قدردانی روسای دانشگاه های علوم پزشکی از رهبر معظم انقلاب اعلام اسامی داوران هفته سوم لیگ برتر/ «یاسر همرنگ» دیدار آلومینوم اراک و مس رفسنجان را سوت می زنند تردد و نزدیک شدن به تالاب میقان ممنوع است کف حقوق کارمندان و بازنشستگان 3.5 میلیون تومان می‌شود «افتضاح مدیریتی» دولت به مرغ رسید/ افزایش ۱۰ هزار تومانی قیمت در کمتر از ۱ هفته شاخص بورس ۱۶ هزار واحد رشد کرد هشدار بانک مرکزی به نهادهای پولی غیرمجاز نقدینگی در حال ورود دوباره به بازار سهام است فراکسیون جهاد سازندگی و پیشرفت آغاز به کار کرد/ «شاکری» رئیس شد حادثه در معدن سنگ محلات یک کشته در پی داشت
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳
کد خبر: 79451
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:

تشریح برنامه ریزی برنامه های هفته گرانیگاه استان مرکزی در چهل سالگی دفاع مقدس

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه برنامه های هفته گرانیگاه استان مرکزی در چهل سالگی دفاع مقدس را تشریح کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه در تشریح برنامه ریزی برنامه های هفته گرانیگاه استان مرکزی در چهل سالگی دفاع مقدس گفت:با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عمل به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری کلیه برنامه های حضوری با تعداد بالا در هفته گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس که با عنوان هفته گرانیگاه استان مرکزی نامگذاری شده لغو شده و محوریت برنامه ها در دو بعد خدمت به محرومین و تولید محتوا در فضای مجازی و رسانه ها انجام خواهد شد.

وی افزود: برنامه های گرامیداشت هفته گرانیگاه در استان مرکزی در سطح پایگاه ها، حوزه های بسیج ، ادارات، سازمان ها ، نهادها، دستگاه های دولتی و مراکز نظامی و انتظامی استان برگزار می شود که رعایت دستورالعمل ها یک اصل مهمی است.

وی اظهار کرد: برنامه های گرامیداشت چهل سالگی در استان مرکزی از سوم خرداد ماه شروع شده که امروز در ۲۴ مین هفته به سر می بریم و تاکنون بیش از ۷۰ درصد از برنامه های پیش بینی شده در ۴۰ هفته با موفقیت انجام شده اند.

وی ادامه داد: هفته بیست و پنجم ویژه استان مرکزی است که با محوریت نقش استان در دفاع مقدس که شامل نقش پشتیبانی مردمی و آحاد مردم، بهداری رزمی ، سنگر سازان بی سنگر، رده ها و یگان های نظامی از جمله لشگر ۱۷ ، لشگر ۷۱ روح الله، لشگر ۴۲ قدر ، ارتش و جهاد، هلال احمر و سایر رده ها است که در این هفته به تبیین این نقش ها خواهیم پرداخت.

وی یکی از مهمترین محورهای برنامه های هفته گرانیگاه تولید محتوا خواند و گفت: تولید محتوای مناسبی تاکنون توسط ستاد چهل سالگی دفاع مقدس استان انجام شده و در حوزه های مختلف تولیدات شاخصی انجام شده است.

وی با تشریح برنامه های این هفته بیان کرد: رونمایی از ۹ عنوان کتاب که ۶ عنوان در حوزه دفاع مقدس و ۳ عنوان در حوزه نقش فرماندهی حضرت امام(ره) در دفاع مقدس است که کتاب ها شامل پدر محبوب من، هم صدا با باران، عبور از سیم خاردار ، نیم روز عاشورایی، داس اشمال  در ۲ جلد و ۳ عنوان کتاب با محوریت نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس از جمله تولیدات در حوزه کتاب است.

وی افزود: رونمایی از ۱۷ عنوان کتاب صوتی، رونمایی از ۱۵ فوتورمان، ۲۰ موشن گرافی از شهدای شاخص استان مرکزی از جمله دیگر تولیدات ستاد چهل سالگی دفاع مقدس است که در این هفته رونمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: مستند داستانی چرخ گردون که روایت زندگی مجاهدانه مادر شهیدان والامقام کمالی مقدم از خطه شهید پرور تفرش است از جمله تولیدات دیگر است و این مستند به زندگی مجاهدانه بیش از ۵۰ ساله این مادر شهدا می پردازد که با چرخ خیاطی خود از قبل از انقلاب تا به امروز به محرومین و نیازمندان خدمت رسانی میکرده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در روزهای گذشته یکی از فرماندهان شاخص استان مرکزی شهید سلامت امیر قاسم جلیلوند  را از دست دادیم و به جهت اینکه ایشان از اعضای فعال ستاد گرامیداشت چهل سالگی بودند تهیه مستند این شهید بزرگوار در دستور کار قرار گرفته و در هفته گرانیگاه رونمایی خواهد شد.

وی خاطره گویی رزمندگان و تبیین نقش استان مرکزی در عملیات ها و خصوصا عملیات های آبان ماه از جمله برنامه های محتوایی دیگر خواند و گفت: ۴۰ نفر از فرماندهان شاخص استان در دفاع مقدس آمادگی کامل برای گفتگو با رسانه ها و صدا و سیمای استانی دارند که برخی از گفتگوهای آنها از شبکه های ملی در طی این روزها پخش خواهد شد.

وی با بیان اینکه محور دوم فعالیت ها در هفته گرانیگاه خدمت رسانی به محرومین و بیماران کرونایی می باشد،گفت: فعالیت های مختلفی در این راستا از جمله توزیع کمک های مومنانه،  توزیع ماسک و گند زدایی محله ها و معابر انجام خواهد شد که حضور بسیجیان داوطلب در مراکز درمانی کرونایی برای کمک به مدافعان سلامت و کادر درمان از جمله دیگر فعالیت ها است که در این هفته انجام خواهد شد.

کریمی خاطر نشان کرد: کلیه فعالیت هایی که در هفته گرانیگاه استان مرکزی انجام می شوند با تاسی از فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس صورت می گیرد و هدف از این اقدامات زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا و فرهنگ دفاع مقدس است.

انتهای پیام/ 

captcha