۹ فوتی و شناسایی ۲۴۴مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی دیابت و فشارخون بالا خطر عوارض مغزی کووید ۱۹ را افزایش می دهند راز قتل خانم شازندی پس از 5 سال بر ملا شد/ سرقت طلاجات، انگیزه قتل قدردانی روسای دانشگاه های علوم پزشکی از رهبر معظم انقلاب بهره برداری از ۱۴ پروژه در محلات بسیج برنامه های خود را بر پایه تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدامات سلامت محور قرار داده است تقویت پایگاه های بسیج بر پایه مسجد محوری یکی از اولویت های مهم سپاه است اعلام اسامی داوران هفته سوم لیگ برتر/ «یاسر همرنگ» دیدار آلومینوم اراک و مس رفسنجان را سوت می زنند تردد و نزدیک شدن به تالاب میقان ممنوع است کف حقوق کارمندان و بازنشستگان 3.5 میلیون تومان می‌شود
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۱
کد خبر: 78862
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۴
نائب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی:

داوطلبان جدید شوراهای شهر باید آزمون بدهند/ داشتن برنامه شرط حضور در شوراهای شهری

آصفری نائب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس، گفت: قانون انتخابات شوراهای شهری با اصلاحاتی تقدیم صحن علنی می شود؛ از جمله اصلاحات آن می توان به برگزاری آزمون برای داوطلبان جدید اشاره کرد که افراد در صورت قبولی می توانند در انتخابات شرکت کنند.

محمدحسن آصفری نائب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص جزئیات طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها، گفت: این قانون در کمیسیون بررسی شده است و با اصلاحات جدیدی تقدیم صحن علنی خواهد شد.

وی تشریح کرد: از جمله موارد اصلاحی آن برگزاری آزمونی از طرف سازمان سنجش برای افرادی است که برای اولین بار خواهان ثبتنام در انتخابات شوراهای شهر هستند. در این آزمون سوالاتی در مورد شهرداری و شهرسازی و مواردی از این دست از داوطلبان جدید گرفته می شود و افراد در صورت قبولی می توانند در انتخابات شرکت کنند. البته افرادی که قبلا عضو شورا بودند از این آزمون مستثنی هستند.

آصفری اضافه کرد: از دیگر موارد اصلاحی می توان به الزام داوطلبان جهت ارائه برنامه برای حضور در شوراهای شهری اشاره کرد. همچنین افراد داوطلب نباید شورا را جایگاهی برای طرح مسائل سیاسی بدانند، بلکه باید با نگاه عمران و توسعه شهری وارد این عرصه شوند.

نماینده مردم اراک در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: همچنین اختیارات شوراها را تا حدودی بالاتر بردیم و در شورای حل اختلاف اصلاحاتی صورت دادیم تا با حضور نمایندگانی از وزارت کشور، دادستانی و سه قوا برگزار شود تا اگر مصوبات شوراها در آنجا رفت و مورد بررسی قرار گرفت، مصوباتی نباشد که مانعی برای مردم ایجاد کند.

انتهای پیام/

captcha