سکوت خیانت‌بار سلبریتی‌ها در برابر ترور دانشمند هسته‌ای جان باختن ۳۹۱ بیمار کرونا در24 ساعت گذشته/27 استان در وضعیت قرمز اینستاگرام حذف مطالب مربوط به «شهید فخری‌زاده» را هم آغاز کرد قیمت پای مرغ هم از نرخ مصوب مرغ بیشتر شد/ هر کیلوگرم ۲۷۷۰۰ تومان مجلس به دنبال به صفر رساندن بازرسی‌های آژانس انرژی اتمی است ابتلای 31412 نفر به کووید۱۹ در استان مرکزی/شناسایی415 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته شهید «فخری زاده» برای تولید واکسن کرونا گام‌های بلند و قابل تقدیری برداشت/ایران اسلامی در برابر جنایت تروریستی ساکت نخواهد بود جزییات مرحله نهم فروش فوق العاده ایران خودرو اعلام شد +جدول شرایط همراهی مردم و اصناف فراهان در اجرای محدودیت‌های کرونایی ستودنی است روحانی: مسئولان کشور جنایت ترور شهید فخری‌زاده را بی‌پاسخ نمی‌گذارند
یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۸
کد خبر: 79246
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
آیت الله دری نجف آبادی:

برای رفع مشکلات نباید چشم به بیگانگان و عناصر خارجی داشت/ توجه به مسائل بهداشتی در بیماری کرونا باید مقدم بر درمان باشد

امام‌جمعه اراک با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات آمریکا و اعلام نتایج آن هیچ‌گونه تغییری در روند سیاست های جمهوری اسلامی نخواهد داشت گفت: ملت ایران در طول این چهل سال به این نقطه رسیده اند که برای نجات کشور نباید چشم به بیگانگان و عناصر خارجی داشت.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در همایش ائمه جمعه استان مرکزی گفت: امروز جهان اسلام برای سربلندی و موفقیت هیچ راهکاری مؤثر تر از وحدت و اتحاد مسلمانان بر روی ارزش ها نیست و این مسئله قطعاً می تواند منشا خیرات و برکات فراوانی باشد.

دری نجف آبادی اظهار کرد: امت اسلامی باید از هر کاری که موجب شکاف و از بین رفتن اتحاد می شود دوری کند و باید از همه توان برای اتحاد امت اسلامی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: وحدت امت اسلامی در برابر دشمنان خبیث آمریکائی ، اسرائیلی و اروپایی یک ضرورت مهم است و باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه اراک بیان کرد: امروز دشمن در کمین است و به دنبال سوء استفاده از برخی مسائل داخلی هستند و لذا باید هوشیار باشیم.

حمایت دولت مردان فرانسه در اهانت به ساحت پیامبر یک اقدام خبیثانه است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: موضع گیری فرانسوی ها و حمایت دولت مردان فرانسه در اهانت به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشان اسلام یک اقدام خبیثانه و غیر قابل قبول است و این ماهیت پلید، فاسد و استعمارگر غربی ها علیه اسلام را به وضوح نشان می دهد که اهداف سیاسی پشت پرده این اقدام وجود دارد و لذا امت اسلام باید نسبت به اینگونه توطئه ها هوشیارتر عمل کنند.

نتایج انتخابات آمریکا هیچ گونه تغییری در روند سیاست های ایران نخواهد داشت

وی با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات آمریکا و اعلام نتایج آن هیچ گونه تغییری در روند سیاست های جمهوری اسلامی نخواهد داشت افزود: ملت ایران در طول این چهل سال به این نقطه رسیده اند که برای نجات کشور قطعا نباید چشم به بیگانگان و عناصر خارجی داشت.

دری نجف آبادی اظهار کرد: امروز راه نجات اقتصاد کشور و بیرون رفت از شرایط فعلی رهایی از اقتصاد نفتی است که مهمترین راهبرد آن تحقق جهش تولید است.

امام جمعه اراک گفت: امروز نیازمند راه اندازی فرهنگ کار، خدمت و تلاش در جامعه هستیم و اگر می خواهیم شرایط کشور بهبود پیدا کند باید زندگی مصرفی هر ایرانی به زندگی تولیدی تبدیل شود و باید تمام تلاشمان را برای خودکفایی در برخی از عرصه ها به کارگیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه وابستگی شدید کشور در برخی زمینه ها امروز به یک معضل بزرگ تبدیل شده ادامه داد: باید در راستای نجات از وابستگی بیش از گذشته توجه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: راه اندازی اصلاح الگوی مصرف و تحقق جهش تولید از ارکان نجات اقتصاد کشور است که باید مورد توجه ملت ایران و مسئولین قرار گیرد و تحقق این امر مهم نیازمند عزم و اراده جهادی است.

دری نجف آبادی افزود: اقتصاد مقاومتی کلید واژه تحقق جهش تولید است که در ۲۴ محور و ۱۰۰ سرفصل تنظیم شده و باید در دستور کار همگان قرار گیرد.

اقتصاد متکی به منابع داخلی در دستور کار همگان قرار گیرد

امام جمعه اراک بیان کرد: اقتصاد متکی به منابع داخلی، توسعه صادرات، تولید محور، دانش محور ، دانش بنیان و از تولید به مصرف نه از واردات به مصرف باید در دستور کار همگان قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: استفاده حکیمانه ظرفیت های کشور برای تحقق جهش تولید و تولید مولد که به سرمایه می انجامد باید مورد توجه باشد.

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که امروز باید بیش از هر زمانی به آن توجه شود مسئله خانواده، تحکیم بنیان خانواده و مسئله باروری است که متاسفانه استان مرکزی وضعیت مناسبی در این خصوص ندارد و اگر مسئله خانواده آسیب ببیند قطعا جامعه اسلامی با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

توجه به مسائل بهداشتی در بیماری کرونا باید مقدم بر درمان باشد

دری نجف آبادی افزود: در خصوص مسئله بیماری کرونا بهداشت باید مقدم بر درمان باشد و اگر مسئله پیشگیری و توجه به دستورالعمل ها به شکل عمومی انجام شود قطعا شرایط بهتر خواهد شد.

امام جمعه اراک گفت: توجه بر مسجد محوری ، بسیج محوری و ائمه جماعت محوری بر روی پیشگیری در کرونا یک مسئله جدی است و باید از کلیه ظرفیت های موجود برای مقابله با کرونا استفاده کنیم تا ورودی بیمارستان ها و ابتلا به کرونا کاهش یابد.

وی قطع زنجیره آلودگی به کرونا را یک ضرورت مهم دانست که همه باید در این امر مهم مشارکت داشته باشند بیان کرد: ائمه جمعه و جماعت باید در امر مبارزه با کرونا پیشتاز و پیشگام باشند و تاکید بر ابتدای خط یعنی همان پیشگیری داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بسیج شوندگی آحاد و اقشار مختلف مردم برای مبارزه با کرونا باید توسط ائمه جمعه و جماعت با جدیت دنبال شود و همچنین در فاز سوم کمک مومنانه که بعد از دو فاز موفق در استان شروع شده مشارکت عموم مردم را انجام دهند.

دری نجف آبادی گفت: امیر جلیلوند یک سرمایه ارزشمند برای استان بود که عروج شهادت گونه ایشان عموم مردم استان و خصوصا نیروهای نظامی و انتظامی را در غم بزرگی فرو برد و همه باید تلاش کنیم که سرمایه ارزشمند نیروی انسانی با کرونا دچار آسیب نشود.

وی خاطرنشان کرد: آمادگی و آموزش نیروهای داوطلب برای کمک به کادر درمان باید مورد توجه باشد و در این راستا باید اقدامات زیرساختی در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/

captcha