۹ فوتی و شناسایی ۲۴۴مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی دیابت و فشارخون بالا خطر عوارض مغزی کووید ۱۹ را افزایش می دهند راز قتل خانم شازندی پس از 5 سال بر ملا شد/ سرقت طلاجات، انگیزه قتل قدردانی روسای دانشگاه های علوم پزشکی از رهبر معظم انقلاب بهره برداری از ۱۴ پروژه در محلات بسیج برنامه های خود را بر پایه تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدامات سلامت محور قرار داده است تقویت پایگاه های بسیج بر پایه مسجد محوری یکی از اولویت های مهم سپاه است اعلام اسامی داوران هفته سوم لیگ برتر/ «یاسر همرنگ» دیدار آلومینوم اراک و مس رفسنجان را سوت می زنند تردد و نزدیک شدن به تالاب میقان ممنوع است کف حقوق کارمندان و بازنشستگان 3.5 میلیون تومان می‌شود
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۲
کد خبر: 78699
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس:

برجام لغو تحریم تسلیحاتی را 5سال عقب انداخت/ایران بیش از 90درصد تجهیزات نظامی را خودش تولید می کند

سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس، گفت: قرار بود در گفتگوهای برجام این تحریم ها برداشته شود ولی تیم مذاکره کننده با این توافق 5 سال این موضوع را به تاخیر انداخت.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص لغو تحریم های تسلیحاتی ایران، گفت: قرار بود در گفتگوهای برجام این تحریم ها برداشته شود ولی تیم مذاکره کننده با این توافق 5 سال این موضوع را به تاخیر انداخت.

وی افزود: این تاخیر 5 ساله حتی تعجب مذاکره کنندگان روسیه و چین را در پی داشت که چرا ایران این مسئله را پذیرفت. این اتفاق بسیار زودتر می توانست رخ دهد ولی به هر حال این تحریم ظالمانه برداشته شد.

سلیمی ادامه داد: البته ایران بیش از 90درصد تجهیزات نظامی را خودش تولید می کند و از این نظر خودکفا است و در بعضی از تسلیحات پیشرو تر از بسیاری کشورهاست.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: امیدواریم این لغو تحریم تسلیحاتی به نحوی دیگر و با فشار آمریکا اعمال نشود و کشورهای دنیا بدون تاثیر پذیری از فشار آمریکا اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به تحریم های ثانویه آمریکا، تصریح کرد: عمده مشکلاتی که برای ایران در زمینه تحریم به وجود آمده ناشی از تحریم های ثانویه آمریکاست و مادامی که این نوع از تحریم ها برداشته نشود مشکلات تحریمی پابرجا خواهد بود؛ لذا برداشته شدن تحریم تسلیحاتی تاثیر خاصی ندارد.

سلیمی خاطرنشان کرد: متاسفانه مذاکره کنندگان ایران در توافق برجام نتوانستند تحریم های ثانویه را لغو کنند و این نوع از تحریم است که باعث می شود کشورهای دیگر از مبادلات با ایران امتناع کنند. در واقع با برداشته شدن تحریم تسلیحاتی، تحریم اولیه مبادله سلاح از روی ایران برداشته شد ولی تحریم های ثانویه که باعث عدم تمایل کشورها برای مبادله با ایران می شود همچنان به قوت خود باقی است.

انتهای پیام/

captcha