ایران جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری دعوت کرد اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی واکسیناسیون معلمان بدون تاریخ معلوم/ مدارس مهر امسال حضوری می‌شوند؟
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶
کد خبر: 78743
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۹
مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک:

اراک و ساوه در زمره شهرهای پرخطر در شیوع ویروس کرونا قرار دارند

مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در شصت و پنجمین جلسه ستاد مدیریت کرونا استان مرکزی گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت اراک و ساوه در زمره شهرهای پرخطر در شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ مهر علی مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در شصت و پنجمین جلسه ستاد مدیریت کرونا استان مرکزی گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت اراک و ساوه در زمره شهرهای پرخطر در شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است.

مهرعلی اظهار کرد: هرگاه روند رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه رو به تنزل رفت، میزان شیوع بیماری و موارد ابتلا بالا می رود و اگر قرار بر مدیریت بیماری است باید اصل اول که رعایت پروتکل های بهداشتی است به شدت مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: طبق اعلام وزارت بهداشت در هفته گذشته اراک و ساوه جزو شهرهای پرخطر قرار داشته اند و طبق این شرایط باید فقط صنوف و اماکن در درجه یک فعالیت داشته باشند ولی متاسفانه در برخی فرمانداری ها به تشکیل کارگروه نظارتی توجه نمی شود در حالی که باید در کنار ظرفیت های حاکمیتی از ظرفیت های مردمی، سمن ها و خوداظهاری دستگاه های اجرایی استفاده شود.

مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: بالاخره ۲۰ درصد پرسنل ادارات پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند و مدیران می توانند به ازای همین ۲۰ درصد اخطار کتبی داده باشند، ولی چنین چیزی را شاهد نیستیم و فرآیند معیوب است، طبق مصوبه ستاد، اتوبوس ها باید با ۵۰ درصد ظرفیت حرکت کنند ولی ۳۰ درصد بیشتر از ظرفیت هم مسافر سوار می کنند.

مهرعلی بیان کرد: اعلام شد که باشگاه های بدنسازی تعطیلند، اما همچنان فعالند، هیچ تور گردشگری و مسافرتی در شهرهای دارای ریسک بالا لغو نشده است، پاساژها، ایستگاه های سوخت، بانک ها، دفاتر پیشخوان دولت، پلیس ۱۰+ و دفاتر قضایی در رعایت پروتکل ها وضعیت خوبی ندارند، مراسم های مذهبی در برخی اماکن با جمعیت بالا برگزار می شود، حتی در یکی از صنایع بزرگ استان مجمع عمومی با ۷۰۰ نفر برگزار شد. فروشندگان دوره گرد و آموزشگاه های خصوصی و روزبازارها پروتکل ها را رعایت نمی کنند، وضعیت آرامستان اراک همچون گذشته است به طوری که در مراحل کفن و دفن و نماز پروتکل ها رعایت نمی شود و باید برای این موارد برخورد لازم صورت گیرد و فرآیند نظارت اصلاح شود.

وی خاطرنشان کرد: چالش بعدی ما مراسم های عروسی است که باید مصوبه مناسب داشت و محکم روی مصوبات ایستاد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار