واکنش طنز کاربران به توقیف کشتی‌های یونانی/ فروش 2 نفتکش در دیوار! هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است برگزاری مراسم یادبود جانباختگان آبادان در مساجد و مصلی‌های کشور خبر اصلاح قیمت سوخت تکذیب شد جمع‌آوری ۹۰ماینر غیرمجاز در استان مرکزی/ میانگین انرژی موردنیاز برای استخراج هر بیت‌کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برآورد می‌شود رونمایی از دستاورد‌های جدید پایگاه پهپادی ۳۱۳ ارتش
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۲
کد خبر: 80002
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

عدم حضور نمایندگان در ستاد ملی کرونا جز ضرر چیزی ندارد/ باید تصمیات جامع تری اتخاذ کرد

سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از عدم حضور نمایندگان مجلس در ستاد ملی کرونا گفت: حذف مجلس از این ستاد تاکنون جز ضرر برای مردم هیچ‌چیز دیگری را در پی نداشته است و توقع این است که دولت محترم نگاهش را عوض کند، در این شرایط چرا باید آقایان هنوز به دنبال سیاسی‌کاری باشند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، ضمن انتقاد از عدم حضور نمایندگان مجلس در ستاد ملی کرونا گفت: آقایان باید مجلس را به رسمیت بشناسند مجلس عصاره‌ی و صدای ملت است، نمایندگان فریاد و زبان مردم هستند و اگر تصمیمی در سازمان و نهادی گرفته می‌شود چه اشکالی دارد که نمایندگان حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: عدم حضور نمایندگان در ستاد ملی کرونا هیچ منفعتی ندارد جز اینکه این تلقی ایجاد می‌شود که ستاد قصد پنهان‌کاری دارد یعنی این تصور و گمان در ذهن‌ها ایجاد می‌شود.

ستاد ملی کرونا حتی نتوانست طلب وزارت بهداشت را از دولت بگیرد/ باید تصمیات جامع تری اتخاذ کرد

سلیمی تصریح کرد: به نظر می‌رسد که اگر نمایندگان در این ستاد حضور داشتند با توجه به اینکه به‌صورت مستقیم با مردم ارتباط دارند حتماً تصمیمات پخته‌تر و جامع‌تری اتخاذ می‌شد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز کشته‌های کرونا بر اساس آمار رسمی که البته خود آقایان می‌گویند آمار غیر رسمی بیشتر است حدود 500 نفر است و این عدد بسیار بالایی است و آقای وزیر به‌صراحت اعلام کرده است که اگر به هزار برسد ما باخته‌ایم.

وی با تأکید بر لزوم اتخاذ تصمیمات جدی‌تر از سوی ستاد کرونا گفت: با این شیب که در هر روز تا هزار نفر به آمار مبتلایان افزوده می‌شود و تعداد فوت‌شدگان رو به افزایش است آیا نباید تصمیمات جامع‌تری در ستاد اخذ شود، توقع این است که هم در بحث ضابطه‌گذاری و همچنین درمان و پشگیری ستاد به کمک بیاید اما این ستاد حتی نتوانست طلب وزارت بهداشت را از دولت بگیرد و پرداخت این یک میلیارد یورو چقدر طول کشید.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی دولت به‌موقع بودجه را پرداخت نمی‌کند روشن است که اقدامات پیشگیرانه به‌موقع انجام نمی‌شود و این یعنی گسترش و انفجار در توسعه بیماری، زمانی که این اتفاقات می‌افتد چرا باید آقایان هنوز به دنبال سیاسی‌کاری باشند؛ اینکه کی باشد و کی نباشد!

سلیمی با بیان اینکه برای کنترل این بیماری باید از هر کسی که توانایی کار دارد استفاده کرد خاطرنشان کرد: حذف مجلس از این ستاد تاکنون جز ضرر برای مردم هیچ‌چیز دیگری را در پی نداشته است و توقع این است که دولت محترم نگاهش را عوض کند؛ آقای روحانی از یک‌طرف می‌گوید وحدت اما از طرفی این‌طور عمل می‌کند پس معلوم می‌شود که دعوت به وحدت ایشان هم شعاری بیش نیست.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار