جاسب بهشت گمشده استان مرکزی پایان انتظار برای آغاز هیجان تمام نشدنی/«سفیر عشق» آماده انتشار علت انفجار قیمت ها کم لطفی رئیس جمهور است/ جدا کردن بخش بازرگانی کشاورزی از وزرات جهاد دور زدن قانون بود بسیج یکی از ظرفیت های بزرگ امت اسلام برای دست یابی به قدرت همه جانبه است توزیع یک هزار بسته معیشتی به مناسبت هفته بسیج در زرندیه فکری به دومین تیم تبریزی رسید/خادم کشتی رفت/خداحافظی سارادونا در اوج رونمایی از نخستین نامزد ۱۴۰۰ / نسخه سرکوب کرونا / مرغ‌های ذخیره شده کجا هستند؟ ۱۵ فوتی و شناسایی ۲۲۲مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی آزادی ۲ هزار و ۴۹۳ زندانی غیر عمد با مشارکت قوه قضائیه در سال جاری/ تا پایان هفته بسیج ۱۰۰۰ زندانی آزاد خواهند شد مشکل کشور، نداشتن راهکار نیست نیازمند همت، شجاعت و اهتمام جدی هستیم/ مسیر رفع تحریم را یک‌بار امتحان کردیم اما به نتیجه ای نرسید
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
کد خبر: 78933
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
آیت الله دری نجف آبادی؛

مردم مسئله کرونا را جدی بگیرند/ دولت در بخش مسکن با حمایت واقعی هزینه ها را کم کند

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه این روزها موج سوم کرونا جامعه را بسیار تحت‌فشار قرار داده است گفت: تقاضا داریم مردم این مسئله را جدی بگیرند، ماسک بزنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند و از اجتماعات غیر ضرور بپرهیزند.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اراک با گرامیداشت و تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: امیدواریم شاخص‌های امنیت اجتماعی، خانوادگی و امنیت ملی ما روزبه‌روز پیشرفت کند؛ مردم ما قدرشناس‌اند و امنیت بدون مردم و مردم بدون امنیت معنا نداد چراکه امنیت برای مردم است، نیروی انتظامی نیز در سراسر کشور در خدمت ملت شریف است.

در سایه امنیت و عدالت رفاه و آسایش اجتماعی معنا پیدا می‌کند

امام‌جمعه اراک در ادامه با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) افزود: همه مردم باید به سه مسئله پایبند باشند که در رأس همه امور اول امنیت، دوم عدالت و سوم رفاه عمومی است، مردم می‌توانند با این سه اصل بسیار مهم زندگی با تقوا، اخلاق و معنویت داشته باشند.

وی با بیان اینکه اسلام امنیت را با عدالت می‌خواهد تصریح کرد: امنیت و عدالت در اسلام با هم آمیخته است، جنایتکاران عالم مثل اسرائیل هم ممکن است امنیت برقرار کنند ولی این امنیت با ظلم است، در سایه امنیت و عدالت است که رفاه و آسایش اجتماعی نیز معنا پیدا می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به شهادت شهید آمر به معروف «محمد محمدی» در هفته اخیر نیز گفت: یک جوان عزیز در تهران امربه‌معروف می‌کند چطور یاغی‌ها به خاطر یک تذکر لسانی که وظیفه همه است به او حمله می‌کنند و جنایت می‌آفرینند، این نشان می دهد که اگر دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و دستگاه قضایی با این‌ها برخورد قاطع نداشته باشند آرامش از همه سلب می‌شود.

برای ما چه فرقی می‌کند که چه کسی در آمریکا روی کار بیاید/ جمهوری‌خواه یا دموکرات برای ما چه نفعی داشته‌اند

دری نجف‌آبادی با تأکید بر اینکه دشمنان ما همواره به دنبال اهداف پلید خودشان هستند افزود: آمریکایی‌ها می‌گویند ایران در انتخابات آمریکا دخالت می‌کند این دروغ است برای ما چه فرقی می‌کند که چه کسی در آمریکا روی کار بیاید، جمهوری‌خواه یا دموکرات برای ما چه نفعی داشته‌اند.

امام‌جمعه اراک اظهار کرد: این‌ها با ملت خودشان با سیاه‌پوستان با بدترین شکل ممکن برخورد می‌کنند، روابط آمریکایی‌ها برای منافع خودشان است آن‌ها از جنگ جهانی تا امروز فقط غارت کرده‌اند، این‌ها حتی نمی‌گذارند ما برای مردم دارو بخریم و همانطور که امام(ره) فرمود ما رابطه گرگ‌ومیش را نمی‌خواهیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در خصوص برخی اظهارنظرهای داخلی پیرامون ارتباط با آمریکا تصریح کرد: در جمهوری اسلامی در این مسائل تصمیم‌گیرنده مقام معظم رهبری است و دیگران نباید حاشیه بروند که دشمن سوءاستفاده کند.

مردم مسئله کرونا را جدی بگیرند/ دولت در بخش مسکن با حمایت واقعی هزینه ها را کم کند

دری نجف‌آبادی با بیان اینکه این روزها موج سوم کرونا جامعه را بسیار تحت‌فشار قرار داده است افزود: تقاضا داریم مردم این مسئله را جدی بگیرند،  ماسک بزنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند و از اجتماعات غیر ضرور بپرهیزند.

وی ادامه داد: در ماه ربیع‌الاول هستیم و برگزاری عروسی‌ها حتی با توجه به شرایط اقتصادی لازم نیست تشریفاتی باشد، ازدواج‌ها ساده برقرار شود و سعی کنیم تا شر این بیماری کنده شود، در عین انجام همه مراقبت‌ها نیاز به دعا هم هست، این یک امتحان بزرگ است.

امام‌جمعه اراک در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر اینکه امیدواریم مشکلات مسکن نیز به صورت جدی برطرف شود گفت: در این رابطه در استان مرکزی هم تصمیماتی گرفته‌شده است، مسئولین دولت هم روز گذشته گزارشی دادند و هم اعتراف کردند که طی این چند سال قصوری در این زمینه صورت گرفته است.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: بهترین حالت این است که افراد حداکثر 15 تا 20 درصد از هزینه‌های سبد معیشت خود را برای مسکن بپردازند، باید کاری بکنیم که کسانی که درآمد ثابت دارند نخواهند بابت مسکن هزینه‌های کمرشکن بدهند؛ ما زمین‌داریم و باید شهرها را با ساخت مسکن های مناسب توسعه بدهیم، دولت می‌تواند حمایت واقعی انجام بدهد و باید هزینه‌ها را کم کند نه اینکه اضافه هم بکند.

بزرگ‌ترین آیه خداوند آیه امت و ولایت است

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در بخشی دیگر از خطبه ها ضمن گرامیداشت ایام ماه ربیع‌الاول گفت: این ماه عزیز متعلق به وجود نورانی امام حسن عسگری (ع) است، تاریخ ائمه (ع) از غدیر خم تا شهادت امام عسگری (ع) تاریخ 250 ساله بسیار باعظمتی است و مقام معظم رهبری آن را به انسان 250 ساله یاد می‌کنند.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: سه امام بزرگوار بعد از امام رضا(ع) در تقیه زیستند و امام حسن عسگری (ع) تا آخر عمر با برکتشان تحت نظر بودند؛ بزرگ‌ترین آیه خداوند آیه امت و ولایت است و امروز هم قلب تپنده عالم وجود نورانی قائم آل محمد (عج) است.

انتهای پیام/

captcha