۵فوتی و شناسایی ۵۴ مورد از ابتلا به کرونا در استان مرکزی رئیس کل سازمان خصوصی سازی منصوب شد حداقل حقوق ماهیانه سرباز یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد شد مهدی قایدی بهترین بازیکن سال آسیا شد حسینی به اراک آمد/ تکلیف کاپیتان پرسپولیس فردا مشخص می‌شود یارانه نقدی ۲۸۶ هزار تومان شد + جزئیات فرمانده سپاه:‌ اجرای طرح شهید سلیمانی موجب کاهش آمار فوتی‌های کرونا شد بازدید دانشجویان اراکی از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان مرکزی ۴۵۰۰ دانشجو در قالب طرح شهید ایزد پناه از مکان های دفاع مقدس استان مرکزی بازدید کردند آلومینیوم اراک - پرسپولیس تهران/ تقابل اندیشه های یحیی و رسول برای قهرمانی و بقا!
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
کد خبر: 79803
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
وقتی بسیج وارد میدان خدمتگزاری می شود(2)؛

مروری بر مهم‌ترین اقدامات بسیج استان مرکزی در مقابله با آسیب های اقتصادی کرونا/ توزیع 215هزار بسته معیشتی، 358سری جهیزیه و 2500بسته لوازم التحریر

بسیج همواره در تمامی عرصه ها پیش‌قدم بوده و به صورت جهادی هر زمان که نیاز بوده وارد میدان شده و برکات زیادی را به همراه خود آورده است. هفته بسیج بهانه خوبی است تا بر مهم‌ترین اقدامات بسیج استان مرکزی در مقابله با آسیب های اقتصادی کرونا مروری داشته باشیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ 21 فروردین ماه، رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان در سخنرانی تلویزیونی خود با اشاره به مشکلات و سخت شدن شرایط زندگی برای برخی افراد جامعه به علت تبعات ناشی از کرونا، فرمودند: افرادی که توانایی و تمکن مالی دارند، فعالیت‌های وسیعی را به‌منظور کمک به نیازمندان آغاز کنند. خوب است که در ماه مبارک رمضان یک رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه شکل بگیرد و برای اثبات ارادتمان به امام زمان(عج) صحنه‌ها و جلوه‌هایی از جامعه مهدوی را که جامعه ای همراه با قسط، عدل، عزت، علم، برادری و همیاری است، به‌وجود آوریم.

این فرمان باعث شد تا روز بعد، سردار غلامرضا سلیمانی فرمانده بسیج مستضعفین در پیامی از تدوین رزمایش کمک مومنانه در این سازمان و به میدان آمدن 54هزار پایگاه بسیج و یکصد و ده هزار رده برای انجام آن خبر بدهد و از سازمانها، نهادها، خیرین و چهره های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و… برای پیوستن به این رزمایش بزرگ دعوت کند.

24فرودین ماه، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اعلام شروع رزمایش کمک مومنانه در استان، گفت: از ابتدای شروع ویروس منحوس کرونا، گروه های جهادی استان وارد عمل شده و تنها در یک مرحله 3700 بسته معیشتی هر کدام به ارزش 400هزار تومان میان نیازمندان توزیع شد.

آغاز رسمی اولین مرحله از رزمایش کمک مومنانه در استان مرکزی با توزیع 30هزار بسته

چهارم اردیبشت ماه اولین مرحله از این رزمایش در اراک با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار مرکزی و فرمانده سپاه استان، برگزار شد که طی آن 30هزار بسته معیشتی(شامل مرغ، برنج، ماکارونی، روغن، تن ماهی و ...) میان نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا در استان توزیع شد.

توزیع 26هزار بسته معیشتی در دومین رزمایش کمک مومنانه

20اردیبهشت ماه آیت الله دری نجف آبادی در آیین توزیع 26هزار بسته معیشتی در سطح استان با تقدیر از توزیع چند ده هزار بسته معیشتی در مرحله اول این رزمایش، گفت: ملت ایران در پویش کمک مومنانه خوش درخشید و نشان دادند حاضرند در همه زمینه ها به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک بگویند.

سردار کریمی: 56هزار بسته معیشتی در مرحله اول رزمایش مومنانه توزیع شد

سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در دیدار جهادگران بسیجی با آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به لبیک بسیجیان و عموم مردم به فرمان مقام معظم رهبری، گفت: پس از فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم همدلی بیشتر میان مردم در دوران کرونا، رزمایش کمک مومنانه در استان به راه افتاد که توانستیم در مرحله اول با جمع آوری ۴.۶ میلیارد تومان، 56هزار بسته معیشتی را میان نیازمندان استان توزیع کنیم.

وی ادامه داد: از این تعداد بیش از ۱۸هزار بسته توسط سپاه پاسداران، حدود ۸هزار بسته از پرداخت قسمتی از حقوق کادر سپاه روح الله و بیش از ۳۴ هزار بسته هم از جمع آوری کمک های مردمی تهیه شد و در این مدت 5هزار و 760 بسیجی تلاشی ستودنی داشتند.

توزیع 40هزار بسته معیشتی در سومین مرحله از رزمایش کمک مومنانه

هفتم خرداد ماه، سردار محسن کریمی در آیین مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه در مصلی اراک گفت: در مرحله نخست رزمایش 56هزار بسته، مرحله دوم ۲۶ هزار بسته و امروز در مرحله سوم ۴۰ هزار بسته توزیع می شود که مجموع بسته های توزیع شده را به بیش از 120هزار بسته می رساند. 

توزیع بیش از 120هزار بسته معیشتی در اولین پویش و برنامه ریزی برای توزیع 100هزار بسته دیگر در پویش دوم کمک مومنانه

سرهنگ عسگری جانشین فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به توزیع بیش از 120هزار بسته معیشتی در پویش اول(سه مرحله اول) کمک مومنانه، از برنامه ریزی برای توزیع 100هزار بسته برای دومین پویش کمک مومنانه در سطح استان خبر داد.

توزیع 20هزار بسته معیشتی در چهارمین مرحله کمک مومنانه

12تیر ماه در اولین مرحله از پویش دوم (مجموعا مرحله چهارم) رزمایش همدلی و کمک مومنانه با حضور جمعی از مسئولین در مصلی بیت المقدس اراک آغاز و 20 هزار بسته معیشتی میان نیازمندان و ولی نعمتان انقلاب اسلامی توزیع شد.

توزیع 15هزار بسته معیشتی و 150جهیزیه در پنجمین پویش کمک مومنانه

15مرداد ماه در دومین مرحله از دومین پویش(در مجموع پنجمین مرحله) کمک مومنانه در مصلی بیت المقدس اراک، توزیع ۱۵هزار بسته معیشتی، ۱۵۰ جهیزیه و هزار بسته لوازم التحریر انجام گرفت.

توزیع هفت هزار بسته معیشتی در ششمین مرحله از کمک مومنانه

همچنین دهم مهرماه در سومین مرحله از پویش دوم کمک مومنانه(در مجموع ششمین مرحله) در مصلی بیت المقدس اراک، هفت هزار بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع شد. در این آیین آیت الله دری نجف آبادی و سردار کریمی حضور داشتند. 

علاوه بر توزیع گسترده بسته های معیشتی در شش مرحله در سطح استان، بسیج هر شهرستان نیز در اقدامی جهادی و آتش به اختیار، با جمع آوری کمک های مردمی، اقدام به توزیع مواد غذایی، لوازم التحریر و جهیزیه میان نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا کرد که در ادامه بخشی از این اقدامات را می بینید.

اراک

27اردیبهشت ماه، فرمانده حوزه بسیج شهدای بدر اراک گفت: در راستای رزمایش کمک مومنانه در اراک، ۷۰۰ بسته معیشتی و ۳ هزار پرس غذای گرم میان اقشار ضعیف جامعه و آسیب دیدگان از کرونا توزیع شد. همچنین بسیجیان شهرک ولیعصر(عج) اراک نیز با پخت 1500پرس غذای گرم و توزیع 400بسته معیشتی، در این طرح خیرانه مشارکت کردند.

نوزدهم شهریور ماه نیز محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی از توزیع هزار بسته لوازم التحریر به دانش آموزان نیازمند، با توجه به شروع آغاز به کار مدارس خبر داد.

ساوه

21اردیبهشت ماه، سپاه ساوه با توزیع 5هزار و 100 بسته معیشتی بخشی از نیاز آسیب دیدگان از کرونا را برطرف کرد.

همچنین سرهنگ دستجانی فرمانده سپاه ساوه در هفتم خرداد ماه امسال از توزیع 21هزار بسته غذایی و بهداشتی در سه مرحله در سطح این شهرستان خبر داد.

تفرش

توزیع 900سبد غذایی در شهرستان تفرش نیز گام دیگری از بسیج برای مقابله با آسیب های معیشتی و اقتصادی ناشی از کرونا بود که در تاریخ 11اردیبهشت ماه انجام شد.

21 اردیبهشت ماه نیز گروه جهادی مدافعان حرم در تفرش با محوریت پایگاه مقاومت بسیج سید الشهدا(ع) 179 بسته غذایی را میان نیازمندان توزیع کردند.

گروه جهادی شهید محسن خلچانی در مسجد جامع ششناو تفرش نیز در 27اردیبهشت ماه با توزیع صد و ده بسته غذایی، آسیب دیدگان از کرونا را یاری کردند.

جهادگران بسیجی حوزه مقاومت شهید فهمیده تفرش نیز با توزیع 125 بسته غذایی میان دانش آموزان نیازمند و خانواده هایشان قدمی در این راه برداشتند.

همچنین 110بسته معیشتی توسط بسیجیان مسجد قائمیه تفرش، 110 بسته دیگر توسط بسیجیان پایگاه مقاومت امام سجاد(ع) مسجد جامع طرخوران این شهر و 110بسته دیگر به همت بسیجیان مسجد قائم آل محمد(عج) میان نیازمندان توزیع شد.

اولین مرحله از دومین پویش کمک مومنانه در تفرش نیز با توزیع 110 سبد غذایی میان نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا صورت گرفت.

کمیجان

سرهنگ اکبری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کمیجان نیز در 31فرودین ماه، با اشاره به توزیع 500بسته معیشتی جهت آسیب دیدگان از کرونا در این شهرستان، گفت: تهیه و توزیع ۲ هزار بسته معیشتی در مرحله اول رزمایش کمک مومنانه را در دستور کار گذاشته ایم.

شهرستان کمیجان نیز در این امر خیر با توزیع 750 بسته معیشتی در دهم اردیبهشت ماه در راستای فرمان مقام معظم رهبری گام برداشت.

خنداب

شهرستان خنداب نیز با توزیع هزار و 800 بسته معیشتی در مرحله اول و هزار و 100 بسته دیگر در مرحله دوم کمک مومنانه، بخشی از نیاز افراد آسیب دیده از کرونا را تهیه و بدست آنان رساندند.

شازند

سوم اردیبهشت ماه سرهنگ مهجوری فرمانده سپاه شازند با بیان اینکه تا کنون 800بسته معیشتی میان افراد نیازمند توزیع شده، از توزیع 3800 بسته معیشتی دیگر در اولین مرحله از کمک مومنانه در این شهرستان خبر داد.

نهم اردیبهشت نیز 2هزار بسته غذایی توسط بسیج کارگری قرارگاه جهادی شهدای صنعت نفت پالایشگاه نفت امام خمینی (ره)شازند میان نیازمندان توزیع شد.

سرهنگ مهجوری فرمانده سپاه شازند نیز در ششم خرداد ماه با اشاره به سه مرحله رزمایش کمک مومنانه در این شهرستان، از توزیع 7هزار و 450 بسته معیشتی میان نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا خبر داد.


زرندیه

سپاه زرندیه نیز در سومین مرحله از رزمایش کمک مومنانه با توزیع تعدادی بسته معیشتی، نیازمندان را یاری رساندند.

25شهریور ماه نیز یکی دیگر از مراحل کمک مومنانه در شهرستان زرندیه با توزیع 400 بسته لوازم التحریر و کیف میان دانش آموزان نیازمند برگزار شد.

فراهان

بسیجیان شهرستان فراهان نیز در اولین مرحله از رزمایش کمک مومنانه هزار و پانصد بسته و در دومین مرحله 3هزار بسته معیشتی را بدست نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا رساندند.

بسیج جامعه پزشکی فراهان نیز در آستانه عید سعید فطر، 50بسته غذایی و گوشت نذری میان نیازمندان توزیع کردند.

همچنین گروه جهادی شهدای تبرته با محوریت مسجد جامع این روستا، 100بسته غذایی را میان آسیب دیدگان از کرونا توزیع کردند.

حوزه مقاومت بسیج حضرت ولیعصر(عج) شهرخنجین نیز با توزیع پانصد بسته معیشتی در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند.

14خرداد، نوروزی مسئول بسیج سازندگی فراهان از توزیع 132 بسته معیشتی ویژه دانش آموزان فراهانی خبر داد.

18مرداد ماه سرهنگ رضایی فرمانده بسیج فراهان گفت: همزمان با عید غدیر خم و در گام دوم رزمایش کمک مومنانه، ۱۰ سری جهیزیه، ۱۰۰۰بسته مواد غذایی و ۱۰۰ بسته لوازم التحریر در بین نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا توزیع می شود.

سوم مهرماه نیز بسیج سازندگی فراهان در ششمین مرحله از رزمایش کمک مومنانه، تعدادی بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع کرد.

دلیجان

43سری جهیزیه و 350بسته معیشتی نیز در هشتم شهریور ماه توسط ناحیه مقاومت بسیج دلیجان میان نیازمندان توزیع شد.

موارد بالا تنها بخشی از اقدامات این نهاد مردمی برای کاستن از سختی های معیشتی دوران کرونا بود که در راستای لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در سطح استان مرکزی انجام شد. به امید روزی که این ویروس منحوس از بین برود و مشکلات معیشتی ناشی از این بیماری به صفر برسد.

انتهای پیام/

captcha