۹ فوتی و شناسایی ۲۴۴مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی دیابت و فشارخون بالا خطر عوارض مغزی کووید ۱۹ را افزایش می دهند راز قتل خانم شازندی پس از 5 سال بر ملا شد/ سرقت طلاجات، انگیزه قتل قدردانی روسای دانشگاه های علوم پزشکی از رهبر معظم انقلاب بهره برداری از ۱۴ پروژه در محلات بسیج برنامه های خود را بر پایه تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدامات سلامت محور قرار داده است تقویت پایگاه های بسیج بر پایه مسجد محوری یکی از اولویت های مهم سپاه است اعلام اسامی داوران هفته سوم لیگ برتر/ «یاسر همرنگ» دیدار آلومینوم اراک و مس رفسنجان را سوت می زنند تردد و نزدیک شدن به تالاب میقان ممنوع است کف حقوق کارمندان و بازنشستگان 3.5 میلیون تومان می‌شود
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
کد خبر: 78996
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
ضرورت تدبیر و برنامه ریزی برای رفع ولنگاری فرهنگی در ورزش بانوان؛

ویروس بی حیایی بسیار خطرناک تر از ویروس کرونا است/باز بودن همه پارک ها به جز پارک بانوان در شرایط کرونایی در تناقض است

یکی از بانوان شهر اراک گفت: از مسئولین انتظار می رود تدبیری بیندیشند که فضا برای ورزش بانوان در پارک بانوان فراهم شود تا زمینه را برای عده ای سودجو و افرادی که می خواهند ولنگاری فرهنگی را در جامعه اسلامی ترویج دهند فراهم نباشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ چند روز گذشته کلیپی با محتوای ورزش بانوان به طور ساختارشکنانه در یکی از پارک های سطح شهر اراک منتشر شد که موجب دل آزردگی بسیاری از همشهری ها و حتی بانوان از این رفتار نامناسب شد.

با توجه به وجود پارک بانوان در شهر اراک تا حدودی خلأء ها در این خصوص را برطرف کرده بود اما در طی این هشت ماه گذشته شاهد تعطیلی این پارک هستیم و این مسئله توجیهی برای انجام برخی رفتارهای خارج از عرف را فراهم کرده است.

ویروس بی حیایی بسیار خطرناک تر و آسیب پذیر تر از ویروس کرونا است

صالحی یکی از بانوان شهر اراک در این خصوص به خبرنگار دیار آفتاب؛ با اشاره به اینکه اینگونه رفتار بانوان تنها ساختارشکنی و خارج از چارچوب حقوق شهروندی است، گفت: قطعا چنین رفتارهای زشت و ناپسندی با توجیه ورزش نوعی بی احترامی به بانوان محسوب می شود و امنیت روانی جامعه اسلامی را دچار خدشه می کند.

وی با بیان اینکه ویروس بی حیایی بسیار خطرناک تر و آسیب پذیر تر از ویروس کرونا است، گفت: متأسفانه در طی چند وقت گذشته شاهد برخی رفتارهای ساختار شکنانه در جامعه به اسم ورزش هستیم که قطعا این نوع رفتارها زیبنده جامعه اسلامی و ایرانی نیست.

این شهروند اراکی خاطر نشان کرد: از مسئولین انتظار می رود تدبیری بیندیشند که فضا برای ورزش بانوان در پارک بانوان فراهم شود تا زمینه را برای عده ای سودجو و افرادی که می خواهند ولنگاری فرهنگی را در جامعه اسلامی ترویج دهند فراهم نباشد.

حال با توجه به انتقادات گسترده ای که به مسئولین شهری در طی این چند روز شده است به سراغ دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر اراک رفتیم تا علت بسته بودن پارک بانوان و باز بودن مابقی پارک ها را جویا شویم.

باز بودن همه پارک ها به جز پارک بانوان در شرایط کرونایی در تناقض است

علیرضا مرادی، عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ در این خصوص گفت: نفس ورزش هم برای خانم ها و هم برای آقایان و خصوصا در شرایط کرونایی اقدام خوبی است اما انجام رفتارهای ساختار شکنانه و غیر منطقی در فضاهای باز توسط بانوان بحث دیگری است و غیر قابل قبول می باشد.

وی با اشاره به عدم محدودیت برای پارک های شهر اراک در شرایط کرونایی علیرغم مصوبه ستاد مبارزه با کرونای استان بیان کرد: تنها پارکی که در شهر اراک محصور و به شکل قابل کنترل است پارک بانوان می باشد و پارک های دیگر قابلیت کنترل و محصور شدن ندارند و سیستم اجرایی شهرداری توان نگهبان گذاشتن برای همه پارک ها را ندارد و به نوعی توان بستن پارک ها وجود ندارد.

مرادی با اشاره به رفتار عده ای از بانوان در یکی از پارک های شهر اراک گفت: در این خصوص دو مشکل جدی وجود دارد اول اینکه افرادی که این حرکات ناشایست را انجام می دهند ممکن است از نظر فرهنگی و اجتماعی مشکلاتی داشته باشند و مشکل دوم بحث قوانین بازدارنده است که باید به طور جدی اجرا شود.

وی افزود: وقتی افراد و یا گروهی چالش هایی از این عنوان را در جامعه اسلامی ایجاد می کنند در اینجا چه افراد و نهادهایی باید پاسخگو باشند؟ و مرجع رسیدگی کننده در اینجا کیست؟ که این مسئله باید به آن توجه کرد چراکه طبیعتا شهرداری نیروی لازم برای کنترل اینگونه مسائل را ندارد و قطعا اگر هم ورود کند مشکلات و مسائل اجتماعی دیگری به وجود خواهد آمد و امروز نهادها و دستگاه های مسئول باید نسبت به ساختار شکنی اینگونه افراد باید پاسخگو باشند.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک با بیان اینکه بسته بودن پارک بانوان و عدم محدودیت برای پارک های دیگر شهر نوعی تناقض محسوب می شود، گفت: سوال قابل تأمل اینجاست که با وجود اینکه شهر اراک پارکی با تجهیزات کامل برای ورزش بانوان دارد و فضای آن هم باز می باشد و از نظر کنترل جمعیت می توان آن را کنترل کرد و بر دستورالعمل ها نظارت داشت چرا این پارک هم اکنون بسته است؟

وی افزود: پیگیری چرایی بسته بودن پارک بانوان با این توضیحات قطعا در سریعترین فرصت انجام خواهد شد و نیاز به شنیدن صحبت ها و نظرات خود مردم هم در این خصوص هستم.

ایجاد محدودیت برای ورزش بانوان قطعا قابل پیگیری است

علي جعفر محصولي عضو شوراي اسلامي كلانشهر اراك در گفتگو با دیار آفتاب؛ نیز در این خصوص گفت: در چندین سال پیش بحث ورزش جمعی در کشور راه افتاده که شهر اراک هم در این مسئله مستثنی نبوده و در این راستا برای بانوان محلی مناسب با عنوان پارک بانوان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: پارک بانوان بسیاری از ظرفیت ها برای خانم ها در نظر گرفته شده و امکاناتی که در بسیاری از پارک ها وجود ندارد در آنجا تعبیه شده است اما مسئله تعطیلی آن در شرایط کرونا و ایجاد محدودیت برای ورزش بانوان قطعا قابل پیگیری است.

محصولی با اشاره به چرایی تعطیلی پارک بانوان بیان کرد: ستاد استانی مقابله با کرونای استان با ریاست استاندار تصمیم بر تعطیلی پارک بانوان گرفته است و شورای شهر به عنوان یکی از اعضای این ستاد تعطیلی را با توجه به رفتار خارج از عرف و ساختارشکنانه برخی از بانوان پیگیری خواهد کرد.

وی ادامه داد: بنا بر تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا کلیه پارک های شهر اراک باز هستند و تنها پارک بانوان بسته می باشد و اگر این مسئله باعث انجام رفتارهای نامناسب برخی شده باید پیگیری شود تا شاهد این رفتار در جامعه اسلامی نباشیم

عضو شوراي اسلامي كلانشهر اراك در پایان خاطر نشان کرد: کسی با ورزش بانوان مشکلی ندارد اما مسئله ساختار شکنی بسیار با مسئله ورزش متفاوت است و اینگونه رفتار شایسته جامعه اسلامی نیست.

انتهای پیام/

captcha