تصادف زنجیره ای 8 وسیله نقلیه در پل بسیج اراک سه مجروح داشت آلومینیوم اراک-فولاد خوزستان/ خطیبی به دنبال اولین برد، نکونام در اندیشه صدر نشینی ترور دانشمندان نشانه ضعف و ناتوانایی دشمنان است/ ماهیت پلید رژیم صهیونیستی نزد جامعه ورزشی کشور کاملاً روشن است مشاور خانواده نماینده بخش معدن در اتاق بازرگانی شد/ فرارهای مالیاتی با کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای انجام می‌شود واکنش‌ها به ترور شهید فخری زاده به‌گونه‌ای باشد که لرزه بر اندام دشمنان بیندازد/ملت ایران راه پرافتخار شهدای خود را باقوت ادامه می‌دهند اقدامات مجلس یازدهم از حمایت معیشتی تا طرح جمعیت و تعالی خانواده شتاب بخشی به روند اجرای پروژه‌های عمرانی شازند با ورود قرارگاه خاتم‌الانبیاء/تکمیل 5 پروژه با اعتبار 300 میلیارد تومانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام شهیدی را تسلیت گفتند. میراث حسن روحانی برای اصلاح‌طلبان چیست؟ وزارت اطلاعات: سرنخ‌هایی از عاملان حمله تروریستی به دست آمده است
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
کد خبر: 79888
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
در نامه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اراک عنوان شد

دادستانی اراک در خصوص شرکت‌ها و افرادی که سلامت مردم را بازیچه سودجویی خود قرار داده اند اعلام جرم کند

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اراک در نامه ای به دادستان اراک خواستار اعلام جرم علیه شرکت ها و افراد خاطی که سلامت مردم را بازیچه سودجویی خود کرده اند شد تا دادگاه در موردشان قضاوت کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اراک در نامه ای به دادستان اراک خواستار اعلام جرم علیه شرکت ها و افراد خاطی که سلامت مردم را بازیچه سودجویی خود کرده اند شد تا دادگاه در موردشان قضاوت کند.

در این نامه آمده است:

دادستان محترم شهرستان اراک؛ جناب آقای قاسمی

سلام علیکم؛

متاسفانه آمارها و مقالات علمی نشان میدهند که در ماه های آینده روزهای بسیار سختی از لحاظ گسترش ویروس و افزایش شمار مبتلایان و جان باختگان در پیش داریم و این موضوع لزوم یاری رساندن تمام دستگاه های اجرایی به متولیان امر سلامت را نشان میدهد.

اما مطابق برخی شنیده ها، مطلع شدیم که متاسفانه برخی از این دستگاه ها نه تنها به وظایف قانونی خود در قبال این مسئله حیاتی عمل نکرده، بلکه به دنبال سودجویی های غیرمنصفانه و نابحق نیز هستند که در اینجا دو مورد را ذکر میکنیم؛

اول- شرکت های تولید کننده اکسیژن مورد نیاز بیمارستان های استان از جمله پتروشیمی شازند که ظرفیت تولیدی بسیار بالایی نیز دارند، نه تنها قیمت این محصول را چند برابر کرده، بلکه به دانشگاه اعلام کرده اند که فقط در ازای دریافت وجه نقد حاضر به تحویل آن هستند!

دوم- مطابق مصوبه شورای پدافند زیستی استان، شرکت های ایرالکو و پتروشیمی موظف شده اند هر یک مبلغ 50 میلیارد ریال به دانشگاه در امر مبارزه با ویروس کمک کنند که از این میزان، آلومینیوم سازی 2 میلیارد و پتروشیمی 500 میلیون تومان پرداخت کرده اند و مابقی آن ماه هاست که به دست دانشگاه نرسیده است!

مطالبه ما به عنوان فرزندان بسیجی امام خامنه ای عزیز از شما که نمونه یک دادستان شجاع در کشور هستید، این است که در مورد مسئله اول، در صورت تخلف، علیه این شرکت ها و افراد خاطی که سلامت مردم را بازیچه سودجویی خود کرده اند اعلام جرم کنید تا دادگاه در موردشان قضاوت کند. علاوه بر آن به جهت جبران خسارات مالی که تاکنون به دانشگاه وارد آمده، آن شرکت ها را موظف کنید تا من بعد اکسیژن رایگان در اختیار دانشگاه قرار دهند.

همچنین در مورد مسئله دوم، دستور دهید فورا این مبالغ ناچیز باقیمانده به دانشگاه پرداخت شود و در صورت تعلل مجدد، تصمیم شایسته ای در این خصوص اتخاذ کنید.

امید است به فضل خدا و همت شما مسئولین دلسوز بتوانیم موانعی را که بر سر راه کمک به بهبود وضعیت سلامت مردم شریفمان به وجود آمده، بدون ترحم از میان برداشته و هرچه زودتر از این بحران عبور کنیم.

توفیق جنابعالی و همکارانتان را از خداوند منان خواستارم.

محمدرضا مختاری

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اراک

captcha