۹ فوتی و شناسایی ۲۴۴مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی دیابت و فشارخون بالا خطر عوارض مغزی کووید ۱۹ را افزایش می دهند راز قتل خانم شازندی پس از 5 سال بر ملا شد/ سرقت طلاجات، انگیزه قتل قدردانی روسای دانشگاه های علوم پزشکی از رهبر معظم انقلاب بهره برداری از ۱۴ پروژه در محلات بسیج برنامه های خود را بر پایه تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدامات سلامت محور قرار داده است تقویت پایگاه های بسیج بر پایه مسجد محوری یکی از اولویت های مهم سپاه است اعلام اسامی داوران هفته سوم لیگ برتر/ «یاسر همرنگ» دیدار آلومینوم اراک و مس رفسنجان را سوت می زنند تردد و نزدیک شدن به تالاب میقان ممنوع است کف حقوق کارمندان و بازنشستگان 3.5 میلیون تومان می‌شود
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۱
کد خبر: 79110
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

تداوم 13روز آلاینده و تعطیلی کارگروه کاهش آلودگی هوا در اراک

علیرغم اینکه 13 روز متوالی هوای کلانشهر اراک در وضعیت ناسالم قرار دارد متأسفانه هیچ جلسه‌ای حتی کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک در این روزهای ناسالم برگزار نشده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، امروز شاخص کیفیت هوای اراک برای سیزدهمین روز متولی از ساعت 8 صبح در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

شاخص آلودگی هوای امروز به 120 رسید که بیانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس است.

آلاینده مسئول هوای اراک در روزهای اخیر ذرات کمتر از دو و نیم میکرون است و توصیه می‌شود مردم و به‌ویژه گروه‌های سنی حساس از جمله کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی و ریوی و سخت درمان از حضور در فضای باز خودداری کنند.

بر اساس پیش‌بینی جدید هواشناسی استان مرکزی، بررسی‌ها حاکی از تداوم پایداری هوا در روزهای آتی و حداقل تا روز یکشنبه 11 آبان ماه است که بر این اساس در این مدت به دلیل سکون نسبی جو و پایداری هوا، پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی در اراک همچنان وجود دارد.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون 27 روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک از طرح‌های ملی است که در راستای کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک در سال ۱۳۸۶ در جلسه هیات وزیران به تصویب رسید.

علیرغم اینکه سیزده روز متوالی هوای کلانشهر اراک در وضعیت ناسالم قرار دارد متأسفانه هیچ جلسه‌ای حتی کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک در این روزهای ناسالم برگزار نشده است.

هر چند این روزها بیماری کرونا و بی توجهی مسئولین استانی آلودگی هوا را تحت تأثیر خود قرار داده است آلودگی هوا به قدری مهم است که کمتر کسی را می توان در اراک پیدا کرد که به این موضوع بی تفاوت باشد و بخواهد این موضوع را از ذهن خود به دور کند.

امیدواریم مسئولین با برگزاری منظم کارگروه کاهش آلودگی هوا و اتخاذ تصمیمات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت گام های محکمی را در جهت کاهش آلودگی هوا بر دارند.


انتهای پیام/

captcha