خبر: 80017
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸
معاون فنی سازمان انتقال خون استان مرکزی خبر داد؛

استقبال خوب شهروندان، وضعیت بحرانی ذخایر خونی را جبران کرد/ وضعیت خوب ذخایر خونی مستلزم حضور مستمر مردم برای اهدای خون است

سلیمانی معاون فنی سازمان انتقال خون استان مرکزی گفت: ترس واهی از کرونا باعث شده بود تا در هفته های اخیر با کمبود خون و شرایط بحرانی رو به رو شویم که به لطف خدا و اطلاع رسانی خوبی که در رسانه ها صورت گرفت در حال حاضر تعداد مراجعه افراد بسیار بهتر شده و می توان گفت در حال حاضر با شرایط بحرانی مواجه نیستیم.البته این وضعیت خوب مستلزم حضور مستمر شهروندان برای اهدای خون خود است و اگر باز هم شاهد استقبال کم مردم باشیم، به شرایط بحرانی باز خواهیم گشت.

سلیمانی معاون فنی سازمان انتقال خون استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص وضعیت ذخایر خونی در سطح استان، گفت: نیاز به خون و فرآورده های خونی مختص به زمان خاصی نیست و در همه روزهای سال به آن نیازمندیم. این نیاز در روزها و ماه هایی که با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می کنیم نه تنها کم نشده بلکه به دلیل ترس از کرونا و کمتر شدن مراجعه افراد جهت انتقال خون، نیاز بیشتری به اهدای خون احساس می شود.

وی با بیان اینکه ترس از گرفتن کرونا در زمان انتقال خون کاملا اشتباه است، افزود: با توجه به اینکه سازمان انتقال خون وظیفه تامین بهترین و سالم ترین خون را برای بیماران نیازمند دارد، لذا این مرکز به هیچ عنوان پذیرای افراد کرونایی یا تست های مربوط به کرونا نیست. ضمن اینکه در ورود افراد به این سازمان، از آن ها تب سنجی صورت می گیرد و اگر مشکوک به کرونا هم باشند اجازه ورود و اهدای خون به آنان داده نمی شود.

معاون فنی سازمان انتقال خون استان مرکزی با بیان اینکه خون و فرآورده های خونی مدت زمان خاصی برای نگه داری دارند، گفت: به عنوان مثال پلاکت خون بین 3 تا 5 روز و گلوبول قرمز(خون) 35 روز قابل نگهداری است و اگر هر یک از این فراورده ها مقدار بیشتری از زمان خود در بانک خونی نگهداری شود دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

سلیمانی ادامه داد: ترس واهی از کرونا باعث شده بود تا در هفته های اخیر با کمبود خون و شرایط بحرانی رو به رو شویم که به لطف خدا و اطلاع رسانی خوبی که در رسانه ها صورت گرفت در حال حاضر تعداد مراجعه افراد بسیار بهتر شده و می توان گفت در حال حاضر با شرایط بحرانی مواجه نیستیم و ذخایر خونی استان به حدود 9 روز رسیده که مناسب ارزیابی می شود. البته این وضعیت خوب مستلزم حضور مستمر شهروندان برای اهدای خون خود است و اگر باز هم شاهد استقبال کم مردم باشیم، به شرایط بحرانی باز خواهیم گشت.

انتهای پیام/

captcha