سکوت خیانت‌بار سلبریتی‌ها در برابر ترور دانشمند هسته‌ای جان باختن ۳۹۱ بیمار کرونا در24 ساعت گذشته/27 استان در وضعیت قرمز اینستاگرام حذف مطالب مربوط به «شهید فخری‌زاده» را هم آغاز کرد قیمت پای مرغ هم از نرخ مصوب مرغ بیشتر شد/ هر کیلوگرم ۲۷۷۰۰ تومان مجلس به دنبال به صفر رساندن بازرسی‌های آژانس انرژی اتمی است ابتلای 31412 نفر به کووید۱۹ در استان مرکزی/شناسایی415 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته شهید «فخری زاده» برای تولید واکسن کرونا گام‌های بلند و قابل تقدیری برداشت/ایران اسلامی در برابر جنایت تروریستی ساکت نخواهد بود جزییات مرحله نهم فروش فوق العاده ایران خودرو اعلام شد +جدول شرایط همراهی مردم و اصناف فراهان در اجرای محدودیت‌های کرونایی ستودنی است روحانی: مسئولان کشور جنایت ترور شهید فخری‌زاده را بی‌پاسخ نمی‌گذارند
یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۸
کد خبر: 78805
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
عضو هیئت رئیسه مجلس مطرح کرد

استیضاح روحانی بازی در پازل دشمن است/ نتیجه استیضاح چیزی جز فشار بیشتر بر مردم نیست

سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس، گفت: ضمن احترام ویژه ای که برای نمایندگان خواستار استیضاح رئیس جمهور قائلم و آن ها را دلسوزان کشور می دانم ولی این مسئله جز اینکه مشکلات مردم را بیشتر می کند و آشفتگی و چند دستگی میان جناح متدینین و انقلابیون به وجود می آورد، خروجی دیگری ندارد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به درخواست برخی نمایندگان جهت استیضاح رئیس جمهور، گفت: عملکرد این دولت به هیچ عنوان رضایت بخش نیست و فشار بسیاری بر مردم در این دولت وارد شده است. همین امر باعث شده تا برخی نمایندگان درخواست استیضاح رئیس جمهور را داشته باشند که تعدادشان به 60 نفر رسیده است ولی باید از نمایندگان پرسید آیا این کار بازی در پازل دشمن نیست!

وی افزود: اصلاح طلبان به دنبال این هستند که روحانی را از کار برکنار کنند. البته برخی از نمایندگان مجلس که از دوستان ما هستند هم از کم کاری دولت خصوصا در بخش اقتصادی شکایت دارند و برای وادار کردن او به حرکت این اقدام را پیگیری می کنند.

سلیمی ادامه داد: چند نکته در اینجا مطرح است. اول اینکه فرض بگیریم رئیس جمهور استیضاح شود، بنا بر قانون معاون اول او یعنی جهانگیری عهده دار مسئولیت می شود که تند تر از روحانی است و انتخابات را او برگزار می کند. ضمن اینکه دولتی که الان به سختی پاسخگوی اقدامات خود است، پس از استیضاح رئیس جمهور، به هیچ عنوان پاسخگو نخواهد بود و دست دولت برای مظلوم نمایی باز می شود. دولتی که الان کم کار است، پس از استیضاح کار را کاملا رها می کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: نکته بعدی اینکه برداشتن رئیس دولت ها از سر کار، پروژه ای آمریکایی است که این پروژه را در کشورهای عراق، لبنان و ایران دنبال می کنند. آن ها با این کار به دنبال ایجاد آشوب در کشور ها هستند و البته در دو کشور عراق و لبنان به نتیجه هم رسیدند. عادل عبدالمهدی در عراق و سعد حریری در لبنان از رأس کار برکنار شدند و مشاهده شد که چه وضعیتی در آنجا حاکم شد. لذا اگر این اتفاق در ایران هم رخ دهد دشمن فشار خود را بر کشور بیشتر می کند.

وی افزود: این کار همچنین بازی کردن در زمین اصلاح طلبان است؛ همان هایی که امروز ندای استعفای روحانی را سر می دهند همان هایی هستند که نقش پر رنگی در ایجاد وضع فعلی داشتند. این افراد که تا دیروز اگر کوچکترین انتقادی به رئیس جمهور می شد، فریادشان بلند می شد، چه شده است که امروز مقاله می نویسند و مصاحبه می کنند که رئیس جمهور باید استعفا دهد.

سلیمی تاکید کرد: لذا ضمن احترام ویژه ای که برای نمایندگان خواستار استیضاح رئیس جمهور قائلم و آن ها را دلسوزان کشور می دانم ولی این مسئله جز اینکه مشکلات مردم را بیشتر می کند و آشفتگی و چند دستگی میان جناح متدینین و انقلابیون به وجود می آورد، خروجی دیگری ندارد. از طرف دیگر دولت کار را بیش از حال حاضر رها می کند و وضعیت بدتر می شود و به دنبال آن فشار بر مردم چند برابر می شود.

وی تصریح کرد: در این مقطع باید دید آیا استیضاح رئیس جمهور گشایشی در زندگی مردم ایجاد می کند؟ معلوم است که اینطور نیست و فشار بر مردم بیشتر می شود و به این علت که نمی خواهیم بیش از این به مردم فشار وارد شود، این کار را به مصلحت نمی دانیم. لذا ضمن احترام به نمایندگان خواستار استیضاح، نباید به دنبال روشی باشیم که نتیجه اش به نفع دشمن باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به نظر رهبر انقلاب مبنی بر فعالیت دولت تا پایان دوره قانونی خود، خاطرنشان کرد: البته این گفته ایشان نیز از این جهت است که می دانند دشمن کجا را مد نظر قرار داده است و برای نقش بر آن کردن نقشه او چنین سخنی می گویند.

انتهای پیام/

captcha