جهش تولید مسکن گام بلندی در جهت حذف حاشیه‌نشینی است سهیمه استان مرکزی در جهش تولید مسکن ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد است شرایط واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی تسهیل شد ۵۴ درصد مجموع مسکن‌های روستایی استان مرکزی مقاوم‌سازی شده‌اند پیشرفت 85 درصدی ساخت 3 هزار واحد محرومین در استان مرکزی حق موقوفه طرح جهش ملی مسکن در اراک قابل بخشش نیست راه اندازی مرکز دولتی درمان ناباروری در اراک/ قلب اولین جنینِ درمان ناباروری در بیمارستان امیرالمومنین(ع) شکل گرفت آلومینیوم و سپاهان در حذفی به هم رسیدند/ محکوم به برد در مصاف تکراری فزایش درآمد کارگران و کارمندان/ برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران/ بررسی تقابل حقیقی‌ها و حقوقی‌ها در بورس تیم یحیی پوست می‌اندازد/ فدراسیون: اردوی خارجی، ممنوع! / استقلال هافبک پرسپولیس را می‌خواهد
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
کد خبر: 79323
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶
کارشناس مسائل سیاسی:

لیبرال دمکراسی آمریکا در حال فروپاشی است/تئوریسین های آمریکایی بر سقوط و حذف آمریکا اذعان کرده اند

خسروانی با اشاره به دلایل اثبات افول آمریکا در دنیا بر اساس زیربناهای تئوریکی و دمکراسی گفت: تئوریسین های آمریکایی از افول و سقوط اقتصاد آمریکا صحبت کرده اند و براین اساس آمریکا قدرت تسلط برجهان را ندارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ خسروانی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با ندای تفرش با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و مطرح شدن نظریه تمدن نوین اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: این نظریه نوین اسلامی در مقابل نظریه لیبرال دمکراسی حاکم در غرب مطرح شده است. لیبرال دمکراسی و زیربناهای تئوریک و فلسفی آن در حال افول و نابودی است.

خسروانی با اشاره به دلایل اثبات افول آمریکا در دنیا بر اساس زیربناهای تئوریکی و دمکراسی اظهار کرد: برطبق سنت های الهی، ظلم، نابرابری و بی عدالتی به هیچ وجه پابرجا نیست و قطعا از بین رفتنی است. همچنین بسیاری از متفکرین برجسته جهان غرب، موضوع افول لیبرال دمکراسی آمریکا را مطرح و برآن اذعان کرده اند.

وی با اشاره به نظریه فوکویاما درباره نظریه پایان تاریخ، افزود: این نظریه پرداز آمریکایی در سال 1992 ادعای پایان تاریخ با لیبرال دمکراسی را مطرح کرد. بعدها در گفتگو با شبکه بی بی سی گفت به این باور رسیده است که جهت تاریخ به سمت لیبرال دمکراسی حرکت نمی کند و لیبرال دمکراسی بسیار شکننده شده است.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: برخی دیگر از شخصیتها بر حذف آمریکا اذعان کرده اند؛ به گفته آنها عصری می آید که آمریکا، رهبر جغرافیایی و رهبر فرهنگی دنیا نیست. برخی از موسسات تحقیقاتی بر چالش و تغییر رویای آمریکا اذعان کرده اند. حتی تئوریسین های آمریکایی از افول و سقوط اقتصاد آمریکا صحبت کرده اند و براین اساس آمریکا قدرت تسلط برجهان را ندارد.

خسروانی با اشاره به جایگزینی تمدن نوین اسلامی به جای اندیشه لیبرال دمکراسی آمریکایی در افکار عمومی دنیا گفت: براساس نظریه گام دوم انقلاب یک رقابت بسیار جدی میان گفتمان انقلاب اسلامی و تمدن نوین اسلامی با گفتمان لیبرال دمکراسی دنیا ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: اگر امروز غرب به لحاظ فرهنگی موضع شدید علیه اسلام گرفته یک بُعد آن به احساس خطر آنها از مسئله گسترش اسلام نسبت به اندیشه لیبرال دمکراسی برمی گردد. هتک حرمتهای متعدد هم حکایت از ترس و وحشت گسترش تفکر اسلام در جامعه غرب دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به فراگیری اسلام در جوامع اروپایی بیان کرد: اسلام با شدت زیاد در جوامع اروپایی در حال فراگیری است که این مسئله برای آمریکاییها بسیار سخت و سنگین است.

خسروانی با بیان این مطلب که با روی کار آمدن ترامپ، سیاستهای متناقضی در آمریکا در حال جریان است، گفت: اقدامات ترامپ در سالهای اخیر، اختلافات شدید جریانات سیاسی، اختلافات شدید ایالتها، استقلال طلبی برخی از ایالتها، اعتراضات گسترده مردمی در سطح آمریکا و گسترش فقر شدید در آمریکا را به همراه داشته است.

وی با اشاره به اقتصاد روبه افول آمریکا گفت: آمریکا بدهکارترین کشورهای دنیاست و حجم عظیمی از بدهی های دنیا در اقتصاد آمریکاست؛ به طوری که بدهی های دولت آمریکا از دارائی های خالص دولت بیشتر شده است. این بدهی گسترده مخزنی برای بحران و شورش در آمریکا و ورشکستگی شدید اقتصادی آمریکا شده است.

این کارشناس مسائل سیاسی به مسئله خروج آمریکا از پیمانهای بین المللی و انجام رفتارهای متخاصمانه با کشورهای هم پیمان خودش اشاره و اضافه کرد: این روزها آمریکا حتی بادوستانش رفتار متخصمانه دارد و با اتحادیه اروپا و برخی از هم پیمانان خود رابطه چالش برانگیزی دارد.

خسروانی در خصوص افول گسترده آمریکا در حوزه نظامی اظهار کرد: پس از جنگ جهانی دوم آمریکائیها در سه جنگ بزرگ شرکت کردند و در هر سه جنگ شکست خوردند. جنگ ویتنام، جنگ کره و جنگ خلیج فارس از جنگ هایی است که نوابغ نظامی آمریکا در این جنگها شکست خورده اند. در جنگهای محور مقاومت، جبهه مقاومت در مقابل آمریکا و ایادیش به شدت قدرت پیدا کرده است.

وی خاطر نشان کرد: آمریکائیها در حال افول هستند و وعده های انقلاب اسلامی در حال تحقق است. براساس فرمایشات امام(ره) و رهبری آینده از آن اسلام و مسلمین است؛ پس راهبرد فعلی، راهبرد مقاومت برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی و نهایتا تشکیل تمدن نوین اسلامی است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار