مشارکت ۴۹ درصدی مردم استان مرکزی در انتخابات ریاست جمهوری/بیاتی از حوزه تفرش،آشتیان و فراهان به مجلس راه یافت/پایان شمارش آرای شورای شهر در استان مرکزی مضرات شیر موز که باورش سخت است!  ۹ فوتی و شناسایی ۱۳۶مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  اعضای منتخب دوره ششم شورای شهر خنداب و جاورسیان مشخص شدند 2 کشته در حوادث رانندگی روز گذشته در استان مرکزی  منتخبین شورای شهرهای کمیجان و میلاجرد مشخص شدند سقوط بالگرد حامل صندوق‌های اخذ رای در دزفول/ یک نفر کشته و ۱۱ زخمی درخشش ملت در اولین آزمون قرن/ آیت‌الله رئیسی؛ هشتمین رئیس جمهور ایران اسامی اعضای دوره ششم شورای شهر تفرش اعلام شد کشف780 دستگاه گوشی تلفن همراه در توقیف 2دستگاه خودروی شوتی در شازند
یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۸
کد خبر: 79373
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۰
به مناسبت روز مبارزه با استکبار جهانی

فوتونیوز| جنایت آمریکا علیه مردم استان مرکزی

روز مبارزه با استکبار جهانی بهانه مناسبی است تا جنایات مستقیم و غیرمستقیم آمریکا علیه مردم استان مرکزی را مرور کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ روز مبارزه با استکبار جهانی بهانه مناسبی است تا جنایات مستقیم و غیرمستقیم آمریکا علیه مردم استان مرکزی را مرور کنیم.

ترورهای کوردلانه منافقین در اراک تحت حمایت آمریکا

بنابر آمار بیش از 200 نفر از مردم استان مرکزی بدست منافقین به شهادت رسیدند.

در مردادماه سال ۶۰ بود که شهید تقی مهدی سلطانی فرمانده وقت کمیته انقلاب اسلامی اراک مقابل منزلش در تقاطع خیابان امام (ره) و خیابان سبحانی با اصابت چند گلوله کلت ۴۵ به شهادت رسید. پس‌ از شهید سلطانی، مهندس مصطفی حق‌شناس مدیرعامل شرکت خانه‌سازی سکایی اراک فرماندهی کمیته را به عهده گرفت که او نیز در ۳ شهریور ۱۳۶۱ توسط منافقین در مقابل محل کارش در شهر صنعتی اراک با همان نوع اسلحه ترور شد و به شهادت رسید.

علاوه بر این دو شهید که فرمانده کمیته بودند شهیدان اصغر عسگری (معروف به اصغر چرخ‌ساز) و غلامرضا پور ملایری که از شهروندان عادی بودند هم صرفاً به خاطر حزب‌اللهی بودن با کینه‌توزی منافقین ترور شدند. حسین شیخی مهرآبادی، یحیی سعیدی، حسین سعیدی، محمد مسافر و علی امیدی نیز از دیگر شهدای ترور شهرستان اراک هستند که ناجوانمردانه توسط منافقان و دشمنان نظام به شهادت رسیدند.

حملات هوایی رژیم بعث به اراک با تجهیزات و پشتیبانی آمریکا

بر اساس آمارهای موجود استان مرکزی و به‌ویژه شهر اراک به لحاظ موقعیت استراتژیک صنایع آن در جنگ ۷۷ بار مورد تجاوز هواپیماهای بعثی عراق قرار گرفت و ۸۹۵ نفر از مردم مظلوم در بمباران‌های هوایی به شهادت رسیدند.

عراق علاوه بر اراک به شهرستان‌های شازند، تفرش، آشتیان و خمین حمله کرد، عمده‌ترین عملیات هوایی عراق بمباران سه کارخانه مهم و استراتژیک در اراک ازجمله کارخانه آذرآب، واگن پارس و آلومینیوم بود که در مجموع ۷۸ نفر از پرسنل این واحدها به شهادت رسیدند.

همراهی آمریکا و منافقین در پرونده هسته‌ای و آب‌سنگین اراک

دروغ ساخت بمب اتمی در مجتمع آب‌سنگین اراک اولین بار توسط علیرضا جعفر زاده، سخنگوی منافقین مطرح و سپس با شانتاژ وسیع رسانه ای توسط آمریکا، ایران را در وضعیتی دشوار قرار داد و پرونده هسته ای کشورمان را در مسیر شورای امنیت قرار داد تا جایی که البرادعی دبیرکل وقت آژانس انرژی اتمی در مصاحبه به اظهارات منافقین اشاره کرد و از ایران خواست به پروتکل الحاقی ۲+۹۳ بپیوندد.

تحریم‌ ظالمانه صنایع استان مرکزی توسط آمریکا

آمریکا و هم‌پیمانانش در راستای سیاست‌های فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب و به‌خصوص طی سال‌های اخیر برنامه‌ی اعمال تحریم‌های سنگین اقتصادی را با جدیت دنبال می‌کنند و استان مرکزی نیز در این‌ بین به لحاظ موقعیت تأثیرگذار صنعتی و اقتصادی در کشور در کانون توجه جنگ اقتصادی دشمن قرار دارد.

مجتمع آب‌سنگین خنداب، ماشین‌سازی اراک، آلومینیوم سازی اراک، پالایشگاه شازند و ... در راستای فشار حداکثری بر اقتصاد ایران، تحریم شدند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار