علی کریمی: هیچ پیشنهادی از هیچ جایی ندارم نامه بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای رد FATF عربستان: شرط اصلی شرکت در حج، دریافت واکسن کروناست جزئیات ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر احمدی‌نژاد و ترور آرمان‌های سوم تیر مبادله رمز ارزها در کشور ممنوع است ریز و درشت طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی/ جایگزین نسخه الکترونیکی در روزهای قطع اینترنت چیست؟ تعبیر وارونه خواب‌های برجامی رئیس دولت تدبیر/ آقای روحانی؛ بالاخره فقط ترامپ علیه برجام بود یا همه دنیا؟! الزام واشنگتن به پرداخت ۱.۳ میلیون دلار خسارت به صدا و سیما/ ماجرا از چه قرار است؟ تشکیل تیم های ارزیابی دستگاه های اجرایی از سال آینده دراستان مرکزی
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۹
کد خبر: 79055
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۶
کارشناس مسائل بین الملل:

سیاست های کلان آمریکا با تغییر رئیس جمهور عوض نخواهد شد/ ایران باید به توان داخلی خود تکیه کند

هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در خصوص تاثیر انتخابات آمریکا بر اوضاع داخلی ایران خصوصا وضعیت اقتصادی کشور، گفت: بررسی سابقه رؤسای جمهور هفت دهه گذشته ایالات متحده آمریکا نیز مؤید این موضوع است که منافع اسرائیل در اولویت آنان است و اگرچه در ادبیات گفتمانی آنها تفاوت هایی وجود داشته باشد ولی در رفتار و سیاست های کلان رؤسای جمهور آمریکا، هیچ تفاوتی وجود ندارد.

حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص تاثیر انتخابات آمریکا بر اوضاع داخلی ایران خصوصا وضعیت اقتصادی کشور، گفت: انتخاب هر یک از نامزدهای حزب دموکرات یا جمهوری خواه در ایالات متحده آمریکا، تاثیر خاصی بر شرایط اقتصادی ایران نخواهد گذاشت.

وی افزود: هر یک از نامزدهای هر دو حزب در برابر لابی صهیونیستی تعهد می دهند که امنیت این رژیم را در اولویت سیاست خارجی خود قرار بدهند و با کشورهایی که در تقابل با رژیم صهیونیستی هستند برخورد کنند.

هانی زاده ادامه داد: بررسی سابقه رؤسای جمهور هفت دهه گذشته ایالات متحده آمریکا نیز مؤید این موضوع است که منافع اسرائیل در اولویت آنان است و اگرچه در ادبیات گفتمانی آنها تفاوت هایی وجود داشته باشد ولی در رفتار و سیاست های کلان رؤسای جمهور آمریکا، هیچ تفاوتی وجود ندارد.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به احتمال برنده شدن جو بایدن در انتخابات آتی آمریکا، تصریح کرد: البته ممکن است با انتخاب شدن بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده، شاهد تاثیری فوری و موقت بر بازار ایران باشیم ولی در دراز مدت همان سیاست های کلانی که در دوران ترامپ دنبال می شد، در دوران او هم دنبال خواهد شد.

وی با اشاره به اظهارات جو بایدن در سال 2003 و پس از سرنگونی رژیم صدام، گفت: او که در آن زمان رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا بود، طرح تقسیم کشور عراق به سه کشور شیعه نشین، سنی نشین و کُرد نشین، به کنگره آمریکا ارائه داد و بر تجزیه این کشور که در راستای طرح خاورمیانه جدید بود، اصرار داشت. لذا هیچ گونه فرقی میان دو نامزد فعلی انتخابات آمریکا در سیاست های کلان و خصوصا برخورد با ایران وجود ندارد.

هانی زاده خاطرنشان کرد: لذا ایران نباید منتظر نتیجه انتخابات آمریکا باشد و باید با تقویت اقتصاد داخلی و تکیه بر امکانات بومی حرکت کند و چشم دوختن به انتخاب هر یک از نامزدها، کمکی به اقتصاد ایران نخواهد کرد.

انتهای پیام/

captcha