۱۵ فوتی و شناسایی ۲۲۲مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی آزادی ۲ هزار و ۴۹۳ زندانی غیر عمد با مشارکت قوه قضائیه در سال جاری/ تا پایان هفته بسیج ۱۰۰۰ زندانی آزاد خواهند شد مشکل کشور، نداشتن راهکار نیست نیازمند همت، شجاعت و اهتمام جدی هستیم/ مسیر رفع تحریم را یک‌بار امتحان کردیم اما به نتیجه ای نرسید نیروهای بسیج اصناف برای تنظیم بازار آمادگی دارند/ ظرفیت بسیج برای صادرات ماسک تشکیل قرارگاه جهادی سلامت در 25 محله ساوه/توزیع ۱۰۰۰ بسته معیشتی در رزمایش کمک‌های مومنانه تفکر بسیجی برای ملت نقطه اتکا، اعتماد و آرامش درونی است ‌ورود ۷۰ دستگاه ناوگان تولید داخل به شبکه ریلی‌/ افتتاح لکوموتیو داخلی «پارس 33» «انرژی هسته‌ای» چگونه به رینگ مبارزه با کرونا آمد؟ نحوه ثبت‌نام متقاضیان وام یک میلیونی/ یارانه کمک معیشتی به 30 میلیون نفر پرداخت می‌شود کمبود ویتامین D خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۷
کد خبر: 78988
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
رئیس کل دادگستری استان مرکزی :

اعتقاد به تفکر انقلابی و حرکت جهادی اصلی اساسی در دستگاه قضایی است

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: دستگاه قضا به هیچ عنوان نمی‌پذیرید فردی در این دستگاه اعتقادی به تفکر انقلابی و حرکت جهادی نداشته باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛حجت الاسلام سیدعبدالمهدی موسوی در حاشیه حضور در شهرستان فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر گفت: دستگاه قضا به هیچ عنوان نمی‌پذیرید فردی در این دستگاه اعتقادی به تفکر انقلابی و حرکت جهادی نداشته باشد.

وی افزود: یکی از رویکردهای جدید دستگاه قضا حضور در شهرستان‌ها با هدف بررسی مسائل حقوقی، قضایی و مدیریتی حوزه قضایی، بررسی مسائل و مشکلات مراجعین، ترویج سیاست‌های اصولی دستگاه قضا و دیدار چهره به چهره با کارکنان ادارات زیرمجموعه است که در این راستا طی ماه‌های گذشته در شهرستان‌های مختلف استان حضور پیدا کرده‌ایم.

موسوی تصریح کرد: قوه قضاییه مسائل را با جدیت رصد و برای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب با جدیت پای کار است، امروز شاهد تلاش‌های این دستگاه در زمینه اعتمادزایی، افزایش رضایتمندی مردم هستیم که به لطف الهی به نتایج خوبی نیز دست پیدا کرده‌ایم.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: در استان مرکزی توجه به منویات رهبر معظم انقلاب و دستور اکید رئیس دستگاه قضا در زمینه تلاش برای اعتمادزایی و احقاق حق مردم در رسیدگی سریع به دادخواست‌های آنان در دستور کار است، ما اعتقاد داریم راه نجات کشور مدیریت انقلابی و جهادی است و در این زمینه تلاش خود را به کار خواهیم بست.

وی گفت: در دستگاه قضا نباید دادخواست محور بود، بلکه باید به استقبال رفت و در جاهایی که ممکن است بر اساس پیش‌بینی‌ها به امر پیشگیری پرداخت.

موسوی با اشاره به اینکه اجرایی شدن شعار سال نیز یکی دیگر از اولویت‌های مهم دادگستری است، افزود: در حال حاضر شرایط اقتصادی بسیار سختی را پشت سر می‌گذاریم، مردم در تامین معیشت دچار مشکل هستند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: آمار بالای سرقت‌های خرد در استان رابطه مستقیمی با وضع معیشت مردم دارد، گرفتاری‌ها و مشکلات اقتصادی مردم را به سمت جرم سوق داده است، مردم ذاتا خلافکار نیستند، لذا باید تدابیری اندیشید که مشکلات اقتصادی را در حد توان کاهش داد، بانک‌ها باید پای خود را از گلوی بخش تولید بردارند تا با اشتغال بتواند بخشی از مشکلات را کاست.

انتهای پیام/

captcha