آلومینوم اراک - مس رفسنجان/ خطیبی و ربیعی به دنبال کسب اولین امتیاز لیگ برتری کشف انبار احتکار کالاهای اساسی در اراک اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در دستور کار نمایندگان فوتونیوز| پایش 500هکتار از تالاب میقان و دفن 45 لاشه پرنده بسیج، ثروت بزرگ و ذخیره‌ خداداد ملت ایران است/ دشمنان ملت همیشه می‌خواهند بسیج را نابود یا بی‌اثر کنند دیوار همیشه کوتاه آموزش و پرورش / سهم این وزارت خانه از سرانه پول ملی چقدر است؟ حزب‌الله عراق: آمریکا به دنبال «وقت‌کُشی» است / شرط مقاومت برای تداوم آتش بس تمام تغییرات کنکورهای ۱۴۰۰/ وزن آزمون دکتری ۲۴ساعته اصلاح شد پایتخت ۷ چگونه ساخته خواهد شد؟/ از دستمزد میلیاردی آقای بازیگر تا زمان پخش نامعلوم تحقیر آل‌سعود با یک شلیک/ موشکی که تمام سامانه‌های پدافندی عربستان را تسلیم کرد+تصاویر
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
کد خبر: 79252
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳

سوءاستفاده از اعتماد فامیلی عامل سرقت کارت بانکی

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری خانمی که با سوء‌استفاده از اعتماد یکی از اقوام خود اقدام به برداشت غیرمجاز از کارت بانکی وی کرده بود، خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ "احسان آنقی "رئیس پلیس فتا استان در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان اراکی مبنی بر برداشت 33 میلیون و 500 هزار ریال از حساب بانکی وی توسط فردی ناشناس موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد برداشت غیر مجاز از این شهروند اراکی توسط یک دستگاه POS از یک طلا فروشی در اراک انجام شده است .

این مقام انتظامی اظهار داشت: در ادامه تحقیقات پلیس متهم که از اقوام شاکی می باشد شناسایی و به پلیس فتا استان مرکزی احضار شد.

سرهنگ " آنقی " با اشاره به اعتراف متهم به برداشت 32 میلیون و 500 هزار ریال از حساب شاکی از طریق خرید طلا با سوء استفاده از اعتماد شاکی خاطر نشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی با بيان اینکه هرگز کارت بانکی و رمز عبور خود را در اختیار دیگران قرار ندهید، به شهروندان توصیه کرد: رمز اول و دوم کارت‌های بانکی خود به ویژه رمز اینترنتی آن را به صورت دوره‌ای تغییر دهید تا در صورت مفقود شدن یا سرقت مورد سوء‌استفاده قرار نگیرد.

سرهنگ آنقی یادآور شد: سرویس پیامکی تراکنش‌های بانکی خود را فعال کنید تا از هر‌گونه برداشت و واریزی به حساب‌های بانکی خود مطلع شوید تا در صورت برداشت غیرمجاز در اسرع وقت بتوانید مانع از برداشت‌های غیرمجاز دیگر شوید.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی گفت: در پایان از هم‌وطنان درخواست می کنم در صورت مواجهه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www. cyberpolice.ir بخش تماس با ما با پلیس فتا در میان بگذارند.

انتهای پیام/

captcha