تصادف زنجیره ای 8 وسیله نقلیه در پل بسیج اراک سه مجروح داشت آلومینیوم اراک-فولاد خوزستان/ خطیبی به دنبال اولین برد، نکونام در اندیشه صدر نشینی ترور دانشمندان نشانه ضعف و ناتوانایی دشمنان است/ ماهیت پلید رژیم صهیونیستی نزد جامعه ورزشی کشور کاملاً روشن است مشاور خانواده نماینده بخش معدن در اتاق بازرگانی شد/ فرارهای مالیاتی با کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای انجام می‌شود واکنش‌ها به ترور شهید فخری زاده به‌گونه‌ای باشد که لرزه بر اندام دشمنان بیندازد/ملت ایران راه پرافتخار شهدای خود را باقوت ادامه می‌دهند اقدامات مجلس یازدهم از حمایت معیشتی تا طرح جمعیت و تعالی خانواده شتاب بخشی به روند اجرای پروژه‌های عمرانی شازند با ورود قرارگاه خاتم‌الانبیاء/تکمیل 5 پروژه با اعتبار 300 میلیارد تومانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام شهیدی را تسلیت گفتند. میراث حسن روحانی برای اصلاح‌طلبان چیست؟ وزارت اطلاعات: سرنخ‌هایی از عاملان حمله تروریستی به دست آمده است
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
کد خبر: 79853
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸

پشت پرده تغییر رئیس سازمان خصوصی سازی چیست؟

علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی پس از اقدامات قانونی در پرونده واگذاری دشت مغان و هفت تپه با فشاری دولتمردان مجبور به استعفا شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صبح روز گذشته برخی رسانه‌ها خبر عزل یا استعفای علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی را اعلام کردند. علیرضا صالح درباره اینکه آیا خبر عزل وی صحت دارد، گفت: این خبر را نه تأیید می‌کنم و نه تکذیب.

بنابر این گزارش؛ ساعتی بعد از انتشار این خبر، پایگاه خبری وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در پی استعفای رئیس سازمان خصوصی سازی، ضمن موافقت با آن، حسن علایی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست این سازمان منصوب کرد.

خبرنگار دانا در این زمینه با علیرضا صالح رئیس برکنار شده سازمان خصوصی‌سازی، تماس گرفت که متأسفانه موفق به صحبت با او نشد اما گفته می‌شود رئیس سازمان خصوصی‌سازی با فشار برخی مقامات دولت برکنار شده است.

پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی مرداد ماه سال گذشته به دلیل تخلفات و فساد در پرونده‌های واگذاری هفت تپه و...  از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شده بود و  صالح شهریورماه سال گذشته به عنوان رئیس سازمان خصوصی‌سازی منصوب شد.

اقدامات صالح در پروند خلع ید هفت تپه و کشت و صنعت مغان صدای دولتمردان را درآورد و دولت به دلیل اقدامات قانونی او در پرونده دشت مغان و ارسال پرونده هفت تپه به هیئت داوری از عملکرد رئیس سازمان خصوصی سازی شاکی است که این اتفاق منجر برکناری صالح شد.

علی نادری در پی عزل رئیس سازمان خصوصی سازی در توییتی نوشت: گفته می‌شود وزیر اقتصاد امروز رییس سازمان خصوصی سازی را عزل کرده است و خود رییس سازمان گفته برکناری‌ام را نه تایید می‌کنم و نه رد. حالا که بحث لغو قرارداد هفت تپه و مغان جدی شده، این رفتارها توسط وزیر قابل قبول نیست و قطعا بر پرونده استیضاح که مفتوح است، اثر می‌گذارد.

براساس این گزارش، از جمله اقدامات رئیس برکنار شده سازمان خصوصی سازی در مورد شرکت مغان می‌توان به ارسال مجدد شکایت مغان به هیات داوری با وجود تلاش برخی مسئولین دولتی جهت مصالحه با خریدار و جلوگیری از هرگونه تخلفات توسط خریدار قبلی اعم از اقدامات خریدار در آسیب رساندن به شرکت در فاصله زمانی بین رای بدوی و نهایی ابطال مزایده اشاره کرد.

همچنین در پرونده هفت تپه هم می‌توان به جلوگیری وی از اقدام غیرقانونی خریدار در واریز اموال غیر مشروع به عنوان اقساط معامله جهت فرار از فسخ معامله تاکید کرد.

فشارها از سوی دولت به وزارت اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی باعث استعفای  صالح شده؛ هر چند او در مقابل این فشارها مقاومت کرده بود. به نظر می‌رسد با کنار رفتن صالح، برخی اقدامات مهم او در پرونده‌های کشت و صنعت مغان و نیشکر هفت تپه متوقف می‌‌شود و از این موضوع به نفع افرادی است که بیت المال را به ثمن بخس گذاشتند.

انتهای پیام/

captcha