ظریف و امضایی پر ابهام+ عکس نوشت حضور در اغتشاشات تنها سابقه اجرایی تاج زاده+ عکس نوشت کدخدایی: کسانی که قبلا صلاحیت‌شان تائید نشده، در انتخابات ثبت‌نام نکنند کدام گروه های شغلی و سنی واکسن زده اند/واکسیناسیون عمومی از پاییز حضور پرشور مردم در انتخابات از نشانه‌های مقاومت است/ جریان سازش یک فرصت‌سوزی برای فلسطین بود سازوکار واکسیناسیون در استان سریع‌تر و چابک‌تر شود/برگزاری نماز عید فطر در فضای باز /استان مرکزی رتبه اول کشور دربستری ها ابتلای 56799 نفر به کووید۱۹ در استان مرکزی/شناسایی 437 مورد مبتلا به کروناویروس در 48 ساعت گذشته مالیات‌ گرفته شده توسط دولت برای خود بورس خرج می‌شود؟! زحمات کادر درمان در سونامی چهارم کرونا شاهکار بود/ مرکزی جزو استان های پیشرو در واکسیناسیون است رفع تصرف از اراضي دولتی در کمیجان
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۷
کد خبر: 79322
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی:

برای چهل‌سالگی دفاع مقدس هزار برنامه محتوایی در استان مرکزی در نظر گرفته شد/ گفتمان سازی فرهنگ دفاع مقدس با استفاده از ظرفیت هنر 

کریمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره هنری فانوس گفت: یکی از اهدافی که جشنواره فانوس در استان مرکزی با حضور هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر دنبال می‌کند گفتمان سازی فرهنگ دفاع مقدس با استفاده از ظرفیت هنر است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره هنری فانوس گفت: خوشبختانه در چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس برنامه‌های خوب و با محتوایی در سطح استان انجام شد و علیرغم اینکه بیماری کرونا محدودیت‌هایی را ایجاد کرده بود اما فضای استان در این ایام بار دیگر رنگ و بوی شهادت و دفاع مقدس به خود گرفت.

وی ادامه داد: برنامه‌های گرامیداشت چهل‌سالگی دفاع مقدس از سوم خردادماه در سطح استان و با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی با برنامه‌های فاخر شروع شد که ۳۱ شهریورماه اوج برنامه‌ها بود، این برنامه‌ها تا آخر سال ادامه داشته و بنا به مناسبت‌های مختلف انجام خواهد گرفت.

در نظر گرفتن هزار برنامه محتوایی چهل‌سالگی دفاع مقدس در استان مرکزی

کریمی با بیان اینکه بیش از یک هزار برنامه محتوایی در ستاد گرامیداشت چهل‌سالگی در نظر گرفته‌شده است افزود: این برنامه‌ها با مشارکت کلیه دستگاه‌ها و نهادها برگزار می‌شوند که تاکنون بیش از ۳۰۰ برنامه شاخص انجام‌شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال بیش از یک هزار برنامه محتوایی در راستای گرامیداشت چهل‌سالگی دفاع مقدس برگزار شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: با توجه به نقش و میزان حضور و عملکرد هر استان در دوران هشت سال دفاع مقدس برای هر یک از استان‌ها یک هفته در نظر گرفته‌شده که زمان ویژه استان مرکزی از ۱۷ آبان ماه تا ۲۳ آبان است و برنامه‌های این هفته جدای از هفته دفاع مقدس برگزار می‌شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌هایی که به‌واسطه کرونا ایجادشده و اهمیت رعایت دستورالعمل‌ها برای برگزاری باشکوه برنامه‌ها نیاز به استفاده از رسانه‌ها و فضای مجازی داریم که همه علاقه‌مندان به فرهنگ دفاع مقدس می‌توانند ستاد چهل‌سالگی را در این مسیر یاری دهند.

کریمی ادامه داد: یکی از برنامه‌های مهم و محتوایی در راستای گرامیداشت چهل‌سالگی دفاع مقدس در سطح استان مرکزی جشنواره فانوس بود که خوشبختانه با استقبال خوبی روبه‌رو شد و امروز اختتامیه این جشنواره را با رعایت دستورالعمل‌ها و به شکل محدود برگزار کردیم.

محوریت جشنواره فانوس رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ دفاع مقدس است/گفتمان سازی فرهنگ دفاع مقدس با استفاده از ظرفیت هنر 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: هدف از برگزاری جشنواره فانوس شناخت توانایی‌ها و استعدادهایی نهفته در جوانان برای معرفی مفاخر و الگوهای نسل دفاع مقدس است که این جشنواره تلاش می‌کند برگی از افتخارات زرین بزرگ‌مردان دفاع مقدس را به جامعه و خصوصاً نسل جوان منتقل کند.

وی محوریت جشنواره فانوس را بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: معظم له در طول چهل سال گذشته همواره دغدغه زنده نگه‌داشتن فرهنگ دفاع مقدس و یاد و خاطر شهدا را داشته‌اند که نمونه آن را به‌وضوح در سخنرانی روز ۳۱ شهریور شاهد بودیم.

کریمی همچنین خاطرنشان کرد: یکی از اهدافی که جشنواره فانوس در استان مرکزی با حضور هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر دنبال می‌کند گفتمان سازی فرهنگ دفاع مقدس با استفاده از ظرفیت هنر است که موضوعاتی همچون استکبارستیزی،‌ مقاومت اسلامی، ارزش‌های دفاع مقدس، هنرهای دینی و آئینی ازجمله محورهای اصلی جشنواره ملی فانوس به شمار می‌آیند.

انتهای پیام/

captcha