ادعای دستکاری در جداول بودجه ۱۴۰۰ خلاف واقع است ضد و نقیض‌گویی‌ها درباره واکسن کرونا؛ رایگان یا پولی؟ چرا ریاض چاره‌ای جز مذاکره با تهران ندارد؟ برنامه های دفاع مقدس و مقاومت با شعار «ما مقتدریم» برگزار می شود ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است حیات سردار حجازی سرشار از مجاهدت در راه اسلام بود بازیکنانی که برای اتلتیکو مادرید ارزشی قائل نمی‌شدند + عکس آقای روحانی! مشکلات را حل نکنید! بلکه وضعیت را به سال 92 باز گردانید صعود چشمگیر استقلال و پرسپولیس در رنکینگ جهانی ۳۱ اردیبهشت؛ پایان دوران آموزشی مقطع ابتدایی/ آموزش مجازی بعد از کرونا تداوم دارد
چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۴
کد خبر: 79580
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
فرماندار فراهان خبر داد

برداشت 90 کیلو زعفران در فراهان

سرپرست فرمانداری فراهان از آغاز برداشت گل زعفران در فراهان خبر داد و گفت: از هر هکتار سه کیلو زعفران برداشت می شود که تولید محصول را به ۹۰ کیلوگرم در سال خواهد رساند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حسین معمارنیا، سرپرست فرمانداری فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: کشت زعفران به عنوان یکی از محصولات کم توقع از نظر نیاز آبی و با ارزش افزوده بالا برای افزایش درآمد کشاورزان منطقه در اولویت برنامه های جهاد کشاورزی شهرستان در راستای اصلاح الگوی کاشت در سطح منطقه فراهان است.

معمارنیا افزود: در حال حاضر به صورت پراکنده ۳۰ هکتار از اراضی شهرستان به کشت زعفران اختصاص دارد که کار خود را از چهار سال گذشته به صورت رسمی آغاز کرده است و شاهد برداشت سه کیلوگرم در هر هکتار در سال های اوایل کاشت هستیم.

سرپرست فرمانداری فراهان اظهارکرد: برداشت سه کیلوگرمی زعفران از هر هکتار از اراضی زیرکشت، تولید زعفران شهرستان را به ۹۰ کیلوگرم در سال می‌رساند که در سال گذشته نیز برداشت حدود ۶۰ کیلوگرمی در شهرستان رقم خورد و هر ساله انتظار افزایش برداشت نیز می‌رود.

وی گفت: با توجه به اینکه کشت زعفران در سطح شهرستان در حال توسعه است، می‌تواند در سال‎های آینده محصول بیشتری برداشت شود و علاوه بر اشتغالزایی به رونق اقتصادی شهرستان هم کمک کند.

معمارنیا خاطرنشان کرد: شهرستان فراهان چند سالی است زمین های خود را به طلای سرخ مزین کرده است، با آغاز آبان ماه، برداشت زعفران در مزارع زعفران این شهرستان آغاز شده است.

انتهای پیام/

captcha