جهانگیری را «یادتان هست»!/ سلطان وعده های پوچ یا کاندیدای ریاست جمهوری؟ برنامه ریزی جهت برگزاری 700میز خدمت در استان مرکزی/ ارائه خدمات بهداشتی به زندانیان مهم ترین برنامه پیش روی بسیج کارمندان است ضرورت مشارکت صنایع استان مرکزی در طرح های مدیریت مصرف برق/ 60درصد مصرف برق استان در حوزه تولید است ایران رقیب نزدیک آمریکا و چین در تولید انبوه پرنده‌های بدون سرنشین نظامی/ ارتش با «۱۰۰۰ پهپاد جدید» آماده انجام بزرگترین حملات پهپادی می‌شود +عکس بهبود وضعیت اشتغال و معیشت مهم ترین انتظار مردم از رئیس جمهور آینده آلومینیوم اراک - تراکتور تبریز/ منصوریان و خطیبی خیلی زود به تیم های سابق رسیدند حضور باشکوه مردم در انتخابات می‌تواند راهگشا و حلال مشکلات باشد/میزان مشارکت مردم رابطه مستقیم با عملکرد دولت‌ها دارد کلیپ| در انتخابات شرکت می‌کنم چون... آخرین باری که به موزه رفتید کی بود؟ بیانیه مهم و انتخاباتی جامعه مدرسین/ راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی ‌شرکت گسترده پای صندوق‌های رأی است
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
کد خبر: 79263
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹

وزیر بهداشت:‌ رسانه‌های معاند در موضوع کرونا دنبال تشویش اذهان هستند

سعید نمکی گفت: اینکه ایران در دو ماه توانست مرگ را به کمتر از ۴۰ در روز برساند و از واردکننده موارد مورد نیاز، خود را به صادرکننده برساند یک حرکت عظیم بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم، سعید نمکی وزیر بهداشت در اولین جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس سیاستی که مقام معظم رهبری فرمودند یعنی تقدم سلامت بر امور و تعیین مصادیق محدودیت‌ها در وزارت بهداشت و فرمایش بعدی رهبری تبعیت جمعی از این پروتکل‌ها بود.

وی افزود: در گذشته در دوره 60 روزه اتفاقی در این مملکت افتاد که تقریبا دنیا را به حیرت وا داشت، منظور ما رسانه‌های معاند نیست که کار ما را با تشویش اذهان عمومی روبرو می‌کند.

وزیر بهداشت گفت: ایران در بخش سلامت البته با همت همه عزیزان، مردم و دستگاه‌ها دستاورد نمونه‌ای در دنیا داشتیم و در دو ماه مرگ در روز را به حدود 30 مورد رساندیم. یک بیمار در آن اپیدمی پشت در هیچ بیمارستانی نمانده بود و آن زمانی بود که این بیماری و این شرایط به اروپا نرسیده بود. اینکه ایران در دو ماه توانست مرگ را به کمتر از 40 در روز برساند و از واردکننده موارد مورد نیاز، خود را به صادرکننده برساند یک حرکت عظیم بود.

نمکی گفت: ما توانستیم با کمک 240 هزار نیروی بسیج تست‌ها را انجام بدهیم و با کمک 300 هزار نیرو در سامانه 4030 توانستیم 78 میلیون غربالگری انجام می‌دهیم که در تاریخ مدیریت اپیدمی در جهان بینظیر است. ما تست‌ها را از 1200 به 25 هزار در روز رساندیم که هزینه تست‌ها در روز 6 میلیارد و پانصد میلیون تومان می شود که با کسر منابع مواجه شدیم. سالی برای جمهوری اسلامی ایران سخت تر از امسال نبود و بعد از ظلمی که به آقا اباعبدالله الحسین در کربلا روا شد، بزرگ‌ترین ظلم را آمریکایی‌ها و دشمنان به ملت ما روا داشتند.

وی اظهار داشت: ما برای شناسایی مبتلایان طرح محله‌محور و خانه‌محور داریم که منابع آن با توصیه مقام معظم رهبری و دستور رئیس‌جمهور تأمین خواهد شد. با این قرارگاه عملیاتی مدیریت بهتری در بیماری کرونا خواهیم داشت و باید وفاق و همدلی روزهای اولیه احیا شود.

وزیر بهداشت گفت: من بارها این نکته را گفته‌ام که هیچ جای دنیا نمی‌توان اپیدمی را نمی توان با خواهش جمع کرد و برخی جاها به استفاده از ابزارهای قضایی باید بهره گرفت و در برخی موارد مجبوریم از ظرفیت‌های قانونی برای کسی که به عمد و با آگاهی به دیگران ضربه می‌زند با استفاده از ابزارهای قضایی برخورد کنیم. ما در وزارت بهداشت به اندازه کافی بدنه کارشناس مقتدر و برنامه داریم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار