قدردانی روسای دانشگاه های علوم پزشکی از رهبر معظم انقلاب بهره برداری از ۱۴ پروژه در محلات اعلام اسامی داوران هفته سوم لیگ برتر/ «یاسر همرنگ» دیدار آلومینوم اراک و مس رفسنجان را سوت می زنند تردد و نزدیک شدن به تالاب میقان ممنوع است کف حقوق کارمندان و بازنشستگان 3.5 میلیون تومان می‌شود «افتضاح مدیریتی» دولت به مرغ رسید/ افزایش ۱۰ هزار تومانی قیمت در کمتر از ۱ هفته شاخص بورس ۱۶ هزار واحد رشد کرد هشدار بانک مرکزی به نهادهای پولی غیرمجاز نقدینگی در حال ورود دوباره به بازار سهام است فراکسیون جهاد سازندگی و پیشرفت آغاز به کار کرد/ «شاکری» رئیس شد
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹
کد خبر: 79539
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
ناامیدی خبرنگاران از وعده های سرخرمن مسئولین برای خانه دار شدن؛

خواب خبرنگاران برای خانه دار شدن در این دولت تعبیر نمی شود/بی خبری مدیرکل ارشاد از قول وزیر برای خانه دار شدن اصحاب رسانه

صحبت های ضد و نقیض مسئولان کشوری و استانی در مورد مسکن خبرنگاران نشان می دهد اصحاب رسانه نباید توقع خانه دار شدن در دولت دوازدهم را داشته باشند.

به گزارش دیار آفتاب؛ مسکن خبرنگاران هر سال در آستانه روز خبرنگار به عنوان یک مطالبه جدی این قشر مطرح می‌شود و وعده‌هایی از جانب مسئولان مرتبط به خبرنگاران داده می‌شود که اکثرا رنگ واقعیت به خود نمی گیرند.

در همین راستا امسال هم محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جریان یکی از سفرهای استانی خود در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه هر سال مصادف با روز خبرنگار(17مرداد) از سوی دولت وعده‌ای درخصوص تامین مسکن خبرنگاران داده می‌شود اما تاکنون این وعده محقق نشده است، امسال چه اقدام عملیاتی در این زمینه انجام خواهد شد، اظهارداشت: ما به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهادی ارائه دادیم و آنها هم نماینده خود را برای همکاری در این زمینه معرفی کردند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در حال مذاکره با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم و ان‌شاءالله بتوانیم در این خصوص به توافق برسیم و در پی آن برنامه‌هایی را براساس جغرافیایی که تعیین می‌کنند، جهت اجرای پروژه ساخت مسکن خبرنگاران پیش‌بینی کنیم.

اسلامی وزیر راه و شهرسازی:

ساخت مسکن خبرنگاران حتمی است/ وزارت ارشاد باید همکاری کند

اسلامی با بیان اینکه ساخت مسکن خبرنگاران حتمی است، گفت: این امر منوط بر این است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه همکاری لازم را داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی به دنبال این هستیم که توافقنامه‌ای برای اجرای این پروژه با وزارت فرهنگ و ارشاد امضا کنیم.

استاندار مرکزی:

خبرنگاران در اراک صاحب خانه می شوند

26مرداد ماه نیز، سید علی آقازاده استاندار مرکزی نیز در جلسه شورای مسکن استان مرکزی با اشاره به اختصاص ۳۰هکتار زمین در شهر اراک برای ساخت واحدهای مسکونی از طرف سازمان اوقاف، گفت: در این زمین می‌توان حدود ۷هزار واحد مسکونی ساخت که این واحدها قرار است در اختیار بهزیستی، آموزش‌وپرورش، بنیاد شهید، نیروهای ارتش و خبرنگاران قرار گیرد.

دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی:

اطلاعی از قول وزیر برای خانه دار شدن خبرنگاران نداریم/ خانه مطبوعات باید دست به کار شود

حجت الاسلام عباس دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب در خصوص آخرین وضعیت مسکن خبرنگاران در استان مرکزی، گفت: در استان مرکزی تعاونی مسکن خبرنگاران نداریم. همچنین خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد برنامه ای برای خانه دار شدن خبرنگاران نداشته است.

وی افزود: آقای اسلامی -وزیر راه- که چندی پیش به استان مرکزی سفری داشته اند، در مصاحبه ای اعلام کرده بودند که در کل کشور قرار است برای خبرنگاران اقداماتی را انجام دهند که برای آن هم کار خاصی صورت نگرفته است و فقط این موضوع از سوی وزیر راه و شهرسازی اعلام شده است. ما هم اطلاعی از آن نداریم.

دانشی با بیان اینکه برای این منظور باید خانه مطبوعات استان دست به کار شود، تصریح کرد: دوره فعلی خانه مطبوعات استان رو به پایان است و انتخابات دور بعدی آن به زودی انجام و نفرات جدید معرفی می شوند. به نظر می رسد خانه مطبوعات بعدی اگر به موضوع مسکن خبرنگاران ورود کند بتواند تعدادی از خبرنگاران فاقد مسکن را در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن، خانه دار کند تا آن ها بتوانند از آن تسهیلات استفاده کنند و این مهم بستگی به فعالیت صنفی جامعه مطبوعاتی است.

با گذشت 3 ماه از قول وزیر راه و شهرسازی و استاندار مرکزی مبنی بر خانه دار شدن خبرنگاران، اظهارات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نشان می دهد این بار هم آبی از این دولت برای اصحاب رسانه گرم نخواهد شد.

انتهای پیام/

captcha