نیروهای انقلاب وارد صحنه خواهند شد و دست دزدها را قطع می‌کنند/در بحث پالرمو و CFT مجمع کوچک‌ترین عقب‌نشینی از منافع مردم انجام نخواهد داد کار سختی در دیدار با آلومینیوم اراک داریم مردم فریب دوقطبی سازی برجام و fatf را نخواهند خورد/ همه امکانات جهش اقتصادی را داریم خنثی سازی توطئه هواپیماربایی در مسیر اهواز - مشهد توسط سپاه مسئولیت ها در جمهوری اسلامی امانت الهی است/باید ضریب مراقبت های کرونایی را افزایش بدهیم سیره ائمه خدمت رسانی به مردم است راه حل مشکلات معیشتی و گرانی را در جلسات متعدد به مسئولان تذکر داده‌ایم/ هر چه ستاد مقابله با کرونا در مورد سفر عید اعلام کرد، همه عمل کنند سقف افزایش حقوق کارمندان دولت ۲.۵ میلیون تومان شد بارش برف و باران در اکثر مناطق کشور/بارش‌های ۵ روزه در برخی استان‌ها پیام رهبر معظم انقلاب به هفتمین مراسم ملی شب خاطره جهادی
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۷
کد خبر: 79227
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
کارشناس سیاسی:

خشونت جزو ذات آمریکا است/ میلیون‌ها نفر از مردم ایالات متحده دچار فقر و محرومیت از خدمات پزشکی هستند

کارشناس سیاسی گفت: ناتوانی آمریکا در مقابله با کرونا اقتدار این کشور را در جهان پایین آورد و آمارها نشان می دهد که ۴۰ میلیون نفر در آمریکا گرسنه هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ رجبی، کارشناس سیاسی در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به سیستم حاکمیتی آمریکا گفت: وضعیت شکل گیری در آمریکا به گونه ارباب و رعیتی یا ارباب و برده ای است.

وی با اشاره به شکل گیری آمریکا افزود: سفیدپوست ها آمریکا را کشف کردند و تعداد زیادی از بومیان آن منطقه را به قتل رساند و عده ای را هم به بردگی گرفتند و تعداد از سیاه پوستان را از آفریقا برای بردگی به آمریکا آوردند.

رجبی با اشاره به اینکه فرهنگ کشور آمریکا برگرفته از خشونت است و خشونت جزو ذات فرهنگ آمریکا است اظهار کرد: مردم آمریکا علاقه به اسلحه و کشتار دیگری دارند و آمارها نشان می دهد میزان اسلحه در این کشور چند برابر جمعیت افراد است.

وی افزود: علی‌رغم شعارهای حقوق بشر که آمریکا برای سایر کشورها می‌دهد و حتی با کشورهای دیگر با بهانه‌های نقض حقوق بشر می‌جنگند اما خود آمریکا دچار تبعیض در سیستم حاکمیتی است.

رجبی اظهار کرد: تبعیض در این کشور در همه اشکال وجود دارد و اگر میزان بهره‌مندی سفیدپوست‌ها و سیاه‌پوست‌ها را در عرصه‌های مختلف بسنجیم، این فاصله بیش از چند برابر است.

کارشناس سیاسی گفت: شخصیت ترامپ با شعار ترجیح سفید پوست ها بر سیاه پوست ها و با احیای گذشته ننگین کشور سبب تشدید تبعیض نژادی در آمریکا شد.

وی با اشاره به افول آمریکا در جهان افزود: در گذشته کشورها و دولت های دیگر زیر سلطه آمریکا بودند اما دیگر کشورها حرف آمریکا را گوش نمی دهند.

رجبی افزود: در گذشته آمریکا ابرقدرتی اقتصادی بوده است اما اکنون سطح تجارت آمریکا کاهش یافته و در مقابل چین ۱۱ به ۱۶ است و همچنین بدهی ها ی آمریکا بیش از ناخالص داخلی می باشد.

کارشناس سیاسی اظهار کرد: خارج شدن آمریکا از توافقات در مذاکره با ایران نیز سبب بدبینی اروپا و کاهش اعتماد جهان به این کشور شد.

وی گفت: ناتوانی آمریکا در مقابله با کرونا اقتدار این کشور را در جهان پایین آورد و آمارها نشان می دهد که ۴۰ میلیون نفر در آمریکا گرسنه هستند.

رجبی افزود: در بحبوحه بزرگ‌ترین بحران بهداشتی و اقتصادی در طول نسل‌ها، میلیون‌ها نفر از مردم آمریکا دچار فقر و محرومیت از خدمات پزشکی شده‌اند.

کارشناس سیاسی اظهار کرد: این کشور جایگاه خود را به عنوان یک رهبر جهانی از دست داده است. آمریکا میان کاهلی و بی‌کفایتی گرفتار شده است.

رجبی با اشاره به اینکه اقتدار آمریکا در جهان زیر سوال رفته است و این بهم ریختگی آمریکا قابل جبران نیست خاطرنشان کرد: نگرانی ها از افزایش اعتراضات در آمریکا و تعداد کشته شده ها در تیراندازی ها در واقع همراهان همیشگی این کشور را از آمریکا جدا کرده است.

انتهای پیام/

captcha