تصادف زنجیره ای 8 وسیله نقلیه در پل بسیج اراک سه مجروح داشت آلومینیوم اراک-فولاد خوزستان/ خطیبی به دنبال اولین برد، نکونام در اندیشه صدر نشینی ترور دانشمندان نشانه ضعف و ناتوانایی دشمنان است/ ماهیت پلید رژیم صهیونیستی نزد جامعه ورزشی کشور کاملاً روشن است مشاور خانواده نماینده بخش معدن در اتاق بازرگانی شد/ فرارهای مالیاتی با کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای انجام می‌شود واکنش‌ها به ترور شهید فخری زاده به‌گونه‌ای باشد که لرزه بر اندام دشمنان بیندازد/ملت ایران راه پرافتخار شهدای خود را باقوت ادامه می‌دهند اقدامات مجلس یازدهم از حمایت معیشتی تا طرح جمعیت و تعالی خانواده شتاب بخشی به روند اجرای پروژه‌های عمرانی شازند با ورود قرارگاه خاتم‌الانبیاء/تکمیل 5 پروژه با اعتبار 300 میلیارد تومانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام شهیدی را تسلیت گفتند. میراث حسن روحانی برای اصلاح‌طلبان چیست؟ وزارت اطلاعات: سرنخ‌هایی از عاملان حمله تروریستی به دست آمده است
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
کد خبر: 79827
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
اجرای طرح «سفره مهربانی ۳» در مناطق کم برخوردار استان مرکزی

خامیاران رضوی 1100 کارت خرید نان بین نیازمندان توزیع کردند

طرح سفره مهربانی ۳ توسط دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی استان مرکزی با مشارکت ۵۰ درصدی آستان قدس رضوی در استان مرکزی اجرا شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد بخشی دبیر کانون‌های خدمت رضوی در استان مرکزی گفت: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری، آستان قدس رضوی در رزمایش‌های همدلی و مواسات و پویش کمک‌های مؤمنانه در کشور همواره پیشگام بوده و تاکنون توسط کانون‌های خدمت رضوی در سرتاسر کشور خدمات ارزنده‌ای به اقشار آسیب‌دیده از کرونا و مردم مستضعف داشته است.

بخشی با اشاره به طرح سفره مهربانی ۳ اظهار کرد:  اکرام فقرا و نیازمندان جزو اولویت هائی است که همواره مورد توجه خادمیاران رضوی در استان ها و مسئولین آستان قدس رضوی قرار گرفته است.

وی افزود: نحوه ی خدمت رسانی به فقرا و نیازمندان در طرح سفره مهربانی ۳ بدین صورت است که  بن کارتهای اعتباری به ارزش ۴۵۰ هزار تومان، ویژه ی خرید نان در اختیار جامعه هدف قرار می‌گیرد.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی در استان مرکزی گفت: حق برداشت از این کارت‌ها روزی پنج هزار تومان است و خانواده‌ها با تکریم، مثل سایر مردم می‌توانند از نانوائی‌ها نان خریداری کنند.

بخش ادامه داد: در این طرح، به‌منظور ممانعت از موازی کاری، شناسایی جامعه هدف، به‌صورت میدانی توسط کانون‌های خادمیاری محلی، مراکز نیکوکاری کمیته امداد و مؤسسات و خیریه‌های مردمی انجام می‌پذیرد و فرم‌های اطلاعات خانوار توسط سامانه جامع مستقر در دفتر دبیرخانه پس از تواتر گیری پالایش شده و برای دریافت کارت ارسال می گردد.

وی اضافه کرد: شناسائی دقیق نیازمندان مستحق توسط  مسئولین میدانی و محلی کانون‌ها و مراکز ، کمک می‌کند که دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی بتواند برای فقیرترین افراد جامعه از ظرفیت موجود کانون‌های خادمیاری تخصصی بمنظور  برطرف کردن نیازهای این خانواده ها استفاده نماید.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی در استان مرکزی گفت: سهمیه استان مرکزی در مرحله اول طرح ، جذب مشارکت خیرین و کانون‌های خدمت رضوی برای تعداد  1100 عدد کارت بوده است که این مقدار به‌طور کامل جذب‌شده و آستان قدس رضوی نیز به میزان جذب مشارکت استان، از منابع خود آستان قدس مشارکت داشته است.

وی افزود: در مجموع  ارزش کل کارت‌های اهدایی در فاز اول اجرای طرح ، مبلغی  بالغ‌بر  495 میلیون تومان بوده است که به‌صورت ۵۰ درصدی با مشارکت خیرین و آستان قدس تأمین گردید.

بخشی بیان کرد: توزیع مرحله اول بن کارت‌های اعتباری در استان مرکزی ، از ۲۴ آبان ماه۹۹ آغازشده و ان‌شاءالله با اخذ سهمیه بیشتر از آستان قدس رضوی این روند ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه اشاره کرد: دبیرخانه‌های کانون‌های خدمت رضوی در استان و شهرستان‌ها به کمک کانون‌های خادمیاری محلی و موضوعی ، با هدف هم افزایی و همراهی با  نهادها و سازمان‌های  حمایتی تشکیل‌شده و تلاش دارند زیر سایه ی پر مهر امام رضا علیه السلام، به دور ازهر گونه  موازی کاری ، اقدامات شایسته این نهادها و سازمان‌ها را در راستای فقرزدائی تقویت کنند.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی استان مرکزی گفت:  در طرح سفره مهربانی یک که ماه مبارک رمضان اجرا شد، تهیه و توزیع بیش از 100000 سبد کالا باارزشی بالغ‌بر 2 میلیارد تومان اعتبار در دستور کار قرار گرفت که در آن طرح 500 میلیون تومان آستان قدس رضوی تقبل نمود و مابقی هزینه‌ها توسط مشارکت‌های مردمی، خیرین خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری تأمین شد.

وی، مهارت افزایی و اشتغال‌زائی را از اصولی‌ترین اقدامات به‌منظور فقرزدایی دانستند و خاطرنشان کرد: رویکرد دبیرخانه ممانعت و پرهیز از موازی کاری‌هاست و تلاش در راستای تشکیل جبهه متحد فقرزدائی که به کمک امام مهربانی‌ها علیه‌السلام و با همدلی و همراهی همه‌ی انگیزه‌های خیرخواهانه حاکمیتی و مردمی این امر محقق خواهد شد.

 انتهای پیام/

captcha