۵فوتی و شناسایی ۵۴ مورد از ابتلا به کرونا در استان مرکزی رئیس کل سازمان خصوصی سازی منصوب شد حداقل حقوق ماهیانه سرباز یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد شد مهدی قایدی بهترین بازیکن سال آسیا شد حسینی به اراک آمد/ تکلیف کاپیتان پرسپولیس فردا مشخص می‌شود یارانه نقدی ۲۸۶ هزار تومان شد + جزئیات فرمانده سپاه:‌ اجرای طرح شهید سلیمانی موجب کاهش آمار فوتی‌های کرونا شد بازدید دانشجویان اراکی از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان مرکزی ۴۵۰۰ دانشجو در قالب طرح شهید ایزد پناه از مکان های دفاع مقدس استان مرکزی بازدید کردند آلومینیوم اراک - پرسپولیس تهران/ تقابل اندیشه های یحیی و رسول برای قهرمانی و بقا!
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
کد خبر: 79933
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
فعال اقتصاد مقاومتی استان مرکزی عنوان کرد

زعفران فرصت طلایی برای رونق اقتصادی/اشتغالزایی برای 46 نفر با سرمایه اولیه دو میلیون تومانی

کریمی از فعال اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه از سال 88 با سرمایه اولیه دو میلیون تومان کشت زعفران را در روستای آقداش خنداب آغاز کردم گفت: در حالی حاضر با توسعه فعالیت‌هایم برای 40 نفر به صورت غیرمستقیم و 6 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده ام.

به گزارش دیار آفتاب؛ یکی از موضوعاتی که در جامعه دغدغه‌ای قشر جوان  محسوب می‌شود، مقوله اشتغال است، بدون شک این مهم نیازمند عزم راسخ مسئولان و همت والای کارآفرینانی است که با استفاده از تجربیات خود در کنار مباحث تئوری و دانشگاهی در مسیر موفقیت و پویایی قرار بگیرند.

زعفران یک گیاه ارزشمند و گران‌قیمت در سراسر جهان محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر قیمت آن افزایش خوبی داشته و به این جهت کشاورزان و افراد زیادی حتی جوانان جویای کار به دنبال درآمدی برای خود بوده‌اند.

زعفران فرصت طلایی برای رونق اقتصادی/اشتغالزایی برای 46 نفر با سرمایه اولیه دو میلیون تومانی

حسین کریمی کارآفرین شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: در سال ۸۸ با دو میلیون تومان سرمایه در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر کار کشت زعفران را در روستای آقداش آغاز کردم.

وی ادامه داد: به تدریج فعالیتم را توسعه دادم در حال حاضر در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر، زعفران زیر کشت دارم.

این فعال اقتصاد مقاومتی بیان کرد: برای آماده کردن زمین برای کشت زعفران دو تن پیاز زعفران و ۱۴ کامیون کود حیوانی خریداری کردم تا محصولی با کیفیت به ثمر بنشیند.

کریمی ضمن اشاره به درآمدزایی مناسب کاشت زعفران تاکید کرد: سال اول کشت زعفران نباید توقعی از درآمد داشت و این شغل از سال دوم رشد دارد و مقدار زعفران سال به سال زیادتر می‌شود.

وی تصریح کرد: پیازچه‌های زعفران سال به سال خود تولید مثل می‌کند و تعداد پیازچه‌ها افزایش پیدا می‌کند سال اول کاشت پیازچه‌های زعفران  ۱۵ گرم ، سال دوم ۱۵۰ گرم و سال سوم ۶۰۰ گرم و سال چهارم  ۵ کیلو زعفران برداشت کردم.

این کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه این محصول خیلی به آب نیاز ندارد بیان کرد: زعفران در طول سال یک یا دو بار بیشتر آبیاری نمی‌شود، ازاین‌جهت نسبت به سایر مشاغل راحت تر است.

کریمی بیان کرد: با توجه به فصل برداشت که نیاز به نیروی کار داریم و افراد به کار گیری می‌شود بالغ بر ۴۰ نفر در زمین مشغول کار می‌شوند که خود به نوعی یک درآمد زایی فصلی را برای آنان خواهد داشت بنده برای ۶ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی داشته ام.

وی گفت: به خاطر کیفیت محصول و سابقه کاری محصول خود را در شهرهای اراک و تهران و همدان به فروش میرسانم.

این فعال اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه برخی از فعالین عرصه تولید زعفران در موضوع فروش با مشکلاتی مواجه هستند خاطرنشان کرد: برخی موفق به فروش زعفران سال گذشته خود نشدند نیاز هست مسئولین شهرستان نسبت به فروش محصولات کار آفرینان توجه ویژه ای داشته باشند.

انتهای پیام/

captcha